Lancia Zeta Wrocław od Pana Zbigniewa - tani rodzinny van

Ogłoszenia obejrzane i ostrzeżenia lub polecenia związane z obejrzanymi autami lub ogłoszeniami z internetu.
Dział zawiera informacje o nieuczciwych i uczciwych sprzedawcach!
Obowiązkowy "print screen" lub zdjęcia opisywanego samochodu!!!
basu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2014, 23:36
Imię: Artur
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lancia Zeta Wrocław od Pana Zbigniewa - tani rodzinny van

Post autor: basu » 20 wrz 2014, 0:43

Witam.
Jestem nowy na forum i dziś byłem oglądać niedrogą Zetę od starszego Pana we Wrocławiu.
Oto link do ogłoszenia

W sumie nie jestem klubowiczem, ale nie lubię naciągaczy. Nie jestem tez frustratem, któremu nie udało się utargować na aucie i chce się zemścić. Jest to tani egzemplarz, ale jak człowiek pyta przez telefon co mu dolega i tłumaczy, że jak będzie szrot to i tak nie kupi, to ten bezczelnie kłamie ze wszystko jest porobione i sprawne. Auta nie kupiłem, bo według mnie nawet 3tys. do których Pan Zbigniew zszedł od razu przez telefon to przesada kiedy ukrywa się tyle wad - przez niego na darmo jechałem ponad 100km w jedną stronę z zapewnieniami, ze wszystko działa tylko są kapcie i tłumik zepsuty przez "złych cyganów". Zazwyczaj nie opisuje takich ogłoszeń na forach, ale dziś wieczorem opis w ogłoszeniu zmienił się na "Auto w 100% sprawne". Dodatkowo po oględzinach ten człowiek bezczelnie kłamał kogoś przez telefon, że auto jest w świetnym stanie i żeby śmiało przyjeżdżał i zabierał, mimo że podczas rozmowy ze mną udawał, że nie wie o żadnych wadach które znalazłem bo "wszystko działało" i będzie teraz wiedział przy sprzedaży co jest "nie tak".
Dziś naprawiałem mu osobiście przegnitą obejmę na tłumiku która się rozleciała i odpadła żeby móc dokonać jazdy próbnej (choć usłyszałem historyjkę o cyganach którzy chcieli kupić auto i specjalnie urwali mu tłumik i poprzebijali opony żeby sprzedał taniej). W rzeczywistości powietrze z kół poschodziło, bo auto jak się później wygadał stoi od roku pod blokiem bo nie ma przeglądu i wystarczyło że je napompowałem (nawet na zdjęciach widać już lekkie "kapcie").

Na początek zalety tej sztuki:

- brak korozji nadwozia
- zawieszenie się nie tłucze
- tłumik już jest złożony
- elektryczne szyby działają
- poza brakiem podsufitki wnętrze znośne, wystarczy posprzątać
- przyzwoite przyspieszenie

Wady, które znalazłem w tym "idealnym aucie":

- na dachu obłazi lakier do gołej blachy i jest poobcierany na brzegach
- popękane lampy tylne i zderzak
- lewe tylne drzwi były robione i są trochę krzywe więc się ciężko zamykają (mimo że Pan Zbigniew twierdzi że wystarczy nasmarować)
- w środku jest zerwana podsufitka
- tłumik środkowy, który podobno jest świeżo po wymianie jest zgnity i się niedługo rozleci tak jak spawane łączenie z katalizatorem.
- zbyt niski poziom oleju w silniku (chyba że uzupełni, choć to niewiele da przy takich wyciekach)
- na wyższych obrotach coś klepie w silniku (brzmi jak zawory, możliwe że ze względu na bardzo niski poziom oleju podczas oględzin)
- turbo rzyga olejem do dolotu (ściągałem węże)
- klimatyzacja jest uszkodzona (twierdzi, że jak dla niego działa bo taka mu wystarczy - szkoda tylko ze nawet nie próbuje się załączyć kompresor)
- silnik od wierzchu jest suchy ale podjechałem kilkadziesiąt metrów obok do warsztatu na podnośnik to od spodu olej leje się prawie ciurkiem po przejechaniu tak niewielkiej odległości. skrzynia tez jest zalana olejem.
- kierownica chodzi wg mnie za ciężko ale może "ten typ tak ma". Trochę zabrudzona płynem pompa wspomagania ale widać było, że to stare wycieki
- wsteczny trzeba dociskać bardzo mocno do tyłu bo czasem "nie łapie"
- na wyższych obrotach (kiedy mamy koło 3 tys. rpm) przy raptownym przyspieszeniu obroty nagle rosną ale auto przyspiesza powoli ze względu na ślizgające się sprzęgło (które podobno było wymieniane na nowe kilka tys. km temu - tu historia o złych mechanikach co jak zmienili sprzęgło to nie było 1 i 2 biegu i coś kombinowali żeby działało)
- zapowietrzone hamulce lub przepuszcza pompa (choć ta tez podobno wymieniona na nową jak i robione były hamulce)
- połamane uchwyty do regulacji fotela kierowcy i uchwyty od kratek nawiewów

Więcej nie szukałem bo miałem dość. Każdy oceni sam ile to jest dla niego warte, ale przynajmniej może choć jedna osoba nie zmarnuje czasu i pieniędzy na tłuczenie kilometrów żeby zamiast obiecanego "okazyjnego rarytasu bo Panu się kończy OC a nie ma pracy żeby opłacić" zobaczyć coś takiego. Gdyby ten człowiek powiedział co mu mniej więcej dolega a nie zapewniał, że auto jest sprawne pewnie nie byłoby tego postu. Być może oszczędzę komuś paliwa i nerwów.
Pozdrawiam
Basu

Awatar użytkownika
Maniak
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 4037
Rejestracja: 21 sty 2014, 21:25
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Staroźreby

Re: Lancia Zeta Wrocław od Pana Zbigniewa - tani rodzinny va

Post autor: Maniak » 20 wrz 2014, 9:03

No ale tyśka przez telefon utargować, to sukces. To powinno dać do myślenia, nikt cukiereczka nie goni za grosze.
Kappa 2.0, 2.4, 3.0, 2.4TD WSZYSTKIE CZĘŚCI!
Tel. 606 692 044 Jak by co było trzeba.
Piaskowanie i zabezpieczenia antykorozyjne.

mintaj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 38
Rejestracja: 25 paź 2013, 10:49
Imię: Filip
Lokalizacja: Łęczna

Re: Lancia Zeta Wrocław od Pana Zbigniewa - tani rodzinny va

Post autor: mintaj » 27 paź 2014, 11:21

Sama niesprawna klima robi koszty http://www.autochlodnice.com/kompresor, ... 100354,64/ a co dopiero reszta. Niestety trzeba się ojeździć, nikt nie mówił że będzie łatwo ;)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Lancia Zeta Wrocław od Pana Zbigniewa - tani rodzinny va

Post autor: Nat » 27 paź 2014, 11:42

basu pisze:Witam.
Witaj.
basu pisze:Na początek zalety tej sztuki:
- brak korozji nadwozia
Zważywszy na to, że większość nadwozia jest z kompozytów (plastiku), to nie jest wielkie osiągnięcie ;)
Z drugiej strony eurovan z LPG za 3,5 tys., czyli w cenie niewiele wyższej, niż sama instalacja LPG, wiele mówi o pozostałej wartości auta : gafa :
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Lancia Zeta Wrocław od Pana Zbigniewa - tani rodzinny va

Post autor: volf » 28 paź 2014, 18:51

Nat jesteś pewien co do tych kompozytów? Mi się wydawało, że jednak blacha...
Plastikowy to był/jest Espace...
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Re: Lancia Zeta Wrocław od Pana Zbigniewa - tani rodzinny va

Post autor: maciej_ignys » 28 paź 2014, 19:12

volf pisze:Nat jesteś pewien co do tych kompozytów? Mi się wydawało, że jednak blacha...
Plastikowy to był/jest Espace...
Racja Wilku, 806-Zeta jest z blachy. Dopiero 807-C8-Phedra ma plasticzane błotniki :D

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lancia Zeta Wrocław od Pana Zbigniewa - tani rodzinny va

Post autor: Dudi » 28 paź 2014, 21:27

maciej_ignys pisze:
volf pisze:Nat jesteś pewien co do tych kompozytów? Mi się wydawało, że jednak blacha...
Plastikowy to był/jest Espace...
Racja Wilku, 806-Zeta jest z blachy. Dopiero 807-C8-Phedra ma plasticzane błotniki :D
I Ulysse :roll: ;)
I dach chyba też, bo CB się nie klei... :roll:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Al Boundy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1342
Rejestracja: 04 paź 2014, 7:40
Imię: All
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Lancia Zeta Wrocław od Pana Zbigniewa - tani rodzinny va

Post autor: Al Boundy » 28 paź 2014, 21:39

Ie.... No jest całkiem przyjemna :p widywalem gorsze trupy :)
Lancia Kappa SW 2.4 TDs 1997
Fiat Ulysse 2.0 16V 2004


było...minęło....Citroen Zeta 2.1 TD Epic Free....Polonez Atu Plus 1.6 GLI ...Lancia Kappa 2.4Tds....more..more..more..

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11958
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Lancia Zeta Wrocław od Pana Zbigniewa - tani rodzinny va

Post autor: topcio » 28 paź 2014, 21:53

Dudi pisze:
maciej_ignys pisze:
volf pisze:Nat jesteś pewien co do tych kompozytów? Mi się wydawało, że jednak blacha...
Plastikowy to był/jest Espace...
Racja Wilku, 806-Zeta jest z blachy. Dopiero 807-C8-Phedra ma plasticzane błotniki :D
I Ulysse :roll: ;)
I dach chyba też, bo CB się nie klei... :roll:
Tak, o ile pamiętam tylko drzwi są blaszane(jutro sprawdzę) , ja już zupełnie porzuciłem CB .
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Lancia Zeta Wrocław od Pana Zbigniewa - tani rodzinny va

Post autor: Lukasz_TG » 28 paź 2014, 22:02

Rok 1995 cena, nie ma co narzekać myśle. Sam ma Fiata Coupe, na forum nawet go nie przedstawiam, bo pewnie przy sprzedaży, dostałbym max 500 zł :)
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11958
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Lancia Zeta Wrocław od Pana Zbigniewa - tani rodzinny va

Post autor: topcio » 28 paź 2014, 22:05

Lukasz_TG pisze:am ma Fiata Coupe, na forum nawet go nie przedstawiam, bo pewnie przy sprzedaży, dostałbym max 500 zł :)
E tam, kaprys gawiedzi zawsze jest niewiadomą :roll: .
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Lancia Zeta Wrocław od Pana Zbigniewa - tani rodzinny va

Post autor: Lukasz_TG » 28 paź 2014, 22:13

Heh, a no dwa lata temu go kupiłem wsadziłem w same części mechaniczne jakieś 5000 zł z wyglądem nic nie robiłem, ale miny biednych chłopców w TDI jak ich taki parch wyprzedza są bezcenne.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

lizard
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 32
Rejestracja: 18 lut 2012, 14:17
Imię: Rafal
Lokalizacja: lodz

Re: Lancia Zeta Wrocław od Pana Zbigniewa - tani rodzinny va

Post autor: lizard » 13 gru 2014, 13:04

Zeta ma tylko plastikowa klapę, a bardzo lubią gnić tylne nadkola, także zacna sztuka (-=
Ostatnio zmieniony 14 gru 2014, 13:11 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pisownia!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Obejrzane, ostrzeżenia i godne polecenia :::”