Lybra - błędne wskazania temperatury zewnętrznej

KETLOZ
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 07 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Gorce
Kontakt:

Lybra - błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: KETLOZ » 24 lis 2007, 7:21

Witam !
Jak w temacie, wyświetlacz pokazuje dużo wyższą temperaturę zewnętrzną niż jest w rzeczywistości, czy ktoś miał taki przypadek ??
Lancia Lybra SW 1,9 JTD

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2735
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: Mariusz91 » 24 lis 2007, 9:42

Widocznie twoja Lancia wytwarza takie ciepło że, aż się klimat w promieniu kilometra zmienia :lol: Już wiem co jest przyczyną ocieplania klimatu :lol:

skurek

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: skurek » 24 lis 2007, 10:28

Może nie w promieniu kilometra, ale rzeczywiście jeśli stoisz w korku, temperatura na wskaźniku będzie o kilka stopni wyższa niż w rzeczywistości. Latem standardowo mam, jak auto postoi na słońcu, wskazanie rzędu 40-50 st. C.

KETLOZ
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 07 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Gorce
Kontakt:

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: KETLOZ » 24 lis 2007, 12:33

Nie o to chodzi panowie, jak wsiadam rano do auta, jest mróz kilka stopni a na wyświetlaczu mam temperaturę 15 stopni na plusie, potem troszkę spada ale nie na tyle żeby pokazywało dobrą temperaturę
Lancia Lybra SW 1,9 JTD

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: Taz » 24 lis 2007, 12:47

może padnięty czujnik temp zewnętrznej (dobrze pamiętam że jest w lewym lusterku?)
albo może masz ustawione stopnie w innych jednostkach ;)
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Benito
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: Benito » 25 lis 2007, 22:14

Ja to miałem w mojej lyberce. Mróz - 8 a na wyświetlaczu + 15. Po 20 minutach jazdy spadała do + 6 stopni. Po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika wystarczyło przekręcić kluczyk w stacyjce żeby znowu pokazało + 15. W lybrze pod prawym lusterkiem jest czujnik (taki mały cycuszek). Pochuchałem na niego, pogłaskałem i już umówiłem się ze znajomymi fachowcami na wymianę czujnika ale on nagle sam się naprawił i teraz pokazuje temperaturę "dobrze" Na klimę raczej nie powinno to mieć wpływu bo jest jeszcze czujnik temperatury wewnętrznej (mała kratka przy wyświetlaczu) i to on steruje automatem. Ale jak u ciebie pogłaskanie nie pomoże to chyba trzeba będzie wymienić czujnik.

Pozdrawiam
Benito
Lancia Lybra 1.6 SW

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: kartonik » 26 lis 2007, 7:11

"Benito" pisze:Na klimę raczej nie powinno to mieć wpływu bo jest jeszcze czujnik temperatury wewnętrznej (mała kratka przy wyświetlaczu) i to on steruje automatem.

Pozdrawiam
Benito
Lancia Lybra 1.6 SW
A ludzie to pozniej czytaja i dalej przekazuja takie banialuki.

Benito
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: Benito » 27 lis 2007, 1:32

Nie ładnie. Zamiast kolegę poprawić to jakieś śmiechy...Tak mi powiedzieli w ASO...które i tak omijam z daleka

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: kartonik » 27 lis 2007, 7:40

Poprawiajac sie, proponuje wykonac test - wstawiasz auto do cieplutkiego garazu, gdzie temperatura jest powyzej 3-5 stopni. Wlaczasz klime. Dziala? Dziala! Wyprowadzasz samochod na zewnatrz, a tam temperatura 0. Dziala? Nie dziala! Proste. Nie trzeba jezdzic do ASO, zeby wiedziec takie rzeczy. Kazdy czujnik temperatury ma wplyw na dzialanie klimatronika. Tyle w tym temacie.

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: wujekp » 27 lis 2007, 18:15

"Benito" pisze:Nie ładnie. Zamiast kolegę poprawić to jakieś śmiechy...Tak mi powiedzieli w ASO...które i tak omijam z daleka
Tzn. tam jest czujnik, ale nie tylko on decyduje o działaniu klimy.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

KETLOZ
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 07 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Gorce
Kontakt:

Re: Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: KETLOZ » 27 lis 2007, 21:33

"Benito" pisze:W lybrze pod prawym lusterkiem jest czujnik (taki mały cycuszek). Pochuchałem na niego, pogłaskałem i już umówiłem się ze znajomymi fachowcami na wymianę czujnika ale on nagle sam się naprawił i teraz pokazuje temperaturę "dobrze"

Pozdrawiam
Benito
Lancia Lybra 1.6 SW
No i pomogło "chuchanie" hihihi, a tak na poważnie to samo "przyszło i samo przeszło !
Dziękuję z podpowiedzi :wink:
Lancia Lybra SW 1,9 JTD

Benito
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: Benito » 28 lis 2007, 11:47

Do Kartonika

Może ja się nie znam bo wcale nie muszę. Ale w sytuacji kiedy temperatura powietrza na zewnątrz jest niższa niż ustawiona na klimatroniku np. 20 a na zewnątrz jest -2 to oczywiście, że komputer uruchomi wyłącznie nawiew na szybę z bardzo delikatnym nadmuchem. Dopiero po jakimś czasie uruchamia klimę. Robi tak zawsze nawet gdy czujnik zewnętrzny pokazuje + 15 przy rzeczywistej temperaturze powietrza na zewnątrz -2. Co jest dowodem na to, że nie wyłącznie czujnik temperatury zewnętrznej decyduje o pracy klimy ustwionej na automat. Poza tym w zimie nawet w cieplutkim garażu temperatura wewnątrz auta, które stoi tam całą noc, nie jest taka jak ustawiona na wyświetlaczu, chyba, że ktoś lubi w zimie jeździć przy +13 w kabinie. I wtedy klima i tak się nie włączy od razu. Reasumując: klimatronik pracuje normalnie pomimo tego, że "czujnik" pokazuje temperaturę + 15 a w rzeczywistości jest -10. Lybra ma bardzo delikatną elektronikę co przy "polskich drogach" powoduje, że u mnie i innych (Koleżanek) i Kolegów czujnik czasami wariuje. Teraz na szczęście jest już dobrze (chyba) 8)

Benito
Lancia Lybra 1.6 SW

Benito
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: Benito » 28 lis 2007, 11:52

... i sorki ale "NIEŁADNIE" napisałem oddzielnie. Powinno być razem.

Benito
Lancia Lybra 1.6 SW

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: kartonik » 28 lis 2007, 13:11

"Benito" pisze:Do Kartonika

Może ja się nie znam bo wcale nie muszę. Ale w sytuacji kiedy temperatura powietrza na zewnątrz jest niższa niż ustawiona na klimatroniku np. 20 a na zewnątrz jest -2 to oczywiście, że komputer uruchomi wyłącznie nawiew na szybę z bardzo delikatnym nadmuchem. Dopiero po jakimś czasie uruchamia klimę. Robi tak zawsze nawet gdy mczujnik zewnętrzny pokazuje + 15 przy rzeczywistej temperaturze powietrza na zewnątrz -2.
Na jakiej podstawie stwierdzasz, ze wlacza sie klima? Sprezarka chodzi?
"Benito" pisze:Co jest dowodem na to, że nie wyłącznie czujnik temperatury zewnętrznej decyduje o pracy klimy ustwionej na automat.
A gdzie ja napisalem, ze tak jest? Wszystkie czujniki musza wskazywac poprawne temp, zeby caly system zadzialal. Dlatego nie bardzo mi sie chce wierzyc w te cuda, ze przy -2 wlacza Ci sie klima. No przepraszam...
"Benito" pisze:Reasumując: klimatronik pracuje normalnie pomimo tego, że "czujnik" pokazuje temperaturę + 15 a w rzeczywistości jest -10.
Sprobuj sobie wyobrazic odwrotne sytuacje. Jest lato, na zewnatrz +25, w aucie +30. Ustawiasz klimatronik na 19, ale temp. zewnetrzna z czujnika jest -15 (ja tak mialem) - nie ma bata, zeby wlaczyla sie sprezarka. Temat przerabialem.

Benito
Lancia Lybra 1.6 SW[/quote][/quote]

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: wujekp » 28 lis 2007, 19:59

"Benito" pisze:
Może ja się nie znam bo wcale nie muszę.
Kartonikowi chodziło chyba o to, że sprężarka nie powinna się włączyć przy zbyt niskich temperaturach, bo może się wtedy uszkodzić. Poza tym uszkodzenie jednego z czujników może w oczywisty sposób zakłócić pracę całego układu - nie wystarczy jeden sprawny czujnik :(
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”