Uszkodzenie lakieru na myjni - Bliska

Grupa Opolskie

Moderator: andrzej1

Alan

Uszkodzenie lakieru na myjni - Bliska

Post autor: Alan » 28 mar 2012, 13:13

Tak mnie dziś napadło by skorzystać z myjni na stacji Bliska( równie dobrze mogła być jakkolwiek inna).Auto mocno zakurzone,a w planie jakieś fotki.No więc do kasy...do myjni ..play i........yyyyyyyyy--->>kur...aaaaaa !!!

Klik w stop awaryjny!!!

Szczotki do czyszczenia kół zamiast w koła to bezpardonowo ryp w drzwi... : czerwona : : czerwona : : czerwona :

Zawołałem obsługę,przedstawiam problem.Gościu odpala myjnię na nowo.I to samo. : czerwona : Przeszedł cały cykl,auto umyte ale lakier na drzwiach nosi ślady dosyć brutalne po szczotkach : cenzura :

Tak więc wezwana Pani kierownik,protokół ect... mieliśmy pisać zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela,ale pracownica(sic!) stacji zaoferowała że to wypoleruje....no i pastą Tempo polerkę uczyniła.

Teraz tak...niby zeszło,niby nie...inny nie zauważy,ja wiem że jest to widzę. Powiedziałem Pani na stacji że zastanowię się co dalej.Może jak przepoleruje maszynowo to śladu nie będzie.

Tak czy inaczej,panowie i panie zwracajcie uwagę na działanie automatycznych myjni :)

w załączniku myjnia w chwili zatrzymania...troszkę jej się rozminęło.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: Uszkodzenie lakieru na myjni - Bliska

Post autor: tomek » 28 mar 2012, 14:49

Ale dlaczego Ty masz to robić.
Miałem podobnie na Statoilu. Kierownik wziął paragon, wypisał zgłoszenie do ich ubezpieczalni, przyjechał rzeczoznawca i... dał kilkaset zł. (nie pamiętam już ile).
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Alan

Re: Uszkodzenie lakieru na myjni - Bliska

Post autor: Alan » 28 mar 2012, 16:36

Mówisz,obawiam się że rysy są zbyt małe,gdyby nie były potraktowane pastą...zobaczę jak to wygląda w słońcu.

samuel1987
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 308
Rejestracja: 04 cze 2010, 11:00
Skype: Sajmond1987
Imię: Samuel
Lokalizacja: Starachowice

Re: Uszkodzenie lakieru na myjni - Bliska

Post autor: samuel1987 » 28 mar 2012, 17:25

Chciałeś być miły i nie robić problemów pracownicom stacji i tu niestety był twój błąd. Ja też już parę razy chciałem być bezproblemowy i zawsze na tym traciłem. Jak to się mówi "Jak się ma miękkie serce to trzeba mieć twardą dupę".

Kiedyś kobitka nalała gazu za 50zł więcej niż chciałem i jeszcze mi zaczęła wmawiać że kazałem jej nalać do pełna (zbiornik mam 80L i po tym jej tankowaniu było 3/4 zbiornika) powiedziałem żeby nie kłamała bo wiem za ile kazałem zalać a jakby zalała do pełna to byłoby jeszcze więcej kasy do zapłaty, jej kierowniczka powiedziała żebym dowiózł pieniądze i nie będzie problemu.
Jako że pracownica tankująca była młoda (ale strasznie brzydka może jakby była ładna to inaczej bym teraz na to patrzył :lol: ) i dopiero zaczęła prace postanowiłem nie robić problemów, pojechałem do domu i dowiozłem kasę, wchodząc na stacje młoda minęła się ze mną i jej mina wyraźnie mówiła że dałem się zrobić w bambuko i jestem frajer a kierowniczka powiedziała na koniec że jakbym nie oddał kasy to i tak by ją ściągnęli bo mieli moje numery. Z tego co się orientuje mogłem nie płacić a różnice powinna pokryć pracownica która nalała za dużo.
Całe szczęście ta dziewczyna już tam nie pracuje ale właściciel stacji i tak nie potrafi dobrać sobie pracowników bo ciągle mam tam z nimi problemy jak nie zgubią korka od gazu to zanim przyjdą tankować gaz mijają wieki a kompresor do pompowania kół zamiast powietrza podawał wodę :lol: .
A ta felerna stacja to BP Kłodzko.


I na drugi raz proponuje nie myć Lucyny na myjni automatycznej bo szczotki nawet nowe i tak porysują lakier, lepiej Lucynke zabrać na myjnie bezdotykową.
Tel. 796-087-605
Jest: Delta HPE 1.9 TD

Awatar użytkownika
mawi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 327
Rejestracja: 19 sie 2008, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszkodzenie lakieru na myjni - Bliska

Post autor: mawi » 28 mar 2012, 17:38

Właśnie dlatego (chyba od 20 lat) nie jeżdżę na myjnię automatyczną. Moja ostatnia tam wizyta o mało nie skończyła się urwaniem lusterek. Nawet nie wiem ile ta "przyjemność" tam teraz kosztuje.
Mam swoją myjnię ręczną, gdzie chłopaki za 30 PLN wypucują budę,alu felgi, wytrzepią dywaniki, wytrą progi, drzwi i bagażnik od środka, a nawet wydmuchają wodę z obudowy lusterek. Auto wyjeżdża z myjni suche i bez jednego zacieku, nie mówiąc o jakichkolwiek zarysowaniach lakieru. Polecam Koleżankom i Kolegom :)
Lancia Kappa 3.0 V6 LX 97' (bordofiolet)
II Vice Miss X Jubileuszowego Zlotu w Sypniewie 2013
Niestety już była, auuu : beczy :
Teraz szukam Thesis 3.0 v6

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Uszkodzenie lakieru na myjni - Bliska

Post autor: Dudi » 28 mar 2012, 19:33

Co Cię w ogóle napadło żeby jechać na automatyczną myjnię :?: :?: 8-O 8-O 8-O :-?
Ja bym tam dostawczakiem nie pojechał, a co dopiero Lucyną :roll: :)
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jakubg
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5640
Rejestracja: 22 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Brodnica/Ciche
Kontakt:

Re: Uszkodzenie lakieru na myjni - Bliska

Post autor: jakubg » 28 mar 2012, 20:15

Ja także nie korzystam z automatycznych. Jedynie firmowym ;)
Są: Lancia Musa 1,3 M-jet'06;Ypsilon 1.4 16V'04;Kappa 2.4jtd '99;Kappa 2.4TDS SW '98;Delta 1.6 GT i.e. '89
Były:Kappa 3.0V6 SW Automat '96;Y 1,2 LS ECVT '97;Kappa 3.0V6 Automat '96;Delta II 1.6 8v;Lybra 2.0 SW Automat '00;Y10 Mia 1.0 '91;Kappa 2,4jtd '01;Y 1,2 LS ECVT '96;Thema 8.32 '88 oraz 1/2 Kappy 2.0t 16V '95

Zapraszam do sklepiku!

Alan

Re: Uszkodzenie lakieru na myjni - Bliska

Post autor: Alan » 28 mar 2012, 20:23

No tak wypadło,myjnie ręczną mam 10km od domu a miałem zamysła na foty....

Nie chodzi mi o to że chciałem być dobry....sprawy jeszcze nie zamknąłem. Niemniej po polerce śladu nie ma. Więcej na automat nie pojadę.

Awatar użytkownika
michal1045
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1645
Rejestracja: 25 lis 2009, 16:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Uszkodzenie lakieru na myjni - Bliska

Post autor: michal1045 » 28 mar 2012, 20:27

Po historii ze znaczkiem myślałem, że już przestaniesz korzystać z myjni automatycznej...

Na automatyczną myjnię to szkoda kasy i przede wszystkim lakieru :!:
Pozdrawiam Michał, syn Geparda
Y 1.2 8v Cosmopolitan + Delta 1.4 Tjet 120 KM LPG
Są jeszcze Y 1.2 8v Marie Clarie + BX 1.9 TRI + Xsara Picasso 2.0 HDI + Dodge Grand Caravan 2007
Były Kappa SW 2.4 TDS, Y 1.2 16v, Piaggio ZIP 2010, Phedra 2.0 JTD
Obrazek

Awatar użytkownika
kielon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 329
Rejestracja: 28 wrz 2009, 20:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszkodzenie lakieru na myjni - Bliska

Post autor: kielon » 28 mar 2012, 20:41

http://www.wykop.pl/link/1087679/uszkod ... i-statoil/ tu podobny przypadek ale na statoil :(
Lancia Delta II 1.6ie 8V 95r.

Awatar użytkownika
mac1us
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1321
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:10
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radziszów Kraków

Re: Uszkodzenie lakieru na myjni - Bliska

Post autor: mac1us » 28 mar 2012, 20:54

Pracowałem na myjni ręcznej i w życiu bym tam auta nie oddał :D chyba, że spełniłbym kilka warunków. Przed myciem dałbym chłopakom 5 czy 10 zł, jeżeli nie to stał i patrzył co robią, kazał wymienić wodę we wszystkich wiaderkach, kazał nie używać ściągaczek przy osuszaniu auta. Nie będę pisał poematu co się dzieje, co się robi itd. ale od wewnątrz nie wygląda to tak ciekawie jak dla ludzi oddających auta.

Alan

Re: Uszkodzenie lakieru na myjni - Bliska

Post autor: Alan » 28 mar 2012, 21:31

Michale...jak widzisz znaczek mnie niczego nie nauczył.... : zolta :

Jakoś tam przepolerowane śladu nie ma...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Uszkodzenie lakieru na myjni - Bliska

Post autor: Gros » 28 mar 2012, 22:04

Alan śmiech śmiechem ale chyba wymiekłes na wdzięki i urok kobiety hihi
a może podwozie przy okazji miała do polerowania?
A tak poważnie to dość częste przypadki i nie ma co pobłażać
Kapucha na łape i tyle
:lol: : gafa : :bitwa:

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Re: Uszkodzenie lakieru na myjni - Bliska

Post autor: skyblu » 28 mar 2012, 23:00

A tak dosadnie to ładne masz autko : ok2 : :-P
fele 16?
pozdro :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Alan

Re: Uszkodzenie lakieru na myjni - Bliska

Post autor: Alan » 28 mar 2012, 23:05

skyblu pisze:A tak dosadnie to ładne masz autko : ok2 : :-P
fele 16?
pozdro :D
A dziękować :) Ano 16" więcej info znajdziesz tu: :link:

Bogdan...podwozie kierowniczki mnie nie kręci :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Opolskie :::”