[Ostrzegam] Lancia Lybra 2.0 20v - oszust z Sosnowca.

Ogłoszenia obejrzane i ostrzeżenia lub polecenia związane z obejrzanymi autami lub ogłoszeniami z internetu.
Dział zawiera informacje o nieuczciwych i uczciwych sprzedawcach!
Obowiązkowy "print screen" lub zdjęcia opisywanego samochodu!!!
Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

[Ostrzegam] Lancia Lybra 2.0 20v - oszust z Sosnowca.

Post autor: s0krates » 12 lip 2015, 22:56

Niestety nie spisałem VIN, ale chodzi o Lybrę Berlina 2.0 20v z LPG z Sosnowca w kolorze czarnym (Nero Elena)
Punkty charakterystyczne
- Cena 11170
- Jest z Sosnowca
- Instalacja LPG Sirocco
- Szyberdach, tempomat, szara alkantara, 6 poduszek.
- Lusterko fotochromatyczne i czujnik parowania szyb.
http://olx.pl/oferta/lancia-lybra-CID5- ... 014e4be9f0
http://otomoto.pl/oferta/lancia-lybra-ID6y81Aw.html

Pan Jarosław wystawiający tą maszynę wykazał się wyjątkową bezczelnością, wyznaczając cenę najwyżej pośród wszystkich egzemplarzy na Allegro. Oczywiście potraktowałem to z przymrużeniem oka, ale jednak jako dobry znak. Przez telefon zapewnienia o doskonałym stanie przede wszystkim blacharskim ale także technicznym, które sprawiły, że postanowiłem zmarnować tą niedzielę na odwiedziny w Sosnowcu (jadę z Gdańska). Zdaje się, że Pan Jarosław liczył na standardowy efekt "skoro już tyle jechaliśmy..". : czerwona :

Jestem człowiekiem zbyt kulturalnym by "lać po mordzie", zostaje tylko zostawić ślad na forum..
- Silnik zalany z olejem - pewnie uszczelka pod pokrywą zaworów, pewnie wymagana też wymiana rolek napinaczy, bo brzęczą.
- Wydech nieoryginalny ryczący - Pan Jarosław z rozbrajającą szczerością przyznał, że tłumik z innego modelu, dociekliwość wskazuje jednak, że do wymiany także kolektor wydechowy.
- Po próbie przełączenia na gaz samochód gaśnie.. - Pewnie coś z instalacją gazową
- Na postoju samochód także parę razy gaśnie.. na benzynie. Podobno coś z immo
- Pomimo iż przez telefon stan alkantary idealny, w realu tragedia, przebieg na pewno gruuubo powyżej deklarowanego, do tego porysowane plastiki.
- Pytam jak tam blacharka - tak samo jak przez telefon, pada odpowiedź "nic nie robione". Dziwi jednak wykwit rdzy na złączeniu blach i nadkolach oraz jednym z progów. Po wyjęciu z samochodu miernika lakieru, pan Jarosław "musi zapalić".. wynik: grube szpachlowanie prawego nadkola, słupka, drzwi tylnych prawych, progu, lakierowanie prawie całego boku prawego.

Do sprawdzania zawieszenia i podwozia oraz kompa nie doszedłem, bo już wiedziałem, że samochód ten nie tylko nie jest "rodzynkiem" ale nawet nie jest warty uwagi.

Najgorsze jest w tym wszystkim to, że ten gość o wszystkim wiedział, a odkrywane kolejne wady z pewnością nie były dla niego niespodzianką... : cenzura :. Po kolei przyznawał się do wszystkiego, na końcu z góry przyznając także że w zawieszeniu też coś lekko stuka (jeszcze przed jazdą, do której nie doszło). Stan zużycia samochodu wskazuje na to, że jeździł długo na taksówce, na co wskazuje też wymiana dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu "bo się pieczątki skończyły" (a ja głupi, łyknąłem na początku tą ściemę) : czerwona :.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2015, 7:53 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wklej zdjęcia albo śmietnik!!!!

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: [Ostrzegam] Lancia Lybra 2.0 20v - oszust z Sosnowca.

Post autor: ArtoKucior » 13 lip 2015, 11:14

1.jpg
2.jpg
Sorki Sokrates że się porządziłem ale nie chcę aby ostrzeżenie wylądowało w śmietniku. Trzeba piętnować takich sprzedawców, którzy chcą wcisnąć bubla za dużą kasę na dużo za dużą. Tylko szkoda, że na własnej skórze się przekonałeś tego...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: [Ostrzegam] Lancia Lybra 2.0 20v - oszust z Sosnowca.

Post autor: bassooner » 13 lip 2015, 12:44

i jaka cena! to ja za swoją (wyceniając proporcjonalnie) to z czternaście będę żądał! ;-)
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Ostrzegam] Lancia Lybra 2.0 20v - oszust z Sosnowca.

Post autor: s0krates » 13 lip 2015, 19:45

jeżeli wyceniasz proporcjonalnie, to Twoja Lybra nie jest chyba w najlepszej kondycji :F. Mogę zapłacić nawet 20k jak trzeba, ale stan musi być idealny.

Awatar użytkownika
MICHU
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2199
Rejestracja: 09 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Re: [Ostrzegam] Lancia Lybra 2.0 20v - oszust z Sosnowca.

Post autor: MICHU » 13 lip 2015, 21:11

Za sam pokrowiec na kierownicy bym już nie jechał. W większości przypadków zakłada się go po to, żeby ukryć zużycie. Nawet na zdjęciach w ogłoszeniu widać już wykwity rdzy bez specjalnego powiększania. Generalnie wielka : czerwona : za zachowanie sprzedawcy. Liczy, że jak drogo wystawi to złapie jelenia...Czasami wysoka cena usypia czujność przy kupnie.
Dacia Duster 1,2 TCE 4x4 2017, PF 126 ST 1983, Lancia Voyager 3,6 Platinum '14.

w przeszłości z marki: Dedra 91r., lybra 1,9 jtd lx 2002r, lybra intensa 2003r. 2,4 jtd, lybra intensa 1,9 jtd 2002, lybra 2,0 comfortronic 2000r, lybra intensa 2003r. 2,4 jtd, ypsilon 1,3 multijet automat 2005r., lybra 1,9 jtd ls 2002r, Thesis emblema 2,4 jtd 2005r., THESIS EMBLEMA 3.0 V6 + lpg STAG, Thesis Emblema 2.0T, Lancia Voyager 2,8 CRD GOLD '12.

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Ostrzegam] Lancia Lybra 2.0 20v - oszust z Sosnowca.

Post autor: s0krates » 13 lip 2015, 21:40

Oczywiście nakładka i rdza na progu są widoczne, ale wiesz, samochód ma swoje lata, rdza na progach jest powszechna, więc myślałem w kategoriach że zawsze będzie z czego zjechać.. tak naprawdę pomimo wszystko, gdyby nie był mocno strzelony i wyszpachlowany to bym go wziął z wszystkimi wadami z uwagi że już tyle przejechałem (dałbym z 3 tysiące) bo mam ze swojego samochodu całą tapicerkę, wydech a nawet jakbym się uparł to silnik mógłbym przełożyć..

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: [Ostrzegam] Lancia Lybra 2.0 20v - oszust z Sosnowca.

Post autor: bassooner » 13 lip 2015, 22:07

s0krates pisze:jeżeli wyceniasz proporcjonalnie, to Twoja Lybra nie jest chyba w najlepszej kondycji :F. Mogę zapłacić nawet 20k jak trzeba, ale stan musi być idealny.
dajesz 20k?!! wow!!! łał!!! wow!!! sprzedana... ;-)

sorki ale nie sprzedasz lybry za 20 kawałków... toż to jest jednak 11 letnie auto! moja, patrząc obiektywnie jest w stanie bdb... wiele rzeczy już porobiłem, nie stosowano u niej druciarstwa, znałem poprzedniego właściciela (kumpel z reichu) a on znał pierwszą właścicielkę, ma przejechane poniżej 150 tysięcy a uważam osobiście, że gdybym dostał za nią ze dwanaście tysięcy to byłby cud! no... ma tylko drzwi do malowania no to trzeba by ze 400 stówy opuścić... ;-)
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Ostrzegam] Lancia Lybra 2.0 20v - oszust z Sosnowca.

Post autor: s0krates » 13 lip 2015, 22:29

Hehe nie za Twoją, tylko za idealną, od Niemca z garażu :). Niestety Twoja nie wchodzi w grę, bo szukam sedana w benzynie 2.0 20v. Z Lybrami już tak jest, że większość tych tanich ma właściwie wartość poniżej zera.. chyba, że zamierzasz tylko dojeździć aż odpadną koła i zawieźć na złom.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Obejrzane, ostrzeżenia i godne polecenia :::”