Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 20 paź 2018, 11:39

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 59 Następna
Autor Wiadomość
PostDodany: 01 gru 2015, 18:12 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Witam wszystkich :D
Jak już pewnie wiecie zmieniłem Lybrę na Stilo i w paru postach, opiszę w skrócie co i jak.
Jest to Fiat Stilo MultiWagon 1.9 16v JTD w wersji Dynamic, z jasnym wnętrzem na czym mi bardzo zależało, czyli stilo w kombi ;)
Niestety ale kupić auto nie jest łatwo, co z resztą sami dobrze wiecie.
Wracając do meritum, autko wymaga dość dużej ingerencji z mojej strony, aby odzyskało choć troszkę wygląd stilona.
Zacząłem inaczej niż zwykle, bo od konkretnych porządków, bo muszę to powiedzieć, auto było mocno upierdzielone a po za tym, była to pewnie ostatnia okazja w tym roku jeśli chodzi o pogodę. Na szczęście mój brat od jakiegoś czasu pielęgnuje auta w dużo bardziej rozszerzonym spektrum niż ja, czyli zakupił myjkę i całą masę jakiejś chemii :)
Parę dni po zakupie, od rana walczyliśmy ramię w ramię z brudem. Wszystkie plastiki zostały wymyte specjalnym płynem i szczoteczką, dodatkowo została też wyprana tapicerka. Z racji dość mocno brudnego wnętrza, więcej nie udało się nam zrobić. Aha zapomniałem o plastikach przy silniku bo i tam też troszkę wyczyściliśmy.
Zacząłem od rolety a brat od odkurzania:
Załącznik:
Stilo_1.jpg
Stilo_1.jpg [ 132.7 KiB | Przejrzano 9428 razy ]
Gdy uporałem się z tyłem, wziąłem się za przód:
Załącznik:
Stilo_2.jpg
Stilo_2.jpg [ 81.72 KiB | Przejrzano 9428 razy ]
Załącznik:
Stilo_4.jpg
Stilo_4.jpg [ 69.98 KiB | Przejrzano 9428 razy ]
Załącznik:
Stilo_3.jpg
Stilo_3.jpg [ 105.56 KiB | Przejrzano 9428 razy ]
Załącznik:
Stilo_5.jpg
Stilo_5.jpg [ 50.79 KiB | Przejrzano 9428 razy ]
Załącznik:
Stilo_6.jpg
Stilo_6.jpg [ 93.79 KiB | Przejrzano 9428 razy ]
Zdemontowałem panel szyb żeby nie zalać go wodą a i brat chciał sprawdzić czy da się wyczyścić klejące się przyciski. Troszkę dłubania i udało mi się to rozebrać. Różnica jest kolosalna.Niestety ale takie są prawie wszystkie przyciski w aucie :
Załącznik:
Stilo_7.jpg
Stilo_7.jpg [ 168.76 KiB | Przejrzano 9428 razy ]
Załącznik:
Stilo_8.jpg
Stilo_8.jpg [ 99.8 KiB | Przejrzano 9428 razy ]
Załącznik:
Stilo_9.jpg
Stilo_9.jpg [ 115.83 KiB | Przejrzano 9428 razy ]
Brat skończył prać wnętrze, ja czyszczenie plastików i razem trochę poczyściliśmy komorę silnika jak i plastiki:
Załącznik:
Stilo_10.jpg
Stilo_10.jpg [ 157.85 KiB | Przejrzano 9428 razy ]
CDN...

Lancia Lybra 1.6 16V 01'
Jest:
Fiat Stilo MW 1.9 16v JTD 04'

PostDodany: 01 gru 2015, 18:27 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Trzeba przyznać że jest to ogrom pracy. Autko zostało na noc w garażu żeby wyschło.
Następnego dnia był dressing elementów z tworzywa i została zewnętrzna część samochodu.
Tapicerka przed praniem nie wyglądała za ciekawie:
Załącznik:
Stilo_12.jpg
Stilo_12.jpg [ 111.17 KiB | Przejrzano 9418 razy ]
a tu już po:
Załącznik:
Stilo_31.jpg
Stilo_31.jpg [ 121.53 KiB | Przejrzano 9418 razy ]
Pierwsze co zrobiłem po przyjeździe od sprzedającego, to usunąłem usterkę przycisku pedału sprzęgła i wymieniłem płyn do spryskiwaczy na zimowy:
Załącznik:
Stilo_13.jpg
Stilo_13.jpg [ 127.03 KiB | Przejrzano 9418 razy ]
Załącznik:
Stilo_15.jpg
Stilo_15.jpg [ 186.36 KiB | Przejrzano 9418 razy ]
Mam sporo rzeczy do zrobienia, między innymi:
-zawias przód /chce założyć blaszane wahacze
-poprawić ręczny /całe hamulce były robione i są OK ale ręczny trzeba mocno ciągnąć i wtedy też trzyma bo trzyma
-nie chce się blokować manetka kierunkowskazów skręcając w lewo /wymiana czy da się to zrobić samemu /zrobione
-środkowa kratka kierowcy od nawiewu nie daje się zamknąć
-naprawić zamknięcie klapy /komunikat boot open no i nie da się otworzyć szyby /zrobione
-przykleić plastikową część rączki od dźwigni hamulca ręcznego bo się zsuwa
-wymiana podwieszek wydechu bo się kończą i na razie będę musiał pospawać tylny tłumik i sprawdzić szczelność układu wydechowego
-wyczyścić autko w środku i na zewnątrz /zrobione
-usunąć problem nie działającego czujnika nad pedałem sprzęgła /zrobione
-naprawić przycisk otwierania drzwi od wewnątrz na panelu kierowcy/ zrobione
-no i oczywiście problem z silniczkami klimatyzacji /w trakcie

Wiadomo, olej, filtry i na koniec rozrząd

A odliczanie zaczynam od:
Załącznik:
Stilo_116.jpg
Stilo_116.jpg [ 28.3 KiB | Przejrzano 9418 razy ]
Ile w tym prawdy to nie wiem. Może jest realny, może ujęto 100 tyś a może i 200tyś, tego się już nie dowiem. W każdym bądź razie według historii serwisowej, stilon po czterech latach użytkowania (w 2008 roku) miał wymieniane sprężyny przednie przy przebiegu 45699 i to była ostatnia zarejestrowana naprawa w ASO.

CDN...

Lancia Lybra 1.6 16V 01'
Jest:

PostDodany: 01 gru 2015, 18:37 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Ciąg dalszy czyszczenia autka. Niestety ale siedzenia mało co wyschły, a to jak wiadomo przez pogodę, bo było dość wilgotno...
Na początku brat zaczął od usuwania smoły z karoserii i trzeba przyznać że trochę jej było bo przy spłukiwaniu płynęło mleko
Załącznik:
Stilo_17.jpg
Stilo_17.jpg [ 154.8 KiB | Przejrzano 9414 razy ]
Potem przyszła kolej na felgi, ponieważ zwłaszcza przednie były brązowe od od rdzy i osadów z klocków i na myjce ciśnieniowej nie chciało się to puścić. Na szczęście jakiś kolejny wynalazek brata (okrutnie śmierdzący) do usuwania takich właśnie zabrudzeń zrobił co do niego należało:
Załącznik:
Stilo_18.jpg
Stilo_18.jpg [ 137.07 KiB | Przejrzano 9414 razy ]
Załącznik:
Stilo_19.jpg
Stilo_19.jpg [ 150.51 KiB | Przejrzano 9414 razy ]
Załącznik:
Stilo_20.jpg
Stilo_20.jpg [ 103.12 KiB | Przejrzano 9414 razy ]
Następne było już mycie karoserii no i oczywiście suszenie aby nałożyć qiuck detailer morning dew:
Załącznik:
Stilo_21.jpg
Stilo_21.jpg [ 144.38 KiB | Przejrzano 9414 razy ]
Załącznik:
Stilo_22.jpg
Stilo_22.jpg [ 132.04 KiB | Przejrzano 9414 razy ]

Gdy lakier był już pokryty chemią, wziąłem się za czyszczenie plastikowych części tapicerki drzwiowej:
Załącznik:
Stilo_23.jpg
Stilo_23.jpg [ 105.2 KiB | Przejrzano 9414 razy ]
Załącznik:
Stilo_24.jpg
Stilo_24.jpg [ 133.09 KiB | Przejrzano 9414 razy ]

Następnie wszystkie plastikowe i gumowe elementy na zewnątrz zostały pokryte Back 2 Black również firmy Shiny Garage. Pokrywa silnika i akumulatora też się załapały.
Pozostał dressing elementów plastikowych we wnętrzu, oraz czyszczenie i konserwacja skóry zwłaszcza na kierownicy. Na samym końcu pozostanie mycie szyb:
Załącznik:
Stilo_25.jpg
Stilo_25.jpg [ 97.31 KiB | Przejrzano 9414 razy ]

Lancia Lybra 1.6 16V 01'
Jest:

PostDodany: 01 gru 2015, 18:50 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Michał
No ładnie! Wypucowany, że ho, ho! Tak z ciekawości, czy nic nie stało by na przeszkodzie bym sobie tego ładnego Stilo przy najbliższej okazji obejrzał? Daleko nie mam :)

PostDodany: 01 gru 2015, 18:51 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Po sprzątaniu i myciu, zacząłem wędrówkę po urzędach. Na początek oddałem część ojro Naszemu państwu, ponieważ strasznie się wzbogaciłem, tylko nie wiem dlaczego jestem teraz bez grosza. Ciekawe o co tu chodzi :?:
Po skarbówce zrobiłem przegląd i z tablicami pojechałem do urzędu w celu przerejestrowania stilona.Na szczęście udało mi się wszystko załatwić. Po wszystkim wziąłem stilona na mój garaż aby troszkę podłubać:
Załącznik:
Stilo_27.jpg
Stilo_27.jpg [ 186.79 KiB | Przejrzano 9408 razy ]
Załącznik:
Stilo_28.jpg
Stilo_28.jpg [ 170.61 KiB | Przejrzano 9408 razy ]
Załącznik:
Stilo_29.jpg
Stilo_29.jpg [ 163.22 KiB | Przejrzano 9408 razy ]
Chodziło mi przede wszystkim o tylną klapę bo cały czas był przez nią błąd.Po godzinnej walce udało mi się otworzyć awaryjnie tylną szybę i zdemontować z klapy plastikową tapicerkę.Po zdemontowaniu zamka okazało się że microswitch który jest głównym problemem, i u mnie jest uszkodzony ale inaczej, bo styk NC przełącza, ale zniknęła blaszka która steruje przyciskiem.
Znalazłem w sklepie identyczny przełącznik po 3.76 i zamówiłem 3 sztuki
Załącznik:
Stilo_30.jpg
Stilo_30.jpg [ 133.29 KiB | Przejrzano 9408 razy ]
Tak wygląda środek po porządkach:
Załącznik:
Stilo_32.jpg
Stilo_32.jpg [ 197.9 KiB | Przejrzano 9408 razy ]
Załącznik:
Stilo_33.jpg
Stilo_33.jpg [ 140.09 KiB | Przejrzano 9408 razy ]
Załącznik:
Stilo_34.jpg
Stilo_34.jpg [ 116.33 KiB | Przejrzano 9408 razy ]
W między czasie nałożyłem drugą warstwę derssingu na plastiki we wnętrzu, którą sponsorował Nielsen Choice:
Załącznik:
Stilo_35.jpg
Stilo_35.jpg [ 94.28 KiB | Przejrzano 9408 razy ]
Wziąłem też za panel od świateł bo jak na niego patrzyłem to miałem ochotę go wyrwać bez odkręcania. Na szczęście udało się go jakoś przywrócić do życia
Załącznik:
Stilo_39.jpg
Stilo_39.jpg [ 160.73 KiB | Przejrzano 9408 razy ]
Załącznik:
Stilo_38.jpg
Stilo_38.jpg [ 104.64 KiB | Przejrzano 9408 razy ]
Michal1906 pisze:
No ładnie! Wypucowany, że ho, ho! Tak z ciekawości, czy nic nie stało by na przeszkodzie bym sobie tego ładnego Stilo przy najbliższej okazji obejrzał? Daleko nie mam :)
Nie widzę żadnego problemu i zapraszam na kamionkę : ok2 :

CDN......

Lancia Lybra 1.6 16V 01'
Jest:

PostDodany: 01 gru 2015, 19:16 
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Ładnie pszepana. Bardzo ładnie.

Historia: Renault 21 1.7 GTS, Lancia Lybra 1.8 LX, Ford Focus II 1.6 16v, Fiat Ulysse II 3.0 V6

Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

PostDodany: 01 gru 2015, 19:47 
Wiceprezes Lancia Klub Polska
Wiceprezes Lancia Klub Polska
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Wszystko bardzo fajnie, tylko czemu już kogoś /coś rozjechałeś???
Wyraźnie widać ślady krwi na feldze, które później usunąłeś...

PostDodany: 01 gru 2015, 20:50 
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Awatar użytkownika

Jak można do takiego stanu doprowadzić te przyciski, to ja nie wiem 8-O 8-O 8-O :-?

BTW, też kiedyś podjadę pooglądać te środki do czyszczenia, bo widzę że takie mniej pospolite.
To wszystko kupowane w TBG???
Czym czyściłeś tapicerkę i np. dywanik w bagażniku?

Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

PostDodany: 01 gru 2015, 22:25 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Dudi chyba w kazdym Stilonie przyciski są w takim stanie.U mnie też ostatnio z tym walczyłem z efektem podobnym jak u Tomka.
Tomku gratuluję zacnej sztuki.Kolorek jak w moim,ale wnętrze już masz boskie.Oby służyło Stilo jak najdłużej i cieszyło.Trzymam kciuki.

Lancia Kappa 2.4 JTD SW +
Lancia Y 1.2
Fiat Bravo II 1.9 MJet +
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD
Fiat Stilo Abarth 2.4
Lancia Delta III 1.6 JTD Platino
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

PostDodany: 02 gru 2015, 0:26 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Zielony pisze:
Trzeba przyznać że jest to ogrom pracy. Autko zostało na noc w garażu żeby wyschło.
Następnego dnia był dressing elementów z tworzywa i została zewnętrzna część samochodu.
Tapicerka przed praniem nie wyglądała za ciekawie:
Załącznik:
Stilo_12.jpg
a tu już po:
Załącznik:
Stilo_31.jpg
Pierwsze co zrobiłem po przyjeździe od sprzedającego, to usunąłem usterkę przycisku pedału sprzęgła i wymieniłem płyn do spryskiwaczy na zimowy:
Załącznik:
Stilo_13.jpg
Załącznik:
Stilo_15.jpg
Mam sporo rzeczy do zrobienia, między innymi:
-zawias przód /chce założyć blaszane wahacze
-poprawić ręczny /całe hamulce były robione i są OK ale ręczny trzeba mocno ciągnąć i wtedy też trzyma bo trzyma
-nie chce się blokować manetka kierunkowskazów skręcając w lewo /wymiana czy da się to zrobić samemu /zrobione
-środkowa kratka kierowcy od nawiewu nie daje się zamknąć
-naprawić zamknięcie klapy /komunikat boot open no i nie da się otworzyć szyby /zrobione
-przykleić plastikową część rączki od dźwigni hamulca ręcznego bo się zsuwa
-wymiana podwieszek wydechu bo się kończą i na razie będę musiał pospawać tylny tłumik i sprawdzić szczelność układu wydechowego
-wyczyścić autko w środku i na zewnątrz /zrobione
-usunąć problem nie działającego czujnika nad pedałem sprzęgła /zrobione
-naprawić przycisk otwierania drzwi od wewnątrz na panelu kierowcy/ zrobione
-no i oczywiście problem z silniczkami klimatyzacji /w trakcie

Wiadomo, olej, filtry i na koniec rozrząd

A odliczanie zaczynam od:
Załącznik:
Stilo_116.jpg
Ile w tym prawdy to nie wiem. Może jest realny, może ujęto 100 tyś a może i 200tyś, tego się już nie dowiem. W każdym bądź razie według historii serwisowej, stilon po czterech latach użytkowania (w 2008 roku) miał wymieniane sprężyny przednie przy przebiegu 45699 i to była ostatnia zarejestrowana naprawa w ASO.

CDN...
Gratuluję pracy i chęci!

PostDodany: 03 gru 2015, 20:23 
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Muszę przyznać, że robi wrażenie... Jak działa to całe czyszczenie... :D
"Nófka sztóka nie śmigana..."! : ok2 :
Gratulacje Tomku - niech wozi ciesząc i cieszy wożąc...! ;)

Autovettura Lancia Lybra SW 2.4JTD 140KM Anno Domini '01 - Ekonomika i miekkość...
Honda Civic VIII 4D 1.8 140KM Anno Domini '07 - Rozum i pewność...
To już wspomnienie: Opel Ascona C 1.7D sedan 4D, Hyundai Pony IV 1.5 GL sedan, Renault Clio II Phase I 1.2 RN, Renault Clio III 1.2 Tce 100KM, Lancia Delta II HPE 2000 16V 139KM, Opel Astra Caravan 1.4 S.P.I. 60KM.

PostDodany: 03 gru 2015, 22:10 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

pääkäyttäjä pisze:
Ładnie pszepana. Bardzo ładnie.
Podziękował i to ślicznie :D

Snail pisze:
Wszystko bardzo fajnie, tylko czemu już kogoś /coś rozjechałeś???
Wyraźnie widać ślady krwi na feldze, które później usunąłeś...
No niestety, ale przesiadłem się z Lybry 1.6 na Stilo 1.9 no i to są efekty :D

Dudi pisze:
Jak można do takiego stanu doprowadzić te przyciski, to ja nie wiem 8-O 8-O 8-O :-?
BTW, też kiedyś podjadę pooglądać te środki do czyszczenia, bo widzę że takie mniej pospolite.
To wszystko kupowane w TBG???
Czym czyściłeś tapicerkę i np. dywanik w bagażniku?
Z przyciskami to jest podobna sytuacja jak z deską w Lybrze. Są pokryte jakąś warstwą, która jest przyjemna w dotyku, ale niestety po jakimś czasie zmienia się w gluta :(

Co do środków do czyszczenia to musisz podjechać do brata "OKOwiec" bo to on się w tym specjalizuje. Oczywiście środki zakupione w internetach :lol:
Cała tapicerka była prana odkurzaczem Karcher z dodatkiem jakiegoś specjalnego proszku.
To część produktów użytych przy czyszczeniu stilona:
Załącznik:
DSC_1154.jpg
DSC_1154.jpg [ 158.58 KiB | Przejrzano 9231 razy ]
Dawid pisze:
Dudi chyba w kazdym Stilonie przyciski są w takim stanie.U mnie też ostatnio z tym walczyłem z efektem podobnym jak u Tomka.
Tomku gratuluję zacnej sztuki.Kolorek jak w moim,ale wnętrze już masz boskie.Oby służyło Stilo jak najdłużej i cieszyło.Trzymam kciuki.
Dzięki Dawidzie za miłe słowa. Mam nadzieję że z Waszą pomocą uda się doprowadzić stilona do stanu wyjściowego i zacznie jeździć tak jak powinien.
Tiger-baza pisze:
Gratuluję pracy i chęci!
Dzięki za wsparcie, bo pracy trochę przy nim będzie.

rob_13376 pisze:
Muszę przyznać, że robi wrażenie... Jak działa to całe czyszczenie... :D
"Nófka sztóka nie śmigana..."! : ok2 :
Gratulacje Tomku - niech wozi ciesząc i cieszy wożąc...! ;)
Również jestem pod wrażeniem wyglądu po praniu, bo na początku nie wyglądał zbyt ciekawie. Dzięki Robercie za wparcie : ok2 :

No ale do rzeczy. Były właściciel powiedział mi że auto było nie dawno na warsztacie bo padło ładowanie. Jakiś inżynier demontując alternator musiał zdemontować poduszkę silnika, ale podczas składania chyba zapomniał o głównym przewodzie paliwowym, więc żeby nie rozbierać wszystkiego od nowa, poprowadził go po swojemu, czyli po poduszczę silnika i rozrządzie.
Zdemontowałem filtr paliwa z podstawą i poduszkę silnika. Nie łatwo było odgiąć przewód tak jak był, ale mniej więcej udało mi się puścić go tak jak powinien być (tak mi się zdaje) Teraz już nie obciera o poduchę, więc nie przetrze się od wibracji:
Załącznik:
demontaż poduszki2.jpg
demontaż poduszki2.jpg [ 172.25 KiB | Przejrzano 9231 razy ]
Najgorsze jest to, że prawdopodobnie wymienili tylko uszkodzony mostek i tyle, bo altek zaczyna śpiewać aż mnie ciarki przechodzą. A już się cieszyłem że z nim będę miał spokój.....

Dostałem się jakimś cudem do filtra powietrza, ale nie ruszałem go bo jest prawie nowy. Jak bym miał taką moc, to dał bym temu mgr.inż nobla za pomysł na obudowę i wymianę filtra powietrza....
Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, mianowicie między turbiną a intecoolerem jest kawałek metalowej rury, ale nie ma ona żadnego uchwytu, tylko częściowo leży na osłonie silnika. chodzi o numer 3.
Załącznik:
Przewód.jpg
Przewód.jpg [ 76.42 KiB | Przejrzano 9231 razy ]
Gdy przyszły switche, pojechałem po pracy na garaż i wymieniłem w zamku uszkodzoną część. Klapa zaczęła działać jak trzeba no i szyba też.
Zostało wygłuszenie tylnej klapy i można składać tapicerkę.
Załącznik:
microswitch.jpg
microswitch.jpg [ 172.43 KiB | Przejrzano 9231 razy ]
W między czasie, wracając z pracy w pewnym momencie zapiszczało coś i pojawił się na liczniku żółty trójkąt ostrzegawczy i napis "Antypinch" rear coś tam dalej bo nie zdążyłem przeczytać.
Zamknąłem podczas jazdy samochód i komunikat zniknął. Poszukałem o co chodzi i dowiedziałem się przy okazji, że w uszczelkach szyb są jakieś czujniki które mają zapobiegać przytrzaśnięciu palców itp. przez szybę.
Zobaczymy czy się jeszcze pokaże.

Mając chwilę czasu, wykleiłem klapę i założyłem tapicerkę a trochę jest przy tym kręcenia. Powiem szczerze, myślałem że mnie szlak ognisty trafi :klnie: Wieczorem jak już miałem jechać do domu, okazało się że znów zamek jest zepsuty i znów jest komunikat o otwartej klapie...... Ręce mi opadły. Jak pomyślę o tym plastiku że muszę go demontować od nowa to aż mi się ciepło robi. Zostawiłem to na następny raz.
Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 72.74 KiB | Przejrzano 9231 razy ]
Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 86.74 KiB | Przejrzano 9231 razy ]
Załącznik:
7.jpg
7.jpg [ 119.64 KiB | Przejrzano 9231 razy ]

Lancia Lybra 1.6 16V 01'
Jest:

PostDodany: 04 gru 2015, 16:25 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Wdzięczne auto przy odpowiednim serwisowaniu nie "Januszowym" :)

Lancia: Jeszcze nie ma.
Maserati: Jeszcze nie ma.

PostDodany: 04 gru 2015, 23:59 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Fajnie ale mi się nie widzi i uważam że szkoda czasu żeby tym jeździc...;)

PostDodany: 06 gru 2015, 0:45 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Witam.
Na wstępie zaznaczę, że nie chcę moim postem nikogo urazić.
Od 5 lat mam Lybrę w wersji Intensa i miałem 2 lata Fiata 3D ( na wypasie ). Skóra, klimatronik, tempomat, 6 poduch i wszystko co w Stilo występowało.
I napiszę tak: nie ma porównania miedzy Stilo i Lybrą. W kwestii komfortu: in minus akustyka, komfort podróżowania, jakość detali, czyli klamki drzwi, lepiące się "centrum" oświetlenia i szyb, kierownica, boczki drzwi i pod oknami tylnymi (dotyczy Fiata ).
in plus: sylwetka, pojemność przedziału pasażerskiego, bagażnika, fajne lusterka zewnętrzne. (dotyczy Fiata ).
Jakość powłoki lakierniczej tylko Lancia, po prostu nie ma typowych ognisk korozji, jak to ma miejsce w Fiacie, np. w okolicach tablicy rejestracyjnej.
Zawieszenie, silnik na podobnym poziomie.
Na własnej skórze odczułem różnice między segmentami, nie tylko wyższym i kompakt, ale premium i ... nie wiem jak to opisać... może ogólnodostępną.

Pozdrawiam

P.S. TRAGEDIA Z WYMIANĄ ŻARÓWEK W REFLEKTORACH, KTO MIAŁ STILO TEN WIE...

Lancia...the way of life...

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 59 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00