Lybra - tempomat (dołożony)/nie chce działać

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Lybra - tempomat (dołożony)/nie chce działać

Post autor: Sebastian » 02 mar 2008, 9:44

Witam.
Jak wiecie ostatnio kupiłem od Łukasza (lukosm`a) drążek od sterowania tempomatem. Jako, że w moim aucie tylko tego dodatku mi brakowało, to zabrałem sie tuż po otrzymaniu przesyłki za montaż.
Wszystko przebiegło zgodnie z manualami jakie przewijały się przez forum - rzeczywiście zarówno wtyczka jak i mocowania pasowały bez problemu.
Jednakże po podłączeniu wszystkiego tempomat nie działa - po jego włączeniu świeci się na drążku napis 'Cruise' na drążku jednak nie jestem w stanie go (tempomatu) uruchomić. Po prostu auto nie utrzymuje prędkości.

Macie w związku z tym jakieś sugestie? Przerabiał ktoś ten temat na własnej skórze?
Coś powinienem jeszcze sprawdzić - nie wiem bezpieczniki (pomimo tego, że drążek tempomatu jest podświetlony), jakiś przekaźnik, cokolwiek?


Pozdrawiam
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
BigBen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 72
Rejestracja: 16 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: BigBen » 10 mar 2008, 15:36

Nie przerabiałem tego tematu, bo drążka kupić nie mogę, ale przygotowuję się do niego i elektronik poinformował mnie, że trzeba w kompie autka wskazać w oprogramowaniu, że teraz tempomat już jest. Nie wiem na ile to prawda, ale może warto sprawdzić. A jesteś pewien, że drążek jest sprawny?
Kappa Coupe - "Jak żeś se Pan te drzwi zaspawał?"
Mina policjanta: Bezcenna

Gość

Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: Gość » 10 mar 2008, 23:31

czy robisz tak jak instrukcja przewiduje? czy examiner poszedł w ruch bo euroscan tego nie ruszy?????????

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: Sebastian » 11 mar 2008, 8:01

"BigBen" pisze:Nie przerabiałem tego tematu, bo drążka kupić nie mogę, ale przygotowuję się do niego i elektronik poinformował mnie, że trzeba w kompie autka wskazać w oprogramowaniu, że teraz tempomat już jest. Nie wiem na ile to prawda, ale może warto sprawdzić.
Nic nie ingerowałem na razie w oprogramowanie.
Dzięki za sugestię.
"BigBen" pisze: A jesteś pewien, że drążek jest sprawny?
Nie mam podstaw sądzić, iż jest inaczej.

Pozdrawiam.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: Sebastian » 11 mar 2008, 8:06

"jan123456" pisze: czy robisz tak jak instrukcja przewiduje?
Instrukcja w sensie tego włoskiego manuala i potem instrukcji używania tempomatu?
Tak - na niej się wzorowałem (włoski manual) i przeczytałem jak używać tempomatu.

Wszytsko (w sensie mocowania, wtyczki) było na swoim miejscu. Ten etap przebiegł bez problemu.
"jan123456" pisze: czy examiner poszedł w ruch bo euroscan tego nie ruszy?????????
Jeszcze nie. Na razie nie mam dostępu do auta - jak go "odzyskam" dalej będę walczył - na razie podłączyłem tempomat i stwierdziłem, że nie działa. Posparawdzałem wszytskie bezpieczniki i wydaje się, że jest ok.
Sprawdzę po Waszych sugestiach jeszcze czy coś nie jest poblokowane w oprogramowaniu.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: kartonik » 14 mar 2008, 10:20

Witam, w moim aucie jest tempomat fabrycznie montowany. Ale niestety nie dziala, co mnie bardzo wkurza, bo czesto jezdze w dalekie podroze.

Sprawa nie jest prosta, bowiem gala tempomatu podswietla sie, gdy przekrece kluczyk w stacyjce w pierwsza pozycje (chyba MAR), wtedy zapalaja sie kontrolki na dedsce i podswietla sie tempomat. Ale gdy wlacze zaplon i silnik sie uruchomi, podswietleie galki gasnie i mniemam, ze przestaje on dzialac.

Rozbieralem juz kolumne kierownicy, polaczenia sa oki. Bezpieczniki tez. Ki diabel?

Poprosze o pomoc.

pozdrawiam,
mp

Awatar użytkownika
Kis79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Giżycko

Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: Kis79 » 14 mar 2008, 11:44

tempomat dziala tylko na 4 i 5 biegu . U mnie podswitla sie criuse kiedy wlaczam tempomat przy min 4.
Lybra SW Lx 2.4 JTD , YZF 750 R
Obrazek

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: kartonik » 14 mar 2008, 12:32

"Kis79" pisze:tempomat dziala tylko na 4 i 5 biegu .

To to ja wiem. Ale nie dziala.

quote="Kis79"]
U mnie podswitla sie criuse kiedy wlaczam tempomat przy min 4.[/quote]

Rozumiem, napis cruise na dzwigni? Czyli rozumiem, ze do 4 jest ciemnosc, a potem sie podswietla?

Awatar użytkownika
Kis79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Giżycko

Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: Kis79 » 14 mar 2008, 15:16

dzis to sprawdze jak bedzie ciemno, ale wydaje mi sie ze wczesnie jest czarno
Lybra SW Lx 2.4 JTD , YZF 750 R
Obrazek

Awatar użytkownika
Kis79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Giżycko

Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: Kis79 » 14 mar 2008, 19:17

tempomat nie swieci podczas jazdy , dopiero po wlaczeniu zapala sie napis cruise na galce i tempomat dziala. + - ustawiane predkosci , przycisk na galce zapamietanie predkosci i powrot do niej w razie czego.
Lybra SW Lx 2.4 JTD , YZF 750 R
Obrazek

Awatar użytkownika
BigBen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 72
Rejestracja: 16 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: BigBen » 14 mar 2008, 22:48

A teraz pytanie za 100 punktów! Skoro w gałce od tempomatu jest mikroprocesor, to czy może mieć błąd tak jak każdy komputer i może wystarczy reset i będzie działał OK???
Kappa Coupe - "Jak żeś se Pan te drzwi zaspawał?"
Mina policjanta: Bezcenna

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: kartonik » 15 mar 2008, 8:04

"Kis79" pisze:tempomat nie swieci podczas jazdy , dopiero po wlaczeniu zapala sie napis cruise na galce i tempomat dziala. + - ustawiane predkosci , przycisk na galce zapamietanie predkosci i powrot do niej w razie czego.
no wlasni. u mni sie podswietla na chwile prz przekreceniu kluczyka, potem juz ciemnosc :cry: nie dziala podczas jazdy :?

dudekken

Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: dudekken » 15 mar 2008, 17:24

"Kis79" pisze:tempomat dziala tylko na 4 i 5 biegu . U mnie podswitla sie criuse kiedy wlaczam tempomat przy min 4.
Z tym tempomatem na poszczególnych biegach to chyba nie jest tak jak piszesz a to dlatego ze u mnie od 2ki w gore wystarczy przekroczyc 30km/h i juz moge jechac w trybie "cruise"

dudekken

Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: dudekken » 15 mar 2008, 17:33

"kartonik" pisze:Witam, w moim aucie jest tempomat fabrycznie montowany. Ale niestety nie dziala, co mnie bardzo wkurza, bo czesto jezdze w dalekie podroze.

Sprawa nie jest prosta, bowiem gala tempomatu podswietla sie, gdy przekrece kluczyk w stacyjce w pierwsza pozycje (chyba MAR), wtedy zapalaja sie kontrolki na dedsce i podswietla sie tempomat. Ale gdy wlacze zaplon i silnik sie uruchomi, podswietleie galki gasnie i mniemam, ze przestaje on dzialac.

Rozbieralem juz kolumne kierownicy, polaczenia sa oki. Bezpieczniki tez. Ki diabel?

Poprosze o pomoc.

pozdrawiam,
mp
U mnie dzieje sie podobnie jak w twoim opisie, gdy w czasie jazdy włączę tempomat na ON i dam na + dopiero podswietla sie napis "cruise" i już jedziemy bez tykania pedału gazu.

Mniemam że problem chyba leży w samej manetce a konkretniej w przełączniku ON/OFF.

Na próbę spróbowałbym zewrzeć na krótko przewody tego włącznika i sprawdzić wtedy włącznikiem +/-, to samo zrobiłbym z +/- ( żeby nie próć przewodów sugeruję zastosować szpilki wbite w przewód i zwarte do siebie).

Jeśli to nie rozwiąże problemu to chyba zostanie tylko podpinka pod Examiner.

Awatar użytkownika
Kis79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Giżycko

Lybra - tempomat (dołożony), nie chce działać.

Post autor: Kis79 » 15 mar 2008, 17:42

"dudekken" pisze:
"Kis79" pisze:tempomat dziala tylko na 4 i 5 biegu . U mnie podswitla sie criuse kiedy wlaczam tempomat przy min 4.
Z tym tempomatem na poszczególnych biegach to chyba nie jest tak jak piszesz a to dlatego ze u mnie od 2ki w gore wystarczy przekroczyc 30km/h i juz moge jechac w trybie "cruise"
tutaj sugerowalem sie instrukcja, nie sprawdzalem na biegach ponizej 4
Lybra SW Lx 2.4 JTD , YZF 750 R
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”