Lybra - wskaźnik paliwa i alarm

havier
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 06 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - wskaźnik paliwa i alarm

Post autor: havier » 17 lis 2007, 12:15

Witam, mam 2 pytania.
Pierwsze: mial ktos doczynienienia ze wskaznikiem paliwa? caly czas nam pokazuje, ze mamy rezerwe.. podejrzewanym ze to plywak, wie ktos jak sie do niego dostac, albo ma inne sugestie ? moze plywak ma jakis oddzielny bezpiecznik ? ;)
drugie: alarm, nie chce sie wlaczac z pilota (tylko centralny zalacza), zeby go uruchomic, trzeba wlaczyc pastylka.. wie ktos jak i co ustawic, zeby zalaczal z pilota?
Lancia Lybra sedan 1.9 JTD navi, 2000 rok :)

Awatar użytkownika
oloksander
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 12 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Niedaleko Lublina

Lybra - Wskaznik paliwa i alarm.

Post autor: oloksander » 17 lis 2007, 12:52

Mam ten sam problem ze wskaźnikiem paliwa :(
Lybra 1.9 jtd 2001r. 115KM

Awatar użytkownika
smoderski89
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 23 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - Wskaznik paliwa i alarm.

Post autor: smoderski89 » 23 sty 2008, 21:46

u mnie również dzieje się coś takiego... gdy tankuje do pełna to wszystko jest ok, wskazówka działa jak należy AAALE do pewnego momentu. gdy zejdzie troszkeczkę poniżej połowy tak jakby się zacina i pokazuje ze mam juz rezerwe.... co z tym zrobic ?

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Lybra - Wskaznik paliwa i alarm.

Post autor: skyblu » 23 sty 2008, 21:56

wlać pare razy na ffuuuuul
nie się rozbuja
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
BJK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 351
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa (wcześniej Piła, Szczecin, Londyn)
Kontakt:

Lybra - Wskaznik paliwa i alarm.

Post autor: BJK » 24 sty 2008, 15:42

Co do auto alarmu miałem też tak, że mi tylko przycisk zamykał drzwi, alarm się nie aktywował. Ale kiedyś przy kluczykach w stacyjce (nie pamiętam czy włączony silnik czy nie) wcisnąłem ten mniejszy przycisk na pilocie - do otwierania drzwi. Drzwi się zakluczyły (bez alarmu), później drugi raz otworzyłem tym małym i jak zamknąłem dużym przyciskiem to alarm zaskoczył :D
Popróbuj ;)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - Wskaznik paliwa i alarm.

Post autor: Nat » 24 sty 2008, 15:45

Co do wskaźnika to u mnie wskazywał poprawnie, ale kiedys wymieniałem akumulator i od tego czasu zapala się rezerwa jak jest lekko powyzej 1/4- czyli za wysoko. Mój elektryk usiłował to poprawic ale spasował. Szkody to żadnej nie czyni, bo macie zawsze autonomię z komputera, która pokazuje zasięg dość precyzyjnie. Ja sie przyzwyczailem.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
smoderski89
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 23 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - Wskaznik paliwa i alarm.

Post autor: smoderski89 » 24 sty 2008, 20:18

u mnie wskaźnik paliwa zacina się jak mam doslownie troszeczę mniej niż polowe baku... wtedy nawet w komputerze nie pokazuje aktualnego spalania i dystansu jaki moge jeszcze przejechać. pokazują się 3 gwiazdki ***
a mi nie chodzi o autoalarm tylko. chodzi o to ze centralny zamek w ogole nie reaguje z pilota.... nic sie nie dzieje jak wciskam

greguar_2000
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Piotrków Tryb. woj. łódzkie

Lybra - Wskaznik paliwa i alarm.

Post autor: greguar_2000 » 24 sty 2008, 20:31

do pływaka powinienes sie dostac od bagaznika, podnies wkładzine i powinna byc pokrywka na wkrety (ja mam tak w dedrze). Dostaniesz sie tam do kabli zasilajacych i pływaka. Moze ktorys kabel ci sie wypiął. Albo wtyczki zasniedziałe. A jak nie to musisz wyjac pływak i zapewne jest zasniedziała lub przerwana blaszka po ktorej przesowa sie pływak pokazujac poziom.

Awatar użytkownika
smoderski89
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 23 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - Wskaznik paliwa i alarm.

Post autor: smoderski89 » 24 sty 2008, 23:36

a i jeszcze dzisiaj zauwazylem ze wskaźnik zupełnie zwariował.... po odpaleniu samochodu wskaźnik pnie się w góre i zostaje kilka mm ponad 1. po czym mija chwila i wskaźnik 'nurkuje' na sam dół..... na komputerze wyswietla sie ze mam do przejechania 634 km.. potem schodzi do 220 a potem to juz tradycyjnie ***
coś musze z tym zrobic, polecicie jakis warsztat w Warszawie ?

Kawa93
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 104
Rejestracja: 23 lut 2017, 10:39
Imię: Paweł
Lokalizacja: Świdnica

Re: Lybra - Wskaznik paliwa i alarm.

Post autor: Kawa93 » 23 lut 2017, 12:46

Witam jestem nowy : witaj : ale razu spodobał mi sie ten klub lancia polska

Chciałem powiedzieć że zakochałem się w mojej LYbrze bez pamieci wzięło się to stąd ze gdy miałem lat 12 widziałem LYbrę w salonie we Włoszech i to w sedanie powiedziałem sobie ze kiedyś taka będę miał no mam jest super ale ma kilka wad autko ma lat 17 wiec ma swoje zużyte części fotele były z niebieskiej alcantary poniszczone wiec wymieniłem na welurowe grafitowe z kombi kolor pojazdu był srebrny wiec zmieniłem na metaliczny grafitowy teraz mi się podoba ale z biegiem czasu kilka części pojazdu zaczęło szwankować wszyscy mówią weź sprzedaj na złom i w ogóle zgadnijcie jaka moja odpowiedz zawsze brzmi sam się sprzedaj na złom i koniec tematu.
nie od chodząc od tematu

wiem ze temat już był ale nic tam się nie dowiedziałem

mam problem ze wskaźnikiem paliwa w pewnej chwili wskaźnik oszalał na pełnym baku bo autko mam w gazie
pokazywał rezerwę (świeciła się lampka na pełnym baku) wskaźnik latał jak oszalały w gorę i w dÓł i tak przez kilka dni aż się ustatkował i pokazuje mi teraz od ponad połowy pusty bak ale rezerwa się zapala prawidłowo jak zostaje zasięg około 50 km
po wyłączeniu auta wskaźnik opada na dÓł za to jak jest zatankowany na fula to mam ponad pÓłtora baku na wskazniku
1 i tu moje pytanie co to moze byc :?:
2 czy pływak z diesla pasuje do benzyny :?:
3 jak odkręcić pływak :?:
Paweł Kawa : gafa :
silnik 1.8
grafitowy metalik SW
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, 13:25 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.

Kawa93
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 104
Rejestracja: 23 lut 2017, 10:39
Imię: Paweł
Lokalizacja: Świdnica

Re: Lybra - wskaźnik paliwa i alarm

Post autor: Kawa93 » 07 cze 2017, 14:12

Eureka : yesyes : naprawiłem zacinający się wskaznik paliwa mniej wiecej w polowie baku pozdrawiam kto chce znac odp to pisze pozdrawiam

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - wskaźnik paliwa i alarm

Post autor: meqqex » 07 cze 2017, 14:14

Kawa93 pisze: 07 cze 2017, 14:12 Eureka : yesyes : naprawiłem zacinający się wskaznik paliwa mniej wiecej w polowie baku pozdrawiam kto chce znac odp to pisze pozdrawiam
Ja zatankowałem do pełna i przestawiłem wskaźnik ;)
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Kawa93
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 104
Rejestracja: 23 lut 2017, 10:39
Imię: Paweł
Lokalizacja: Świdnica

Re: Lybra - wskaźnik paliwa i alarm

Post autor: Kawa93 » 07 cze 2017, 15:23

Eureka : yesyes : naprawiłem zacinający się wskaznik paliwa mniej wiecej w polowie baku pozdrawiam kto chce znac odp to pisze pozdrawiam

Kawa93
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 104
Rejestracja: 23 lut 2017, 10:39
Imię: Paweł
Lokalizacja: Świdnica

Re: Lybra - wskaźnik paliwa i alarm

Post autor: Kawa93 » 07 cze 2017, 15:58

meqqex pisze: 07 cze 2017, 14:14
Kawa93 pisze: 07 cze 2017, 14:12 Eureka : yesyes : naprawiłem zacinający się wskaznik paliwa mniej wiecej w polowie baku pozdrawiam kto chce znac odp to pisze pozdrawiam
Ja zatankowałem do pełna i przestawiłem wskaźnik ;)
dokładnie ten sam sposób hahahah pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”