Lybra - domykanie szyb z pilota

bartek42
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 28 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Łabiszyn/Bydgoszcz

Odp: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: bartek42 » 13 cze 2009, 22:14

Jak nie masz wzmacniacza i sub to nie masz głośników BOSE w drzwiach.

A wracając do domykania - mam Lybre ze stycznia 2000 roku i domykanie z kluczyka nie działa... Żadna kombinacja z otwieraniem i zamykaniem szyb nie wyzwoliła domykania... Tak więc pewnie jest to zróżnicowane co do daty produkcji - niestety :-?

dudekken

Odp: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: dudekken » 13 cze 2009, 22:33

bartek42 pisze:Jak nie masz wzmacniacza i sub to nie masz głośników BOSE w drzwiach.

A wracając do domykania - mam Lybre ze stycznia 2000 roku i domykanie z kluczyka nie działa... Żadna kombinacja z otwieraniem i zamykaniem szyb nie wyzwoliła domykania... Tak więc pewnie jest to zróżnicowane co do daty produkcji - niestety :-?

Z tego co mi wiadomo to domykanie szyb z kluczyka było dostępne wraz z z jego zmianą na scyzoryk. Wersje z kluczykiem dwu przyciskowym miały domykanie szyb ale ręcznie po przekręceniu i przytrzymaniu kluczyka w pozycji zamknij.

Osobiście aby mieć domykanie szyb po zamknięciu auta dołożyłem niezależny sterownik centralnego zamka.

Awatar użytkownika
jaro1959
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 410
Rejestracja: 20 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Odp: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: jaro1959 » 13 cze 2009, 22:40

Ja mam rocznik 2002, kluczyk dwuprzyciskowy ale nie ma nawet domykania z kluczyka.
Sprawdzałem moduł komfortu, ma niepodłączony pin 18 który odpowiada za domykanie szyb.
Lybra 1,9 jtd SW ,Ypsilon 1,1 , (wcześniej 14 szt. innej Włoszczyzny)

Codee

Odp: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: Codee » 20 cze 2009, 23:23

Ja kiedyś programowałem sobie szyby w swojej Lybrze, już nie pamiętam w jakiej kolejności.
Miałem kiedyś taką sytuację:
wymieniałem łożysko w prawym tylnim kole, pilota miałem w kieszeni, przykucnołem i nagle szyby tył otworzyły się do samego dołu ( sam tył ).
Do dziś zastanawiałem się o co "come on"
Tak jak piszą niektórzy trzeba poprogramować szyby i będzie chyba działać.
Ja osobiście zastanawiam się jak się programuje szyby żeby chodziły w następujący sposób: wciskasz przycisk, puszczasz a szyba sama do końca się otwiera/zamyka.
Jeśli się zaprogramuje sposobem opisanym wcześniej jeden raz to po wciśnięciu pojedyńczym szyba podnosi/opuszcza się o 5 cm, żeby zamknąć/otworzyć szybę trzeba się nie źle ponaciskać.

-- 21 Cze 2009, 16:46 --

Ostatecznie odpowiadam na pytanie: : yesyes : : yesyes :

Dziś rano po wczorajszej wymianie akumulatora zrobiłem następujące kroki:
krok 1
auto miało szyby zamknięte, wszedłem przekręciłem kluczyk ( nie uruchamiając silnika)
krok 2
zamkniętą szybę otworzyłem max w dół i trzymałem wciśnięty przycisk licząc sekundowo do 6
krok 3
następnie tę samą szybę zamknąłem max i również trzymałem przyciągnięty przycisk zamykania
przez 6 sekund
krok 4
krok 2 i 3 powtarzać na przemian dopóki nie osiągniecie następującego efektu: przy zamkniętej
szybie wciskając na chwilę ( 1 - 2 sekund ) przycisk i go puszczając szyba sama zjedzie w dół
jak szyba jest otwarta to przy przyciągnięciu ( 1 - 2 sekund ) przycisku i puszczeniu przycisku
szyba sama dojedzie do góry do końca
krok 5
z tymi szybami zrobiłem to w następującej kolejności:
- przód szyba kierowcy ( lewy przód )
- przód szyba pasażera ( prawy przód )
- tył szyba za kierowcą ( lewy tył )
- tył szyba za pasażerem ( prawy tył )

Szyby trzeba wszystkie ustawić żeby działały jak wyżej opisałem bo wtedy jest sygnał ciągły ustawiony

Teraz działa to tak:

jak przycisnę na pilocie zamykanie i przytrzymam to jeśli jakieś szyby są otwarte to trzymając przycisk zamykania na pilocie szyby się domykają ( jak puszczę to się przestają domykać )
jak przycisnę przycisk otwierania i szyby są zamknięte to otwierają się tak długo dopóki nie puszczę przycisku pilota otwieranie lud dojadą do końca.

Mój pilot jest orginalny posiada oprócz otwierania zamykania otwieranie zamka tylniej klapy

Moja Lybra posiada navi/telefon, halogeny przód, jest to wersja kombi, brakuje jej skóry, bosse, ksenonów.

Jeśli ktoś ma uboższą wersję to może mu to nie działać, ale odpowiedź do tematu jest kompletna.

Gość

Odp: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: Gość » 22 cze 2009, 21:13

Moja lybra ma wszystko prócz xenonów ,dodatkowo dsp,dvd nawigację z mapą polski,lusterka składane po kluczyku, pilota z przyciskiem do zamykania i otwierania,jednak nie sposób wymienić czego to ja keszcze nie założyłem ale nie mam tak jak ty?Aha zapomniałem dodać moja nawi nie gada jeszcze po polsku,brak czasu

szukam mechanika który mi naprawi moją lybrę-NAJLEPIEJ ZA FREE Z DOŻYWOTNIA GWARANCJĄ!!!!!!!!!!!!!!! :kopara:

mrg
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 18 maja 2009, 9:23
Lokalizacja: Skierniewice

Odp: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: mrg » 06 sie 2009, 23:12

dudekken pisze:
bartek42 pisze:Osobiście aby mieć domykanie szyb po zamknięciu auta dołożyłem niezależny sterownik centralnego zamka.
Niestety mam stary kluczyk a domykanie szyb w pilocie bardzo by mi sie przydalo.
Moze ktos dokladniej opisac czy, a jesli tak to jak taki problem rozwiazac - najlepiej instrukcja dla poczatkujacych ;]
Albo przynajmniej namiary na kogos kto takie rzeczy tanio robi :)

Dz

Awatar użytkownika
jaro1959
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 410
Rejestracja: 20 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Odp: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: jaro1959 » 07 sie 2009, 14:51

Możesz dokupić z Allegro moduł domykania szyb i każdy elektronik samochodowy Ci go podłączy.
Lybra 1,9 jtd SW ,Ypsilon 1,1 , (wcześniej 14 szt. innej Włoszczyzny)

Awatar użytkownika
allprint
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:00
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: allprint » 09 cze 2010, 14:07

Witam, podłącze się do tematu. Domykanie szyb z kluczyka (scyzoryk) działa bez zarzutu po zaprogramowaniu. Mam inny problem. Szyba przednia pasażera opuszcza się do końca, natomiast z podnoszeniem jest problem. A mianowicie zamyka się skokami po ok 10 cm!!! Tak wiec żeby ją zamknąć muszę naciskać przycisk ok 5 razy. Jest to trochę denerwujące. Przy programowaniu nie moglem jej zaprogramować, bo nie chce się zamknąć cała i tylko ona się nie domyka przy przytrzymaniu pilota. Ma ktoś taki problem, ewentualnie Macie może jakieś rozwiązanie tego problemu?
Obrazek Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 km 2003 r.
Obrazek

Awatar użytkownika
letnik22
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 332
Rejestracja: 11 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: letnik22 » 09 cze 2010, 14:37

nie chce się zamknąć i jeździsz z opuszczonym oknem? wyglada to na awarię mechanizmu opuszczania szyby. Muszisz zdemontować tapicerkę w drzwiach i popatrzyć, może wodzik jest połamany.

Awatar użytkownika
allprint
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:00
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: allprint » 09 cze 2010, 15:52

letnik22 pisze:nie chce się zamknąć i jeździsz z opuszczonym oknem? wyglada to na awarię mechanizmu opuszczania szyby. Muszisz zdemontować tapicerkę w drzwiach i popatrzyć, może wodzik jest połamany.
Szybe moge otwierac i zamykac, tylko przy zamykaniu chodzi skokami po 10 cm. Po 10 cm staje, naciskam drugi raz... staje itd az do zamkniecia.
Obrazek Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 km 2003 r.
Obrazek


Awatar użytkownika
allprint
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:00
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: allprint » 10 cze 2010, 10:47

Nie wiem co z tego wątku miałbym wyczytać? Programuje szyby tak jak w opisie, ale ta od strony pasażera nie da się zaprogramować bo w dol zjeżdża elegancko, ale do góry staje po 10 cm i kiszka. Chyba ze czegoś nie rozumiem...
Obrazek Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 km 2003 r.
Obrazek

Codee

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: Codee » 10 cze 2010, 15:05

znaczy się że jak jedziesz szybą do góry to po 10 cm się zatrzymuje i żeby poszła dalej to znowu trzeba wcisnąć guzik?

jeśli tak to jak masz zamknięte okno wsiądź zjedź szybą w dół, przytrzymaj licząc do 10-ciu i potem przyciągnij jakbyś zamykał i sama powinna iść do końca do góry! u mnie tak to działa jeśli w jedną stronę idzie a w drugą nie!

Awatar użytkownika
allprint
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:00
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: allprint » 10 cze 2010, 21:26

Codee pisze:znaczy się że jak jedziesz szybą do góry to po 10 cm się zatrzymuje i żeby poszła dalej to znowu trzeba wcisnąć guzik?

jeśli tak to jak masz zamknięte okno wsiądź zjedź szybą w dół, przytrzymaj licząc do 10-ciu i potem przyciągnij jakbyś zamykał i sama powinna iść do końca do góry! u mnie tak to działa jeśli w jedną stronę idzie a w drugą nie!
Niestety, nadal podczas podnoszenia szyby staje po 10 cm i kicha. Nie mam już siły, czy zna ktoś rozwiązanie mojego problemu?
Obrazek Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 km 2003 r.
Obrazek

Codee

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: Codee » 10 cze 2010, 22:12

Coś jest nie halo! Jeśli przytrzymasz chwilę i puścisz to szyba sam do końca zjedzie w dół.
To samo do góry - chyba że nie jest zaprogramowana.
Dziwny przypadek ale coś się zepsuło : gafa :

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”