Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 17 lip 2018, 19:11

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
Przedstawiciel Regionalny
Awatar użytkownika

Imię: Daniel
Nie ma ideałów, grunt to tolerować minusy :)

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Dawaj plusy i minusy V70

Fiat Linea t-Jet, Kappa 2.0 20VT do sprzedania https://www.otomoto.pl/oferta/lancia-ka ... AdGPY.html oraz PRL Fiat 126p 1978.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

Imię: Daniel
Minusy:
- jak nie lubisz kombinować to sporo nowych części tylko w ASO. Np szpilki kolektora wydechowego niby nie do kupienia, w ASO 240zł kpl. A wiadomo że da się z czegoś dobrać... Można powiedzieć że Lanciowe podejście do tematu to norma przy Volvo jeśli chce się przeżyć.

- tania diagnostyka komputerowa ma bardzo niewielkie możliwości. Jedynie darmowe programy OBD... Za 200-300zł można ogarnąć podróbkę interfejsu z chin ala ori volvo tzw Vida Dice i to daje w sumie możliwości serwisu Volvo - wszystko.

- dosyć skomplikowane zawieszenie tylne. Wszystko aluminiowe ale z tego co widzę z wymiennymi tulejami.

- trochę dziwny ręczny (taka podła wajha pod ręką, po zaciągnięciu wygląda jak w jakimś Jelczu) ale idzie przywyknąć.

- cena, nie chcą tanieć. Za 16letnie auto musiałem zapłacić 10tys i była to dobra cena względem tego co za nią dostałem na tle innych egzemplarzy.

- słabszy skręt. Trochę ciężej manewrować.

Plusy:
- Ergonomia wnętrza. Niczego nie musiałem się uczyć. Po prostu widzisz coś, dotykasz, kręcisz, przyciskasz i działa i dzieje się to czego się spodziewałeś. Jedyne co mnie zaskoczyło to przyciski do nawigacji z tyłu kierownicy.

- Pozycja za kierownicą bardzo przyjemna, fotele mocniej otulają niż te w Kappie. Regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach.

- Wyposażenie które w moim przypadku to prawie że full opcja czyli szyberdach, grzane fotele z regulacją mocy, klimatyzacja dwustrefowa, radio sterowane z kierownicy tak jak i telefon oraz tempomat. Uchwyty na kubki :D Kontrola trakcji, czujniki parkowania,...

- Fabryczne audio jest po prostu mega. Jest tutaj fabrycznie wzmacniacz i nie wiem kim trzeba by być żeby czegoś brakowało. Głośniki we wszystkich drzwiach, słupkach...

- Zero rdzy.

- Pojemność wnętrza. Auto mimo tego że jest dosyć niskie to jednak kanciasty kształt odwdzięcza się pakownością wnętrza. Bagażnik jest niby mniejszy niż w Kappie ALE... Tutaj do butli wlewam 48L i leży obok niej jeszcze kilka gratów. Sposób dostępu do bagażnika zmienia wszystko co potwierdza poniższe zdjęcie:
Obrazek
Pięć opon, wózek, narzędzia,... :D

- To tylko zwykłe kombi. W Kappie czułem presję i podsycaną ciągle chęć do zapierd**ania, ciężko było się tego pozbyć. Volviaka załaduję po dach, wsiadam i przeciętnym tempem przemieszczam się spokojnie tam gdzie chcę bez żadnych szaleństw. Auto bardzo uspokaja swoim charakterem. Da się żwawo poganiać ale zaraz Ci przechodzi :)

- Dosyć proste serwisowanie. Gdy już zdobędzie się części wszystko jest w zasięgu możliwości przeciętnego majsterkowicza. Prosty rozrząd. Osprzęt silnika jest na froncie auta włącznie z rozrusznikiem. Z tyłu silnika jest jedynie kolektor wydechowy obok którego jest masa miejsca. Wszystko jeszcze w dosyć prostej i łopatologicznej technologii wykonane.

- Dostęp części używanych - ogrom...

- Mega trwały silnik - tak mówią. Za 2-3 lata potwierdzę... :D

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Dzięki za relację.

Fiat Linea t-Jet, Kappa 2.0 20VT do sprzedania https://www.otomoto.pl/oferta/lancia-ka ... AdGPY.html oraz PRL Fiat 126p 1978.
Obrazek
Obrazek

Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Cytuj:
- tania diagnostyka komputerowa ma bardzo niewielkie możliwości. Jedynie darmowe programy OBD... Za 200-300zł można ogarnąć podróbkę interfejsu z chin ala ori volvo tzw Vida Dice i to daje w sumie możliwości serwisu Volvo - wszystko.
Mam taki "ryżowy" fejsik do Vectry i jak dla mnie rewelacja - samochód komunikuje się CAN-em więc wszystkie elmy i inne obd scanery można sobie wsadzić wiadomo gdzie ;) Ten pięknie ogarnia wszystkie moduły, sczytuje byki i umożliwia programowanie - zwrócił się po jednym podpięciu ;)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+02:00