Lybra - błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Benito
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: Benito » 29 lis 2007, 11:21

No tak zgadzam się z Wami. Ale u mnie obojętnie czy czujnik pokazuje prawidłwo zewnętrzną temperaturę czy nie to zawsze na początku (oczywiście kiedy na zewnątrz jest niska temperatura: 0 lub poniżej) sprężarka włącza się dopiero po ok. 10 min. a na początku automatycznie włącza się nawiew na przednią szybę. Tak przynajmniej pokazuje wyświetlacz: strzałka nawiewu powietrza "do góry" przy jednej "krateczce" siły nawiewu. Po ok. 10 minutach włącza się sprężarka i na wyświetlaczu pokazuje się strzałka kierunku strumienia powietrza "na dół" i natężenie (zależy od temperatury na zewnątrz) 3 albo 4 "kwadraciki". Tak się dzieje niezależnie od tego czy czujnik zewnętrzny wariuje czy pokazuje rzeczywistą temperaturę. Zawsze jest tak samo. Ale teraz już pokazuje zawsze prawidłową temperaturę w granicy błędu +1 lub -1.

Benito
Lancia Lybra 1.6 SW (grafitowa)[/code]

Awatar użytkownika
DZIDA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 391
Rejestracja: 26 sty 2007, 0:00

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: DZIDA » 29 lis 2007, 11:30

"Benito" pisze:No tak zgadzam się z Wami. Ale u mnie obojętnie czy czujnik pokazuje prawidłwo zewnętrzną temperaturę czy nie to zawsze na początku (oczywiście kiedy na zewnątrz jest niska temperatura: 0 lub poniżej) sprężarka włącza się dopiero po ok. 10 min. a na początku automatycznie włącza się nawiew na przednią szybę. Tak przynajmniej pokazuje wyświetlacz: strzałka nawiewu powietrza "do góry" przy jednej "krateczce" siły nawiewu. Po ok. 10 minutach włącza się sprężarka i na wyświetlaczu pokazuje się strzałka kierunku strumienia powietrza "na dół" i natężenie (zależy od temperatury na zewnątrz) 3 albo 4 "kwadraciki". Tak się dzieje niezależnie od tego czy czujnik zewnętrzny wariuje czy pokazuje rzeczywistą temperaturę. Zawsze jest tak samo. Ale teraz już pokazuje zawsze prawidłową temperaturę w granicy błędu +1 lub -1.

Benito
Lancia Lybra 1.6 SW (grafitowa)[/code]
tak działa automat....
nie włącza od razu nawiewu bo masz ustawiony ciepły nadmuch, a on se stwierdza że silnik jest za zimny na ciepły nadmuch i dlatego na poczatku nie dmucha, a potem jak stwierdzi ze juz można dmuchac ciepłym to daje na nogi, bo wyznaje zasadę że ciepłę powietrze się unosi do góry i ogrzewa wszystko po drodze ;)

to tak najbardizej łopatologicznie tłumacząc

Benito
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: Benito » 01 gru 2007, 7:49

Ale tu nie trzeba łopatologicznie. Każdy kto potrafi czytać ze zrozumieniem jakiś tekst np. instrukcję obsługi, wie jak działa klimatronik. Wymiana poglądów i doświadczeń dotyczy czujnika temperatury zewnętrznej i wpływu jego działania na cały układ klimatyzacji. Jeżeli ktoś miał problem z uruchomieniem klimy ze względu na wadliwie działający czujnik zewnętrzny, niezależnie od tego czy pokazuje zbyt niską lub zbyt wysoką temperaturę to niech się podzieli swoimi doświadczeniami.

Benito

Lancia Lybra 1.6 SW

Awatar użytkownika
T-R-O-L-E-X
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 93
Rejestracja: 28 lip 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: T-R-O-L-E-X » 01 gru 2007, 8:24

cale szczescie czujnik temperatury u mnie dobrze dziala...

p.s. 1 tak z ciekawosci jak temperatura spada do 3 stopni macie sygnał dzwiękowy ?

p.s. 2 pare fajnych wiadomości to tu można znalęźć

dzieki pozdrawiam
T-R-O-L-E-X

LANCIA THESIS 100th 2,4 JTD 185KM 2007
FORD FOCUS III 1,6 TDCI 90KM 2011
PEUGEOT 307 SW 1,6 HDI 90KM 2007
PEUGEOT BOXER 3,0 HDI 160KM 2008
FIAT DUCATO 2,3 JTD 120KM 2007
http://www.lancia_thesis.republika.pl

celek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Czestochowa

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: celek » 01 gru 2007, 13:15

Odpowiedz do p.s1
To już jest w każdym nowszym samochodzie z klimatronikiem, a sygnał dzwienkowy chyb ajest od 4 stopni

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: Sebastian » 01 gru 2007, 15:54

"T-R-O-L-E-X" pisze:cale szczescie czujnik temperatury u mnie dobrze dziala...

p.s. 1 tak z ciekawosci jak temperatura spada do 3 stopni macie sygnał dzwiękowy ?

Już to pisałem w innym wątku, ale przekleję Ci sformułowanie z książki obsługi jak działa ten sygnalizator temperatury:
"System klimatyzacji wyposażony jest w alarm akustyczny, który emituje trzy sygnały dźwiękowe,gdy temperatura zewnętrzna jest mniejsza lub równa 3 st.C, informując kierowcę o możliwości wystąpienia oblodzenia drogi.

Alarm akustyczny wykonuje tylko jeden cykl sygnalizacji za wyjątkiem przypadku, gdy temperatura zewnętrzna wzrośnie powyżej 7 st. C uaktywniając ponownie po około 15 minutach stan czuwania. W przypadku, gdy temperatura zewnętrzna osiągnie lub spadnie poniżej 3 st.C, cykl alarmu akustycznego powtórzy się."



Pozdrawiam
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

FlaY

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: FlaY » 12 sty 2008, 23:06

Podepnij inny panel klimatronika i powinno być dobrze :) ja miałem identycznie rozkładałem lusterko i podpinałem osobny czujnik i nic dalej było 18*C a podpiełem inny panel i było normalne wskazanie temperatury :)

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: Toper » 15 sty 2008, 0:32

a ja mam coś takiego, że po zapaleniu silnika termometr zaczyna odliczać od 30 w dół. Zwalnia tak koło +15, potem przy takiej temperaturze jak teraz (+1) spadnie do 8-10 stopni, a po dłuższym czasie (15km) do jakichś 5 stopni. Czy wy też tak macie w swoich Lybrach?(to odliczanie)
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: Dudi » 15 sty 2008, 8:38

No nie mi od razu pokazuje dobre wartości w zasadzie...Dzisiaj rano jak odpalałem to od razu był sygnał dźwiękowy i wskazanie +2C, ale po jakichś 3-4 minutach już wskazanie było -2C (i tyle było w rzeczywistości, no może -3C).
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: Toper » 15 sty 2008, 9:37

"Dudi" pisze:No nie mi od razu pokazuje dobre wartości w zasadzie...Dzisiaj rano jak odpalałem to od razu był sygnał dźwiękowy i wskazanie +2C, ale po jakichś 3-4 minutach już wskazanie było -2C (i tyle było w rzeczywistości, no może -3C).
kufa no to super! A myślałem, że takie rzeczy sa w Lybrze niezawodne. Mam ten samochód od niecałego miesiąca, mam nadzieję, że LT w ramach rękojmi się tym zajmie...
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: Toper » 15 sty 2008, 23:36

"KETLOZ" pisze:
"Benito" pisze:W lybrze pod prawym lusterkiem jest czujnik (taki mały cycuszek). Pochuchałem na niego, pogłaskałem i już umówiłem się ze znajomymi fachowcami na wymianę czujnika ale on nagle sam się naprawił i teraz pokazuje temperaturę "dobrze"

Pozdrawiam
Benito
Lancia Lybra 1.6 SW
No i pomogło "chuchanie" hihihi, a tak na poważnie to samo "przyszło i samo przeszło !
Dziękuję z podpowiedzi :wink:
PANOWIE!!! Mówcie mi tutaj co zrobiliście, bo mnie szlag trafia z tą temperaturą. MAM DOKłADNIE TE SAME OBJAWY, zaczyna odliczać w dół i stopniowo bardzo powoli temperatura spada, ale nie osiąga realnej wartości.
A może odłączyć akumulator niech się coś zresetuje? Albo zresetować w jakiś inny sposób???
POMOCY!!!
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: kartonik » 16 sty 2008, 10:02

"Toper" pisze:
PANOWIE!!! Mówcie mi tutaj co zrobiliście...
POMOCY!!!
Ja odcialem :wink:

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: Toper » 16 sty 2008, 14:39

"kartonik" pisze:
"Toper" pisze:
PANOWIE!!! Mówcie mi tutaj co zrobiliście...
POMOCY!!!
Ja odcialem :wink:
odciąłem.... co?
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: kartonik » 16 sty 2008, 15:03

Ten dzyndzelek co wystaje z lusterka. Przeszukaj sobie forum. Juz chyba kilka razy pisalem co z tym trzeba zrobic domowymi sposobami.

Awatar użytkownika
oloksander
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 12 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Niedaleko Lublina

Lybra - Błędne wskazania temperatury zewnętrznej

Post autor: oloksander » 16 sty 2008, 15:52

chyba w każdej Lyberce tak jest u mnie to samo zaczyna się od 15C i powoli zmniejsza się powiedzmy do 3C i wtedy mam sygnał dżwiękowy ale to dzieje się tylko w okresie zimowym coś przymarza bo w lecie jest ok ,ja na to sposób znalazłem nie patrze na wyświetlacz i nie wiem ile jest C :D
Lybra 1.9 jtd 2001r. 115KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”