Lybra SW 2.0 LPG - Oława

Ogłoszenia obejrzane i ostrzeżenia lub polecenia związane z obejrzanymi autami lub ogłoszeniami z internetu.
Dział zawiera informacje o nieuczciwych i uczciwych sprzedawcach!
Obowiązkowy "print screen" lub zdjęcia opisywanego samochodu!!!
blaziq
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2012, 21:31
Imię: Błażej
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra SW 2.0 LPG - Oława

Post autor: blaziq » 05 gru 2013, 18:46

Si se?or, widziałem, ale ja szukam kombi, najlepiej z benzyna + LPG. Tak, wiem, gaz należy zakładać samemu, ale to plus pakiet startowy podnosi koszt zakupu o jakieś 4-5 klocków. A tu wyglądało na to, że instalacja nie jest zbyt stara (czyt. nie będą potrzebne kosztowne wymiany czy nowa butla), ale też nie świeżo założona (co często oznacza tyle, że gazownik coś spaprał), tylko ktoś normalnie jeździł, aż mu się zwróciła i jeszcze trochę. Zaś ze sprzedaży starego samochodu nie uzyskam nawet tyle, żeby na porządną sekwencję wystarczyło...

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lybra SW 2.0 LPG - Oława

Post autor: fazi » 05 gru 2013, 18:49

no comments :D
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

pejter
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 25 gru 2011, 11:59
Imię: Piotr
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra SW 2.0 LPG - Oława

Post autor: pejter » 05 gru 2013, 19:41

Była tu na forum wystawiona naprawdę ładna perełka, swap na 2,4 benzyna za 8 czy 9 koła i nawet ona czekała na chętnego.
Ja bym nastolatki za 10k nie kupił i myślę, że zdrowo myśląca część społeczeństwa też nie.

Kolego kupujący, życzę Ci szczęścia w poszukiwaniach. Nie ma nastoletnich aut do kupienia bez wkładu. Pytanie, czy do włożenia będzie 1000-1500, czy 3-4000. Wynajduj dalej połamane przyciski do kupienia za 50pln. :lol:
Jak dla mnie, przegapiłeś dobrą ofertę. Zakładając, że tam nie siedzi jeszcze coś, bo nie wiem jakie masz pojęcie o autach i czego nie zauważyłeś.

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra SW 2.0 LPG - Oława

Post autor: cysiek » 05 gru 2013, 19:51

Ta lybra z motorem 2.4 to już dość dawno była i szybko się sprzedała z tego co pamiętam.
Kolego "pejter" powiedz mi proszę za jakie auto zapłaciłbyś 10k (marka, model) skoro lybra poniżej 2003roku nie jest tyle warta?
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

blaziq
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2012, 21:31
Imię: Błażej
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra SW 2.0 LPG - Oława

Post autor: blaziq » 05 gru 2013, 20:00

pejter pisze:Była tu na forum wystawiona naprawdę ładna perełka, swap na 2,4 benzyna za 8 czy 9 koła i nawet ona czekała na chętnego.
Swapa na silnik niewystępujący standardowo w modelu w życiu bym nie kupił. Weź to potem serwisuj albo choćby kup jakąś część po numerze VIN...
pejter pisze:Ja bym nastolatki za 10k nie kupił i myślę, że zdrowo myśląca część społeczeństwa też nie.
Sprawdzić, czy nie Holzwagen czy inne BeEmWu.
pejter pisze:Nie ma nastoletnich aut do kupienia bez wkładu. Pytanie, czy do włożenia będzie 1000-1500, czy 3-4000.
Włożenie 4000 zł oznaczałoby w tym konkretnym przypadku niemal podwojenie wartości auta, przyjmując za punkt wyjścia cenę, za którą sprzedał je właściciel handlarzowi.
pejter pisze:Wynajduj dalej połamane przyciski do kupienia za 50pln. :lol:
Może przeczytaj mój opis jeszcze raz. Połamane przyciski mi nie przeszkadzały i nie były powodem rezygnacji z zakupu. Opisałem po prostu szczegółowo mankamenty, które zauważyłem podczas oględzin.
pejter pisze:Jak dla mnie, przegapiłeś dobrą ofertę. Zakładając, że tam nie siedzi jeszcze coś, bo nie wiem jakie masz pojęcie o autach i czego nie zauważyłeś.
No cóż, ekspertem nie jestem, mogłem różne rzeczy przeoczyć. Dlatego trzymam się maksymy "better safe than sorry" i jak zauważę coś, co mnie zaniepokoi, to odpuszczam sobie. Przynajmniej nie będziecie musieli znosić na forum moich jęków i narzekań na kijowość Lancii.

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Re: Lybra SW 2.0 LPG - Oława

Post autor: paśny » 05 gru 2013, 22:07

To są te same auta - ta sama naklejka z tyłu "spiłej" + identyczna różnica w przebiegach pomiędzy licznikiem głównym a tym mniejszym.

Ja je prawie kupiłem, ale mi żona nie pozwoliła i musiałem Pana przeprosić, że nie przyjadę : gafa :

Z rozmowy tel. wynikało, że są wymienione progi, stuki w zawieszeniu przód, wydech do poprawy. Z ceny spokojnie możnaby zejść do 6.000, czyli za jakieś 11.000 otrzymalibyśmy auto do jazdy na LPG z zawieszeniem porównywalnym z nowym samochodem (i nie porównuję tylko do Ypsilona, żeby nie było).

Moim zdaniem - warto wziąć. Gdyby nie żona a potem uwarunkowania podatkowe, to jeździłbym...
Viva la macchina

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lybra SW 2.0 LPG - Oława

Post autor: fazi » 06 gru 2013, 19:35

paśny pisze:
To są te same auta - ta sama naklejka z tyłu "spiłej" + identyczna różnica w przebiegach pomiędzy licznikiem głównym a tym mniejszym.

Ja je prawie kupiłem, ale mi żona nie pozwoliła i musiałem Pana przeprosić, że nie przyjadę : gafa :

Z rozmowy tel. wynikało, że są wymienione progi, stuki w zawieszeniu przód, wydech do poprawy. Z ceny spokojnie możnaby zejść do 6.000, czyli za jakieś 11.000 otrzymalibyśmy auto do jazdy na LPG z zawieszeniem porównywalnym z nowym samochodem (i nie porównuję tylko do Ypsilona, żeby nie było).

Moim zdaniem - warto wziąć. Gdyby nie żona a potem uwarunkowania podatkowe, to jeździłbym...
No tak Piotrze ale najwyraźniej autor tego wątku lubi żyć w iluzji , że wyda 6 tyś i będzie miał gaz:) a z góry wie co samochód tytułowy jest wart, osobiście wolał bym te opcję jak piszesz Piotrze i miał ładne auto a nie trupa , bo pewnie w niedługim czasie nadrobi do tej kwoty jak nic kupując instalacjami gazowymi :) nie rozumiem co powoduje takie myślenie ? dlatego w pewnym momencie pozostawiłem to bez komentarza ale się nie da ;)
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Lybra SW 2.0 LPG - Oława

Post autor: Nat » 06 gru 2013, 19:42

paśny pisze:To są te same auta - ta sama naklejka z tyłu "spiłej" + identyczna różnica w przebiegach pomiędzy licznikiem głównym a tym mniejszym.
Przede wszystkim mają ten sam VIN :)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

blaziq
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2012, 21:31
Imię: Błażej
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra SW 2.0 LPG - Oława

Post autor: blaziq » 06 gru 2013, 19:54

fazi pisze:No tak Piotrze ale najwyraźniej autor tego wątku lubi żyć w iluzji , że wyda 6 tyś i będzie miał gaz
Wiesz, gdybym trafił wcześniej na oryginalne ogłoszenie właściciela, to za 4500 bym ją prawdopodobnie kupił, pomimo stuków z silnika i masła pod korkiem. I nawet gdyby okazało się, że faktycznie jest silnik do remontu, to bym sobie go wyremontował (bez pośpiechu, bo mam czym jeździć) i... voila, miałbym Lybrę 2.0 z LPG za 6,5-7 tys., a w dodatku wiedziałbym, na czym stoję. Tak więc jeśli iluzją wydaje ci się, że można mieć takie auto za taką kwotę, to widocznie żyjemy w innych galaktykach.
fazi pisze:a z góry wie co samochód tytułowy jest wart
Z góry?! Stary, chyba przeoczyłeś mój szczegółowy opis i fakt, że byłem auto oglądać dwukrotnie.
fazi pisze:osobiście wolał bym te opcję
A ja nie, bo szukam kombi. Read my fingers: K.O.M.B.I.
fazi pisze:nie rozumiem co powoduje takie myślenie ? dlatego w pewnym momencie pozostawiłem to bez komentarza ale się nie da ;)
Może to, że niektórzy, ba, większość ludzi - w odróżnieniu od klubowiczów, wielbicieli i pasjonatów marki - traktuje samochody użytkowo i bez sentymentów, co oznacza m.in., że zakładają gaz, bo dużo jeżdżą i im się to opłaca, a po kilku latach, gdy instalacja kilka razy się zwróciła (przy 80k przebiegu na LPG w tym konkretnym przypadku to facet zaoszczędził na paliwie pewnie dobrych kilkanaście tysięcy), a samochód się znudził - sprzedają i kupują inny. Czy w galaktyce, w której żyjesz to naprawdę jest takie niezwykłe?

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lybra SW 2.0 LPG - Oława

Post autor: fazi » 06 gru 2013, 20:05

blaziq pisze:
fazi pisze:No tak Piotrze ale najwyraźniej autor tego wątku lubi żyć w iluzji , że wyda 6 tyś i będzie miał gaz
Wiesz, gdybym trafił wcześniej na oryginalne ogłoszenie właściciela, to za 4500 bym ją prawdopodobnie kupił, pomimo stuków z silnika i masła pod korkiem. I nawet gdyby okazało się, że faktycznie jest silnik do remontu, to bym sobie go wyremontował (bez pośpiechu, bo mam czym jeździć) i... voila, miałbym Lybrę 2.0 z LPG za 6,5-7 tys., a w dodatku wiedziałbym, na czym stoję. Tak więc jeśli iluzją wydaje ci się, że można mieć takie auto za taką kwotę, to widocznie żyjemy w innych galaktykach.
fazi pisze:a z góry wie co samochód tytułowy jest wart
Z góry?! Stary, chyba przeoczyłeś mój szczegółowy opis i fakt, że byłem auto oglądać dwukrotnie.
fazi pisze:osobiście wolał bym te opcję
A ja nie, bo szukam kombi. Read my fingers: K.O.M.B.I.
fazi pisze:nie rozumiem co powoduje takie myślenie ? dlatego w pewnym momencie pozostawiłem to bez komentarza ale się nie da ;)
Może to, że niektórzy, ba, większość ludzi - w odróżnieniu od klubowiczów, wielbicieli i pasjonatów marki - traktuje samochody użytkowo i bez sentymentów, co oznacza m.in., że zakładają gaz, bo dużo jeżdżą i im się to opłaca, a po kilku latach, gdy instalacja kilka razy się zwróciła (przy 80k przebiegu na LPG w tym konkretnym przypadku to facet zaoszczędził na paliwie pewnie dobrych kilkanaście tysięcy), a samochód się znudził - sprzedają i kupują inny. Czy w galaktyce, w której żyjesz to naprawdę jest takie niezwykłe?
Kolego uważam , że ja żyje na właściwej galaktyce w przeciwieństwie do ciebie :D nie masz chyba wyobrażni ile kosztują remonty takiego auta ? i daruj sobie albo najlepiej kup sobie seja vana z gazem jak dużo jeździsz :) bo to zabawne jest albo idz po nowy z kratką :0) niezwykła jest też twoja wiara w to , że ktoś użytkowo podchodzący do sprawy odda tobie idealne auto bo mu się znudziło :)
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

blaziq
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2012, 21:31
Imię: Błażej
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra SW 2.0 LPG - Oława

Post autor: blaziq » 06 gru 2013, 20:17

fazi pisze:Kolego uważam , że ja żyje na właściwej galaktyce w przeciwieństwie do ciebie
No i po co to bezsensowne wartościowanie? Czy ja napisałem, że miejsce, które zajmujesz w kosmosie jest jakieś niepełnosprawne? Nie - stwierdziłem tylko, że jest inne.
fazi pisze:nie masz chyba wyobrażni ile kosztują remonty takiego auta ?
Takiego czyli jakiego? Na litość Cthulhu, przecież to jest ten sam silnik co w Fiacie Bravo i Marea! Może przez swój rozmiar nie jest to najtańszy klocek do serwisowania, ale od samego wsadzenia go do ekskluzywnej budy nie robi się nagle ani bardziej skomplikowany, ani droższy w naprawach.
fazi pisze: i daruj sobie albo najlepiej kup sobie seja vana z gazem jak dużo jeździsz
Pozwolisz, że nie będę traktował poważnie "porad" kogoś, kto osobie szukającej kombi proponuje sedana.

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lybra SW 2.0 LPG - Oława

Post autor: fazi » 06 gru 2013, 20:23

Proszę moda o usunięcie tego tematu :) bo to jest nie do przejścia :) :) ;0) muszę zrobić dodatkowy fakultet z filozofii :)

Dodatkowo mnie obrażasz a tego nie lubie....
Ostatnio zmieniony 06 gru 2013, 20:27 przez fazi, łącznie zmieniany 1 raz.
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

blaziq
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2012, 21:31
Imię: Błażej
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra SW 2.0 LPG - Oława

Post autor: blaziq » 06 gru 2013, 20:27

fazi pisze:Proszę moda o usunięcie tego tematu :) bo to jest nie do przejścia :) :) ;0) muszę zrobić dodatkowy fakultet z filozofii :)
A niby dlaczego moderator miałby usuwać ten temat? Możesz podać konkretny punkt regulaminu, który w tym wątku został naruszony? Bo twój brak fakultetu z filozofii jako żywo nie wydaje mi się wystarczającym powodem.
fazi pisze:Dodatkowo mnie obrażasz a tego nie lubie...
Czy byłbyś łaskaw wskazać konkretnie miejsce, w którym cię obrażam?
Ostatnio zmieniony 06 gru 2013, 20:45 przez blaziq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lybra SW 2.0 LPG - Oława

Post autor: fazi » 06 gru 2013, 20:29

Bo tak mi się podoba.......
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra SW 2.0 LPG - Oława

Post autor: Dudi » 06 gru 2013, 20:36

:nono: :nono: :nono:

Nudzi się Wam przy piątku???
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Obejrzane, ostrzeżenia i godne polecenia :::”