Lybra - domykanie szyb z pilota

monry
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 161
Rejestracja: 17 lis 2009, 22:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: monry » 01 lip 2010, 11:08

allprint pisze:
Codee pisze:znaczy się że jak jedziesz szybą do góry to po 10 cm się zatrzymuje i żeby poszła dalej to znowu trzeba wcisnąć guzik?

jeśli tak to jak masz zamknięte okno wsiądź zjedź szybą w dół, przytrzymaj licząc do 10-ciu i potem przyciągnij jakbyś zamykał i sama powinna iść do końca do góry! u mnie tak to działa jeśli w jedną stronę idzie a w drugą nie!
Niestety, nadal podczas podnoszenia szyby staje po 10 cm i kicha. Nie mam już siły, czy zna ktoś rozwiązanie mojego problemu?
I jak, poradziłeś sobie? Mam to samo - u kierowcy w dół i w górę idą poprawnie, reszta zjeżdża tylko w dól, a w górę trzeba trzymać przycisk..

Awatar użytkownika
allprint
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:00
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: allprint » 01 lip 2010, 11:25

monry pisze:
allprint pisze:
Codee pisze:znaczy się że jak jedziesz szybą do góry to po 10 cm się zatrzymuje i żeby poszła dalej to znowu trzeba wcisnąć guzik?

jeśli tak to jak masz zamknięte okno wsiądź zjedź szybą w dół, przytrzymaj licząc do 10-ciu i potem przyciągnij jakbyś zamykał i sama powinna iść do końca do góry! u mnie tak to działa jeśli w jedną stronę idzie a w drugą nie!
Niestety, nadal podczas podnoszenia szyby staje po 10 cm i kicha. Nie mam już siły, czy zna ktoś rozwiązanie mojego problemu?
I jak, poradziłeś sobie? Mam to samo - u kierowcy w dół i w górę idą poprawnie, reszta zjeżdża tylko w dól, a w górę trzeba trzymać przycisk..
Niestety cały czas mam to samo, szyba pasażera opuszcza się do dołu bez problemu, ale do góry muszę ją zamykać na raty :(
Obrazek Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 km 2003 r.
Obrazek

baster
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: baster » 01 lip 2010, 14:13

allprint pisze:
monry pisze:
allprint pisze:
Codee pisze:znaczy się że jak jedziesz szybą do góry to po 10 cm się zatrzymuje i żeby poszła dalej to znowu trzeba wcisnąć guzik?

jeśli tak to jak masz zamknięte okno wsiądź zjedź szybą w dół, przytrzymaj licząc do 10-ciu i potem przyciągnij jakbyś zamykał i sama powinna iść do końca do góry! u mnie tak to działa jeśli w jedną stronę idzie a w drugą nie!
Niestety, nadal podczas podnoszenia szyby staje po 10 cm i kicha. Nie mam już siły, czy zna ktoś rozwiązanie mojego problemu?
I jak, poradziłeś sobie? Mam to samo - u kierowcy w dół i w górę idą poprawnie, reszta zjeżdża tylko w dól, a w górę trzeba trzymać przycisk..
Niestety cały czas mam to samo, szyba pasażera opuszcza się do dołu bez problemu, ale do góry muszę ją zamykać na raty :(
Zamknij całkiem szybę. Przytrzymaj przycisk otwierania szyby w pozycji "zamykanie" na 10 sekund.
Po 10 sekundach wciśnij przycisk otwierania w pozycji "otwieranie" i przytrzymując jak szyba będzie się otwierała, otwórz szybę do końca ale przycisk puść dopiero po 10 sekundach ... powinno zadziałać.

Awatar użytkownika
allprint
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:00
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: allprint » 01 lip 2010, 14:39

baster pisze:
allprint pisze:
monry pisze:
allprint pisze:
Codee pisze:znaczy się że jak jedziesz szybą do góry to po 10 cm się zatrzymuje i żeby poszła dalej to znowu trzeba wcisnąć guzik?

jeśli tak to jak masz zamknięte okno wsiądź zjedź szybą w dół, przytrzymaj licząc do 10-ciu i potem przyciągnij jakbyś zamykał i sama powinna iść do końca do góry! u mnie tak to działa jeśli w jedną stronę idzie a w drugą nie!
Niestety, nadal podczas podnoszenia szyby staje po 10 cm i kicha. Nie mam już siły, czy zna ktoś rozwiązanie mojego problemu?
I jak, poradziłeś sobie? Mam to samo - u kierowcy w dół i w górę idą poprawnie, reszta zjeżdża tylko w dól, a w górę trzeba trzymać przycisk..
Niestety cały czas mam to samo, szyba pasażera opuszcza się do dołu bez problemu, ale do góry muszę ją zamykać na raty :(
Zamknij całkiem szybę. Przytrzymaj przycisk otwierania szyby w pozycji "zamykanie" na 10 sekund.
Po 10 sekundach wciśnij przycisk otwierania w pozycji "otwieranie" i przytrzymując jak szyba będzie się otwierała, otwórz szybę do końca ale przycisk puść dopiero po 10 sekundach ... powinno zadziałać.
Niestety i Twój sposób nie działa. Próbowałem już chyba wszystkich kombinacji i nic. Może ktoś ma inny pomysł?
Tak to u mnie wygląda.
Obrazek Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 km 2003 r.
Obrazek

baster
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: baster » 01 lip 2010, 15:39

Nie wiem czy to jakaś różnica ale programujesz szybę w panelu od strony kierowcy ? Czy bezpośrednio po stronie pasażera ?

Bardzo możliwe że się spotkamy na "cykaniu" zdjęć naszym samochodom to zerknąłbym jak to u Ciebie jest.

Awatar użytkownika
allprint
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:00
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: allprint » 01 lip 2010, 15:50

baster pisze:Nie wiem czy to jakaś różnica ale programujesz szybę w panelu od strony kierowcy ? Czy bezpośrednio po stronie pasażera ?

Bardzo możliwe że się spotkamy na "cykaniu" zdjęć naszym samochodom to zerknąłbym jak to u Ciebie jest.
Filmik nagrałem po stronie pasażera, ale programuje na panelu po stronie kierowcy.
Co do sesji to nie wiem czy się odbędzie, bo już Lybre SW pstryknął.
Po drugie nie odpowiada na maile :(
Obrazek Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 km 2003 r.
Obrazek

baster
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: baster » 01 lip 2010, 16:02

allprint pisze:
baster pisze:Nie wiem czy to jakaś różnica ale programujesz szybę w panelu od strony kierowcy ? Czy bezpośrednio po stronie pasażera ?

Bardzo możliwe że się spotkamy na "cykaniu" zdjęć naszym samochodom to zerknąłbym jak to u Ciebie jest.
Filmik nagrałem po stronie pasażera, ale programuje na panelu po stronie kierowcy.
Co do sesji to nie wiem czy się odbędzie, bo już Lybre SW pstryknął.
Po drugie nie odpowiada na maile :(
Odłączałeś akumulator ? Po jego odłączeniu powinny się szyby "wyzerować" i może wtedy próbuj podziałać z programowaniem.

Codee

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: Codee » 01 lip 2010, 16:03

No to zrób tak że jak zjedziesz szybą w dół, to przytrzymaj licząc do 10 jak sekundy.
i potem podjedź w górę też policz do 10 jak sekundy, zjedź w dół i policz do 10 i powinno działać!
Próbuj dół-góra-dół ( z przytrzymaniem i liczeniem do 10 ) aż Ci siądzie u mnie też czasem nie łapało.

Awatar użytkownika
allprint
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:00
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: allprint » 01 lip 2010, 16:19

Codee pisze:No to zrób tak że jak zjedziesz szybą w dół, to przytrzymaj licząc do 10 jak sekundy.
i potem podjedź w górę też policz do 10 jak sekundy, zjedź w dół i policz do 10 i powinno działać!
Próbuj dół-góra-dół ( z przytrzymaniem i liczeniem do 10 ) aż Ci siądzie u mnie też czasem nie łapało.
Problem w tym, że jak zjadę szyba w dół, przytrzymam 10 sec. to z powrotem już idzie skokami i nie mogę jej zaprogramować, bo żeby ją zamknąć to muszę to robić na raty, a wtedy programowanie przestaje działać :(
Nie mam już siły... : beczy :
Obrazek Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 km 2003 r.
Obrazek

Awatar użytkownika
allprint
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:00
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: allprint » 01 lip 2010, 16:20

baster pisze:
allprint pisze:
baster pisze:Nie wiem czy to jakaś różnica ale programujesz szybę w panelu od strony kierowcy ? Czy bezpośrednio po stronie pasażera ?

Bardzo możliwe że się spotkamy na "cykaniu" zdjęć naszym samochodom to zerknąłbym jak to u Ciebie jest.
Filmik nagrałem po stronie pasażera, ale programuje na panelu po stronie kierowcy.
Co do sesji to nie wiem czy się odbędzie, bo już Lybre SW pstryknął.
Po drugie nie odpowiada na maile :(
Odłączałeś akumulator ? Po jego odłączeniu powinny się szyby "wyzerować" i może wtedy próbuj podziałać z programowaniem.
Akumulator był odłączany przy wymianie wentylatora chłodnicy i nic nie pomogło :(
Obrazek Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 km 2003 r.
Obrazek

lybra1,9
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 30 maja 2010, 18:14
Lokalizacja: wojciechów

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: lybra1,9 » 01 lip 2010, 17:59

Wydaje mi się ,że to co tu piszą stanowi rozwiązanie/przepraszam,że z konkurencyjnego forum zaczęrpniete,ale też miałem ten sam problem i to znlazłem szperając w necie/
http://www.lanciaklub.pl/forum/viewtopi ... c20c2c2df7" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S.
Nie umiem skracać linków.

Codee

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: Codee » 01 lip 2010, 20:21

Dobry link a widać że Janek działa ostro u konkurencji, a na tym forum za nie długo nie będzie miał kto pomagać
Choć czy to mnie dziwi :?: :?: : coto :
Definitywnie NIE : gafa :

A : cenzura : rządzi :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
dawid1107
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 03 sty 2013, 12:27
Imię: DejwiD
Lokalizacja: Bochnia / Rajbrot
Kontakt:

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: dawid1107 » 06 lut 2013, 19:10

Odgrzewam kotlet :)

U mnie działały dwie szyby z przodu -odsuwanie płynnie zasuwanie krokowo. Tył działa płynnie tu i tam :)

Po programowaniu udało się zrobić prawy przód, który zamyka się płynnie, natomiast lewy niestety wciąż działa krokowo. Da się z tym, żyć jak będzie cieplaj to będę grzebał przy drzwiach w poszukiwaniu masy :)

Pytanie:

(kluczyk z otwieraniem bagażnika)

Przytrzymuję otwieranie drzwi i ładnie szyby spadają do dołu. niestety zamykanie samochodu nie umożliwia mi zamknięcia szyb, ani też przytrzymywanie przycisku zamykania na pilocie. Trzeba przekręcić zapłon i ręcznie każdą szybę zamknąć.

Czemu to nie bangla? Miał tak ktoś? Czy po otwarciu samochodu z otwarciem szyb, po zamknięciu szyby się domykają/zamykają? HELP :roll:
Lancia Lybra SW '03 2.4 JTD 150PS

Codee

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: Codee » 06 lut 2013, 19:16

Zaprogramuj ponownie wszystkie szyby żeby po wciśnięciu i puszczeniu przycisku same jechały w dół/górę.
Wsiadasz do auta odpalasz zjeżdżasz szybą w dół - liczysz powoli do 15 ( do 15 bo przeważnie szybko liczymy )szyba w górę zaś liczysz do 15, szyba w dół znowu do 15 liczysz. Wciskasz przycisk puszczasz jeśli sama jedzie do góry ( zamknie się ) wciskasz przycisk puszczasz jedzie sama w dół do końca. Masz dobrze zaprogramowaną szybę.
Robisz to samo z 3 pozostałymi, po tym nie ma bata żeby Ci się nie zamykały/otwierały z pilota.

Zauważyłem że jak mam zaprogramowane szyby i np. domykam z pilota i zbyt długo przytrzymam to wtedy się przeprogramowują i trzeba nie które jeszcze raz programować

Pozdr
Adrian

Awatar użytkownika
dawid1107
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 03 sty 2013, 12:27
Imię: DejwiD
Lokalizacja: Bochnia / Rajbrot
Kontakt:

Re: Lybra - Domykanie szyb z pilota

Post autor: dawid1107 » 06 lut 2013, 19:28

Tylko, że od strony kierowcy mam zamykanie skokowo... i nie mam jak tego programowania aktywować.

Będę próbował jeszcze jutro jakichś kombinacji, ale coś czuję że nie obejdzie się bez grzebania w drzwiach.

Oczywiście dziękuję za wskazówki ;)

Pozdrawiam, Dawid =)
Lancia Lybra SW '03 2.4 JTD 150PS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”