Zeta JTD, powiat żywiecki

Ogłoszenia obejrzane i ostrzeżenia lub polecenia związane z obejrzanymi autami lub ogłoszeniami z internetu.
Dział zawiera informacje o nieuczciwych i uczciwych sprzedawcach!
Obowiązkowy "print screen" lub zdjęcia opisywanego samochodu!!!
diango
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 06 sie 2015, 23:08
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Zeta JTD, powiat żywiecki

Post autor: diango » 20 mar 2016, 19:58

Samochód sprzedaje ojciec i syn - mechanik. Przez telefon obaj brzmią bardzo na tak, auto na bieżąco serwisowane, wymienione sprzęgło, dwumas, rozrząd, gruntowny remont całej klimy. Dodatkowo dosłane zdjęcia, prezentujące mankamenty tego egzemplarza, wszystko przemawiało na tak, więc zaryzykowałem i pojechałem...
Niestety, auto na żywo wygląda gorzej niż na zdjęciach, sporo jest też znaków zapytania i niedomówień:
- wymiana rozrządu, była, ale nie wiadomo kiedy, brak dat czy przebiegu,
- wymiana sprzęgła i dwumasy podobnie, przez telefon zapewniano mnie że wymieniono kompletne sprzęgło i dwumas, podczas oglądania na żywo oficjalna wersja to, że dwumas zastąpiono sprzęgłem stałym,
- wymiana oleju i filtrów jak wyżej, kiedyś były ale nikt nie wie kiedy...
- świeci kontrolka ABSu, podobno jakaś pierdoła, ale syn mechanik nie miał czasu się tym zająć...
- nieoryginalna szyba przednia z odpryskami, moim zdaniem kwalifikującymi do wymiany,
- dojechane wnętrze: wykulana alcantara, dziury od fajek w jednym z foteli, pohaczone plastiki, odstający Airbag pasażera (dodam tylko, że większość usterek była pokazana na dodatkowo dosłanych zdjęciach)
- sprzedający udostępnili za darmo ścieżkę diagnostyczną (duży plus) niestety amortyzatory przód poniżej 50% tłumienia, tył 40% i 20%,
- mocno stukająca maglownica,
- metalowa puszka w miejsce katalizatora,
- nieoryginalny wkład lusterka pasażera i obłażące lusterko wewnętrzne (ale to już drobnostki, trochę się czepiam)

Z wszystkimi powyższymi usterkami auto do oddania za 8800 zł. Jak dla mnie za drogo.
Gdyby jednak ktoś był zainteresowany poniżej plusy auta:
- komputer, tempomat, webasto (nie działa),
- zawieszenia bez luzów,
- silnik miękko i równo pracuje,
- turbina raczej ok,
- miękkie sprzęgło i lekko chodzące biegi,
- wspomaganie chodzi bardzo lekko (mocno zalany zbiorniczek ??)
- brak rdzy (kilka drobnych odprysków na lakierze, sanki silnika ok),
- nadwozie bez wgniot i głębokich rys,
- realny przebieg,
- ładne opony zimowe, podobno dodatkowo równie ładne letnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „::: Obejrzane, ostrzeżenia i godne polecenia :::”