Region Opolski

Grupa Opolskie

Moderator: andrzej1

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Region Opolski

Post autor: Dawid » 19 paź 2010, 20:05

No to może napiszę inaczej.Wszystkim nam zależy na tym by promować forum/klub.A czy stwarzanie sztucznych problemów przed utworzeniem Regionu nie jest przypadkiem (zabrzmi brutalnie) rzucaniem kłody pod nogi? Weźmy taki przykład: w rozmowie z panem X,właścicielem jakiegoś tam modelu naszej ulubionej marki i chcąc zachęcić jegomościa do wejscia na Naszą strone czyż nie lepiej zabrzmi- Panie mamy swój Region Opolski w którym dzieje się to czy tamto,niż np Panie mamy Region ...i tu co? jaki Region? Póki co do dziś nie wiem do jakiego regionu jesteśmy podpięci.
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Region Opolski

Post autor: Krzysiek82 » 19 paź 2010, 20:07

No to może podział jak na strony świata - okręg północny, południowy, wschodni, zachodni? Od biedy może i centralny ;) Wtedy do południowego jest Dolny Śląsk, Górny Śląsk i Opolszczyzna - zawsze to więcej osób.

ciociaE
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 2756
Rejestracja: 06 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Region Opolski

Post autor: ciociaE » 19 paź 2010, 20:31

1. Jeśli Wam tak bardzo zależy, to tak jak napisał mrkura, przekonujcie osoby decyzyjne - skoro już jest taka duża grupa, która ewidentnie ma potrzebę wyodrębnienia sie regionalnego, to macie chyba duże szanse. Regionu takiego nie było, bo nie było jakichś inicjatyw na rzecz lokalnej opolskiej społeczności - a teraz jak sami zauważacie coraz więcej osób ma Lancie i macie ochotę rozruszać Wasz region.
Z drugiej strony jak się bardzo chce, to i tak można wiele rzeczy robić - tu właśnie dla mnie przykładem jest mrkura, który wraz z mrraketą bardzo aktywnie działają na wiekszą (tak, tak słynny już na całą Polskę zlot w Pszczynie) i mniejszą skalę - tyskie spotkania. I to mi się właśnie w LKP podoba - że ciągle gdzieś się coś dzieje i to często w ramach "inicjatyw oddolnych". I to, że niektórzy pokonują nawet dłuższe dystanse, by się spotkać - na ostatnie kręgle w grodzie Kraka przybyły: Olkusz, Tychy, Świętochłowice, Limanowa. Zresztą sami to widzieliście w Krasiejewicach. A z tego waszego pisania można by wywnioskować (mam nadzieję, że to lekka nadinterpretacja), że oczekujecie, że to inni będą jeździć w Opolskie, a wy na Dolny, Górny czy w ogóle Śląsk to już nie bardzo (bo tak trochę jakbyście się chcieli od nich odżegnać) - zwróćcie na to uwagę, by walcząc o Opolskie nie ustawiać się jak gdyby w kontrapozycji do regionów obok? Was. Myślę, że i o tym myśli mrkura, że my tu z sobą nie rywalizujemy ani nie współzawodniczymy, a raczej jesteśmy skłonni do wspólnego działania i spotykania się.
2. Fajnie, że i Wy myślicie o kalendarzykach - my też w Krakowie o tym rozmawialiśmy, bo czas najwyższy na te na kolejny rok. Informacyjne - ich się nie dostaje, trzeba sobie zakupić, nawet te które rozdajemy. A schodzą czasami w ekspresowym tempie...
Emancipate yourselves from mental slavery
None but ourselves can free our minds

Alan

Re: Region Opolski

Post autor: Alan » 19 paź 2010, 20:39

CiociuE :)

ad1. jeśli jest Możliwość bardzo chętnie pojawię się w innym regionie i w żaden sposób nie mam ochoty na odizolowanie regionu,a po prostu o jego stworzenie na forum się ubiegamy.Sam mam niestety taka pracę że nie jestem stanie zaplanować nic na duże wyprzedzenie a i Krasiejów był robiony z "duszą na ramieniu",oby tylko nie wystąpiło w pracy świąteczne zapalenie macicy...uda się to jadę :)

ad2.doskonale sobie zdajemy sprawę że kalendarzyki należy zakupić,sam kupię i rozdam innym (bez pobierania od nich opłaty ) niemniej powinny zawierać więcej informacji

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Region Opolski

Post autor: wujekp » 19 paź 2010, 21:39

Dawid77 pisze:No to może napiszę inaczej.Wszystkim nam zależy na tym by promować forum/klub.A czy stwarzanie sztucznych problemów przed utworzeniem Regionu nie jest przypadkiem (zabrzmi brutalnie) rzucaniem kłody pod nogi? Weźmy taki przykład: w rozmowie z panem X,właścicielem jakiegoś tam modelu naszej ulubionej marki i chcąc zachęcić jegomościa do wejscia na Naszą strone czyż nie lepiej zabrzmi- Panie mamy swój Region Opolski w którym dzieje się to czy tamto,niż np Panie mamy Region ...i tu co? jaki Region? Póki co do dziś nie wiem do jakiego regionu jesteśmy podpięci.
Nikt nie robi sztucznych problemów. Region to nie wpis na forum ale ludzie i ich inicjatywy. Do tej pory nie było jakoś specjalnych inicjatyw i robienie regionu tylko po to żeby był na forum nie miało sensu. Ale jeśli będzie ruch oddolny ...
Zobaczcie na łódzkie - nie podobała się nazwa regionu, pokazali że są za zmianą i ... mają nazwę jaką chcą.
Chcecie mieć region, róbcie to samo, właśnie w tym wątku. Tylko nie pisz o sztucznych problemach, rzucaniu kłód itp. Tak jak napisał mrkura - gdyby administrator zakładał i kasował działy bo napisał ktoś na forum to byłby niezły burdel. Jest region w sensie ludzi, to na pewno będzie i na forum.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Region Opolski

Post autor: Dawid » 19 paź 2010, 22:00

No i właśnie o to mi chodzi.Myśle że pokazaliśmy iż stanowimy region w sensie ludzi,mało tego-region zorganizowany,więc zasłużyliśmy na to by nas doceniono jako region na forum.Zawieść na pewno nie zawiedziemy.
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

Alan

Re: Region Opolski

Post autor: Alan » 19 paź 2010, 22:02

i jest to inicjatywa oddolna :)

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Region Opolski

Post autor: Dawid » 19 paź 2010, 22:12

Co zaś się tyczy nazwy,nic nie chcemy/nie będziemy zmieniać.Region Opolski.Taką chcemy i taka nas będzie satysfakcjonować.:)
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Region Opolski

Post autor: wujekp » 19 paź 2010, 22:13

Dawid77 pisze:No i właśnie o to mi chodzi.Myśle że pokazaliśmy iż stanowimy region w sensie ludzi,mało tego-region zorganizowany,więc zasłużyliśmy na to by nas doceniono jako region na forum.Zawieść na pewno nie zawiedziemy.
Myślę, że tak. :D
Przecież nie napisałem że nie powinno być wg mnie opolskiego - to raczej była próba objaśnienia czemu wg mnie do tej pory nie było.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Alan

Re: Region Opolski

Post autor: Alan » 19 paź 2010, 22:19

całkiem zrozumiała zresztą, nie jest niczym nowym że w Opolskim 90% mechaników nie wie co to Kappa i Lybra

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Region Opolski

Post autor: Nat » 20 paź 2010, 10:01

Alan pisze:Co do promocji Klubu/forum jak już wcześniej pisałem kalendarzyki nie zawierają poza informacją o stronie żadnego przesłania,ktoś kto znajduje takowy kalendarzyk wsadzony czy to za wycieraczkę czy w innym miejscu nie wie czego może tu szukać...powinna być informacja tu znajdziesz....pomoc,opisy usterek,blablabla
To może jakiś projekt?
Teraz jest NAJWYŻSZY czas na produkcję kalendarzyków na rok 2011.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
romlen
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 4372
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Skype: romlen
Imię: Roman
Lokalizacja: Lyski koło Raciborza

Re: Region Opolski

Post autor: romlen » 20 paź 2010, 10:34

Nat pisze:
Alan pisze:Co do promocji Klubu/forum jak już wcześniej pisałem kalendarzyki nie zawierają poza informacją o stronie żadnego przesłania,ktoś kto znajduje takowy kalendarzyk wsadzony czy to za wycieraczkę czy w innym miejscu nie wie czego może tu szukać...powinna być informacja tu znajdziesz....pomoc,opisy usterek,blablabla
To może jakiś projekt?
Teraz jest NAJWYŻSZY czas na produkcję kalendarzyków na rok 2011.
I kalendarzy Klubowych 2011. Zaraz po Walnym będzie czas na zajęcie się tym zagadnieniem. A pomysł ze zmianą treści na kalendarzykach całkiem sensowny.
Lancia Prisma 1,6IE Symbol '87 (tak tak, dalej u mnie), Lancia Y 1.2 2003 grudzień - ostatni miesiąc produkcji, Lancia Lybra SW 2.0 '99 i nigdy nie widziała gazu; Lancia Gamma Coupe - o tym śnię :)
Tel. 503124557-Orange
Obrazek
Po czym poznać, że komputer uzyska świadomość? Że zamiast informatyka będzie przychodził do niego psycholog.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Region Opolski

Post autor: Nat » 20 paź 2010, 10:39

Miło że się ze sobą zgadzacie, Romlen i Alan, ale jak skonkretyzujecie swoje pomysły w formie np. projektu - to dodatkowo wasze pomysły będą przydatne!
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Alan

Re: Region Opolski

Post autor: Alan » 22 paź 2010, 7:05

co do kalendarzyków to niestety grafik ze mnie żaden ale napisałem co na nich powinno sie znajdować.

co do regionu,jeśli dobrze czytałem posty to wszyscy admini są za więc gdzie jakiś ruch w stronę swych poddanych? :)

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Region Opolski

Post autor: Dawid » 22 paź 2010, 14:53

Właśnie...Wszyscy nas popierają,nie ma głosów przeciwnych,więc pora najwyższa by słowa obrócić w czyn :)A może ktoś poda jakiś termin kiedy możemy się tego spodziewać.
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Opolskie :::”