Lybra - podgrzewane fotele

dudekken

Lybra - podgrzewanie foteli

Post autor: dudekken » 02 lis 2008, 18:21

Przyłączam się do tematu

Zacznę od pytania jak sprawdzić sprawność maty grzewczej za pomocą najprostszego multimetru, bo jeżeli są padnięte to zabawa w przekaźniki nie ma sensu.
U mnie identycznie jak u kolegów lampka między siedzeniami pięknie się zaświeca ale efektu brak.
Czy ktoś kto kuma temat mógłby rozrysować na kartce schemat (potem wrzucić tu skan lub foto) jak włączyć w instalację przekaźniki z opisanymi kolorami przewodów i rodzajem zastosowanego przekaźnika.
Jestem zielony w tych kwestiach ale jak ktoś mi to rozrysuje i wytłumaczy jak chłop krowie na rowie to załapie o co kaman :D ?

Gość

Lybra - podgrzewanie foteli

Post autor: Gość » 02 lis 2008, 18:52

potrzebny przekazznik załączający .na przekażniku są nr 85 86 sterowanie przkażnika , nr 30 87 obwód sterowany/nóżki 87 są podwójne/
do 85 i 30 doprowadzasz plus po bezpieczzniku
87 domaty grzejnej
86 przez wyłącznik do masy
to tak w skrócie niee pamietam kolrów przewodów,więcej pod nr tel 501082354

Gość

Lybra - podgrzewanie foteli

Post autor: Gość » 02 lis 2008, 18:54

koszzt wyłączników podgrzewaanych siedzeń 35pln w serwissiee

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Lybra - podgrzewanie foteli

Post autor: redy19 » 02 lis 2008, 23:25

właczniki zrobilem efekt fotel od kierowcy grzeje a drugi nie chce dodatkowa przelaczniki sie bardzo rozgrzewaja az czuc jak by sie palily(same by mogly robic za mate grzewcza :P ) jak sie dostac do maty zeby ja sprawdzic wie moze ktos ?
redy19
Lybra 1.9 jtd

dudekken

Lybra - podgrzewanie foteli

Post autor: dudekken » 03 lis 2008, 9:53

"redy19" pisze:właczniki zrobilem efekt fotel od kierowcy grzeje a drugi nie chce dodatkowa przelaczniki sie bardzo rozgrzewaja az czuc jak by sie palily(same by mogly robic za mate grzewcza :P ) jak sie dostac do maty zeby ja sprawdzic wie moze ktos ?
No to teraz ładnie się pochwał jaki jest nr przekaźnika którego użyłeś i opisz mi to co zrobiłeś jaśniej niż jan żebym załapał (bardziej chodzi mi o kolory przewodów który gdzie i z czym połączyć) bo zaraz zrobie jakieś zwarcie i po co :)

Gość

Lybra - podgrzewanie foteli

Post autor: Gość » 03 lis 2008, 17:55

pod siedzeniami dochodzą kostki dwie jedna z żółtą izolacją tego nie ruszać instalacja air bagu druga biała z trzema wyprowadzeniami żółty czerwony czarny.czerwony plus po zapłonie żółty na kontrolkę na tunelu środkowym,czarny masa.wyłącznik ma załączać przekażnik a styki przekażnika załączają mate grzejną plus kontrolkę :D

dudekken

Lybra - podgrzewanie foteli

Post autor: dudekken » 04 lis 2008, 12:37

Czy przekaźnik ma być taki ? :link:

Gość

Lybra - podgrzewanie foteli

Post autor: Gość » 04 lis 2008, 19:27

mogą być po jednym na stronę

Awatar użytkownika
inferno_m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 171
Rejestracja: 07 paź 2006, 0:00
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Jelenia Góra/Polska

Thema - elektryka siedzeń

Post autor: inferno_m » 05 lis 2008, 21:16

A jak sprawdzić czy przekaźnik jest dobry? Ja mam w themie taki problem.
Mam elektrykę w fotelach jednak nie działa nic w fotelu pasażera a u kierowcy tylko regulacja oparcia chociaż wszystko się świeci nie mówiąc już o podgrzewaniu siedzeń :)
Thema SW 2.0T 8 1989 Zeta 2.0T 1996 BMW E39 530d steptronic

Awatar użytkownika
teemka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 714
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Skype: CZĘŚCI LANCIA LYBRA
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Lybra - podgrzewanie foteli

Post autor: teemka » 28 lis 2008, 22:49

w takim razie i ja dołącze z racji tego że skóra na fotelach ziębi d : cenzura : :wink:
sytuacje juz chyba gdzies opisywałem (i raczej nie jestem jedyny z takimi objawami) tzn--> bezpieczniki OK, po włączeniu przycisków kontrolki się zapalają ALE objawów grzania brak... Jak jednoznacznie określić problem - o ile nie jest on oczywisty (przepalone maty?????)
WŁOSZKI W POSIADANIU: ALFA 147 BY ZENDER 180KM / ALFA ROMEO 166 2.4 JTDM 20V 175KM
LANCIA LYBRA SW 2.4JTD 150KM (Emblema) / LANCIA LYBRA SW 1.9JTD 115KM (Intensa)

Szukasz części do Lancii Lybry? Napisz!

Awatar użytkownika
Michas
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Tczew

Lybra - podgrzewanie foteli

Post autor: Michas » 29 lis 2008, 18:06

Witam ponownie! Zdjęcia 1,2,3 dotyczą akurat fotela pasażera ale u kierowcy jest podobnie , nieco wiecej kabli bo jest jeszcze ta pompka do krzyża.

Proszę mi podpowiedzieć co jak podłączyć z tym przekaźnikiem po numerkach który z którym np 1 z 4 , 3 z 86.
Załączam fotografie (kliknij na nie aby powiekszyć)

Zdjęcie numer #1 to kabel z zasilaniem chyba bo wychodzil z podłogi pod obiciem.
http://images34.fotosik.pl/409/46cd7caff68f77fdm.jpg[/img]

Zdjęcie numer #2 to włącznik ON/OFF podgrzewania siedzeń
http://images31.fotosik.pl/410/0e47ca6bba97f078m.jpg[/img]

Zdjęcie numer #3 Kabelki z przekaźnika ponumerowane zgodnie z przekaźnikiem
http://images34.fotosik.pl/409/140e187d91b4e7d2m.jpg[/img]


A teraz jeszcze tylko coś z zupełnie innej beczki, bo po drodze byl tez kabel przy fotelu kierowcy na dole o taki: i nie wiem od czego on jest a nigdzie nie ma miejsca zeby go podpiąć - może od elektrycznej regulacji Fotela? Której u mnie nie ma takiej funkcji, a po prostu instalacja jest.
http://images27.fotosik.pl/299/a576e57b9834ebcem.jpg[/img]

shapiro
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 107
Rejestracja: 21 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra - podgrzewanie foteli

Post autor: shapiro » 30 lis 2008, 12:55

Sorka za dygresję, ale właśnie dlatego nie chcialem mieć podgrzewanych foteli ;)
Coś wiem o włoskich autach: Alfa Romeo 155 1.7 - 6 lat, Lancia Lybra 2.0 - 10 lat, Fiat Tipo 1.4 - 18 lat.

Awatar użytkownika
teemka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 714
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Skype: CZĘŚCI LANCIA LYBRA
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Lybra - podgrzewanie foteli

Post autor: teemka » 29 gru 2008, 23:11

oj chyba zima minie zanim padnie jakas konkretna odpowiedz w tym temacie... ;)
właśnie dlatego nie chcialem mieć podgrzewanych foteli
O chceniu czy niechceniu można mowić jak kupujesz auto w salonie... ;)

Zreszta zawsze warto miec o jeden atut wiecej w swoim autku - nawet wtedy kiedy cos jest z nim nie tak bo nie ma rzeczy ktorych naprawic sie nie da... (przeciez mamy serwisy które chętnie wymienią pół auta zeby tę rzecz ożywić- he he ;) )
WŁOSZKI W POSIADANIU: ALFA 147 BY ZENDER 180KM / ALFA ROMEO 166 2.4 JTDM 20V 175KM
LANCIA LYBRA SW 2.4JTD 150KM (Emblema) / LANCIA LYBRA SW 1.9JTD 115KM (Intensa)

Szukasz części do Lancii Lybry? Napisz!

Gość

Lybra - podgrzewanie foteli

Post autor: Gość » 30 gru 2008, 18:10

no to jedziemy/mam wolne/Ucinamy 2 przewody czarny i czerwony przy wyłączniku ok4cm od wtyczki i dalej w/g poniższego opisu:
1.czerwony z instalacji zarabiamy dwoma wtykami pierwszy wtyk podłączamy do styku 30 przkażnika drugi wtyk do styku 85 przekażnika
2.czarny z instalacji podłączamy do styku 87 przekażnika
3.czerwony z wyłącznika podłączamy do 86 przekażnika
4.czarny z wyłącznika podłączamy do masy nadwozia//pamiętaj do nadwozia nie do czarnego/
Ot i wszystko pozostaje zakupić nowe wyłączniki w serwisie i zapomnieć o przepalaniu się wyłączników pod warunkiem ,że nasza mata grzejna jest sprawna : yesyes : : yesyes : : yesyes : : yesyes : : yesyes :

Awatar użytkownika
Michas
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Tczew

Lybra - podgrzewanie foteli

Post autor: Michas » 03 sty 2009, 14:29

Podłączyłem tak jak w opisie i nie działa. Gdy zrobie włącznik na ON Przekaznik buczy i buczy i nagle wywala bezpiecznik. Sprawdzalem na innym przekazniku tez. podświetlenie przekaźnika działa. Cos tu nadal nie gra. Czy na pewno ten opis jest poprawny ?

POMOCY!!!! :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”