Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 15 lis 2019, 15:00

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostDodany: 15 paź 2019, 11:14 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Tomcjusz
Z nieukrywanym żalem muszę zaoferować moją Lybrę Berlinę 2.0 v20 154 KM komuś kto zechce tchnąć w nią drugie życie. Jest już pełnoletnia, choć nie ma jeszcze biernego prawa wyborczego. Byliśmy razem dwa lata i jedenaście miesięcy, niemal dokładnie co do godziny. Dbałem o nią, pielęgnowałem, karmiłem dobrej jakości paliwem i poiłem olejem który najbardziej lubiła. Nie będę tu pisał o setkach prezentów jakie jej zrobiłem wymieniając to i owo (ostatnimi prezentami była nowa instalacja wspomagania kierownicy i wymieniona dwa tygodnie wcześniej chłodnica). Ona zaś odpłacała mi komfortem, radością z jazdy i wspaniałym, nie dającym się porównać z żadnym innym brzmieniem pięciocylindrowego silnika. Jej piękny, jasny, błękitnozielony kolor metalicznego lakieru wraz z wysublimowaną linią nadwozia sprawiał, że była pojazdem wyjątkowym nie tylko na skalę osiedlowego parkingu, ale i całego miasta. I ciągle wygląda bardzo atrakcyjnie pomimo złuszczającego się miejscami na dachu klaru i konieczności dokonania drobnych poprawek lakierniczych. Niestety, ktoś w tym kraju wybudował autostrady - zabójstwo dla "dojrzałych" samochodów. W piątkowy poranek, po przejechaniu około 140 km od domu, pomykając aczwórką w kierunku Rzeszowa, gdy prędkościomierz przymierzał się do wykonania pełnego obrotu wskazówki, wraz z tą wskazówką postanowiła się obrócić jedna z panewek na wale korbowym. Serduszko Lybry zaczęło przygasać i wydawać brzydkie dźwięki. Jako że miało to miejsce kilka kilometrów przed węzłem Bochnia - dojechałem do zjazdu i zaparkowałem na najbliższym parkingu. Silnik zgasł i już nie dał się uruchomić z kluczyka. Wezwany na pomoc samochodowy doktor odpalił samochodzik przez pociągnięcie go na holu, jednak nie podjąłem ryzyka kontynuowania podróży. Tak więc rozstaliśmy się w Bochni pod warsztatem samochodowym, gdzie stoi sobie samotna i opuszczona. Mechanik ma klucze, więc gdyby ktoś był chętny do obejrzenia samochodu to spokojnie może to uczynić. Lybra stoi w stanie takim jakim jest - nie była sprzątana, pucowana, przygotowywana do sprzedaży. Jej wnętrze to niebieska alcantra, bez dziur, przetarć i zmechaceń. Na fotelu kierowcy zaczęła się miejscami wycierać, ale jak tylko to zauważyłem to natychmiast założyłem pokrowiec. Z przeważającej części plastików wnętrza udało mi się usunąć to lepkie paskudztwo które się z nich wydziela. Kierownica obszyta skórą w niezłym stanie, z przyciskami do sterowania radiem. System audio BOSE, przystosowany do współpracy ze zmieniarką CD (zmieniarka ma jakieś zimne luty więc leży u mnie w domu zamiast podróżować w specjalnym, dedykowanym schowku w bagażniku). Muszę tu podać cenę - a więc rzucam 2,5 tys, choć rozważę wszystkie propozycje. O dziwo (wszak chodzi niemalże o członka rodziny) skłonny jestem rozważyć nawet i te niższe. Wiem - to dość wysoka cena, lecz pomijając sentyment... Jednym z prezentów które jej zafundowałem była założona w styczniu 2017 roku baaardzo sympatyczna instalacja sekwencyjna STAG, z nową butlą i listwami wtryskowymi pozwalającymi na szybkie jej zamontowanie w silnikach od 3 do 6 cylindrów. Butla toroidalna, zamontowana w gnieździe koła zapasowego, wlew gazu pod klapką, obok korka do baku, bez konieczności używania przejściówki.
I nie miejsce tu chyba na rozpisywanie się o bzdurach typu potrzeby dociągnięcia linki hamulca ręcznego czy dokonania przeglądu progów na których czasami pojawia się coś rudego...
Samochód stoi na aluminiowych felgach 15" z oponkami które spokojnie wystarczą jeszcze na 3 - 4 lata, dorzucę do niego komplet stalówek z oponami zimowymi w niezłym stanie. Oraz trochę części typu sterownik klimy czy tylny wahacz które zalegają mi w piwnicy.
Lybra pochodzi z polskiego salonu, jestem jej trzecim właścicielem. Kupiłem ją od kolegi Przemek555 który również dbał o nią niczym o własną córkę. OC ważne do marca, termin przeglądu upływa w grudniu.
Dodatkowe informacje oraz zdjęcia samochodu mogę przesłać na PW.

PostDodany: 29 paź 2019, 12:57 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Tomcjusz
Z uwagi na wielkie zainteresowanie, uprzedzając pytania potencjalnych nabywców odnośnie ceny: mogę rozważyć kwotę 1300 zł.
A zawsze można jeszcze trochę ponegocjować.

PostDodany: 04 lis 2019, 10:04 
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Awatar użytkownika

Imię: BogdanA
Fajnie wychwaliłeś trupa B-) same achy i echy hihi 😂 jak to wszyscy dbali, jak zrozumiałem w idealnym stanie trup, serca brak i trza serce kupić a drugie dać. Podaj jakieś foty tej padaczki może coś podejdzie.

PostDodany: 04 lis 2019, 10:51 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Bartosz
To chyba to auto:
:link:

Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
Jest:
Vectra + BMW + HPE 1.8 VVT

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00