Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 19 lip 2018, 19:44

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
W ogłoszeniu nie ma nic nt. historii wypadkowej bądź kolizyjnej, więc nie widzę tu problemu ściemniania, jak również potrzeby zakładania, że Sprzedający chce coś zataić.

W ogóle ktokolwiek się kontaktował ze sprzedającym i ten twierdzi, że samochód nie miał przeszłości kolizyjnej?
I czy na pewno obecny właściciel ma świadomość kolizyjnej przeszłości?
Cytuj:
A wystarczy określić jako nieuszkodzone do poprawek blacharsko-lakierniczych i już problemu nie ma.
I bardzo podobnie jest w ogłoszeniu - samochód nieuszkodzony, noszący zwykłe ślady użytkowania.

Ogólnie zamiast dywagować to chyba warto wziąć telefon i się skontaktować ze Sprzedającym (zwłaszcza mając informację nt. historii samochodu).

Obrazek

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Może dla ciebie brak informacji oznacza ze wszystko gra, dla mnie jednak taki brak informacji oznacza konieczność jej zdobycia. Nie zakładam że sprzedający ściemnia tylko że jest taka możliwość, a to jest taka różnica jak między wyjściem z domu a pójściem do sklepu.
Takie uderzenie nie przechodzi bez echa. Potencjalnie pogięte kluczowe elementy nośne to zagrożenie i na pewno nie "zwykłe ślady użytkowania" i dobrze to wiesz. Daje nam to tylko dwie możliwości - albo sprzedający nie wie, albo kłamie. Obie wykluczają go z roli źródła rzetelnej informacji o pojeździe, a jeżeli ktoś chce kupić ten samochód to bezwzględnie (po konsultacji ze sprzedającym) powinien dokładnie obejrzeć przynajmniej te okolice pojazdu.

To jest kwintesencja tego co chciałem napisać i mam nadzieję, że dalszych wątpliwości nie wzbudza.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Zatem by nie było wątpliwości, chciałem napisać tylko, że póki, ktoś nie skontaktuje się ze sprzedającym, to całe Wasze dywagowanie czy sprzedający wie/nie wie, zataja, kłamie czy cokolwiek innego jest krótko mówiąc niewiele warte :)

Obrazek

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Panowie z tą naprawą progu nie przesadzajcie spokojnie można to naprawić zgodnie z sztuka to jakaś delikatna obcierka. Druga sprawa to ruda zje wszystko nawet ocynk kappy, zdemontujcie plastikowe nakładki opukajcie młotkiem i zobaczcie jak u was wygląda ten element nośny.

Fiat Linea t-Jet, Kappa 2.0 20VT do sprzedania https://www.otomoto.pl/oferta/lancia-ka ... AdGPY.html oraz PRL Fiat 126p 1978.
Obrazek
Obrazek

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Ja mam już z zewnątrz zrobione, a wewnątrz po zdjęciu wykładziny wystarczy popukać palcem. Niemniej przy oglądaniu wozu trudno będzie przekonać właściciela, że chciałbyś zdjąć plastik w środku albo na zewnątrz (jak się nie wie co i gdzie to można połamać zaczepy zwłaszcza na zimno) i opukać progi. :D

FXX - no to się zgadzamy, tylko ja kładę nacisk na obejrzenie wozu bo właściciel na wstępie nie wygląda na dobrego informatora. ;)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+02:00