Lybra - pokrowce na fotele

Awatar użytkownika
evand
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 129
Rejestracja: 10 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Lybra - pokrowce na fotele

Post autor: evand » 06 kwie 2008, 21:03

Może ktoś się orientuje, czy modele aut ze stajni Fiata mają identyczne fotele co Lybra SW ?
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2008, 13:16 przez evand, łącznie zmieniany 1 raz.
była - Lybra SW 2.4 JTD
jest - Scenic II 1.9 dCi

Zapraszam na stronkę mojej połowicy :)

Praca bez doświadczenia. Zarabiaj lub oszczędzaj

Awatar użytkownika
BJK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 351
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa (wcześniej Piła, Szczecin, Londyn)
Kontakt:

Lybra - pokrowce na fotele

Post autor: BJK » 06 kwie 2008, 21:09

Ja wiem, że na tak wygodnych fotelach co w Lybrze to nigdzie nie siedziałem (nawet w BMW 735 z 1998 nie było tak wygodnie) więc może być ciężko...

Awatar użytkownika
evand
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 129
Rejestracja: 10 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Lybra - pokrowce na fotele

Post autor: evand » 07 kwie 2008, 5:58

Konkretnie.
Nie zamierzam wymieniać foteli, tylko :oops: muszę uszyć na miarę pokrowce ... wiem, że oszpecę wnętrze, ale mam jasną tapicerkę i małą Księżniczkę pijącą bobo fruty (najchętniej z jagód) - po czymś takim nawet pranie tapicerki nie pomoże... :cry: .
Wiem, wiem , teraz zostawiam miejsce na słowa krytyki ... :roll:
była - Lybra SW 2.4 JTD
jest - Scenic II 1.9 dCi

Zapraszam na stronkę mojej połowicy :)

Praca bez doświadczenia. Zarabiaj lub oszczędzaj

Awatar użytkownika
kubi2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Toruń

Lybra - pokrowce na fotele

Post autor: kubi2 » 13 kwie 2008, 22:21

Ogolnie to raczej ciezko o pokrowce na fotele do Lybry :( Kiedys tez szukalem i musialem sie zadowolic zwyklymi koszulkami uniwersalnymi. Ale jak chcesz to na allegro oglaszaja sie tacy, co niby szyja na miare do wszystkich aut, moze cos dostaniesz.
Lybra 1,8 - już nie :(

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

Lybra - pokrowce na fotele

Post autor: Łukasz » 13 kwie 2008, 22:29

Tylko nie pokrowce!!!!!!! Panowie co 3 miechy golenie alcantary i po klopocie. Korzystajcie z prawdziwej alcantary a nie z jakiego szmatexu :wink:
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Lybra - pokrowce na fotele

Post autor: Fugaz » 13 kwie 2008, 22:29

Kiedyś mój tato szył na miarę pokrowce do passata, akurat w Tychach jbyła mała manufaktura gdzie szyli pokrowce wszkoczyła pani zosia zrobiła pomiary i na 2 dzień były gotowe, dlatego myśle że na allegro nie powinieneś mieć kłopotu
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - pokrowce na fotele

Post autor: Nat » 13 kwie 2008, 23:18

"evand" pisze:Konkretnie.
Nie zamierzam wymieniać foteli, tylko :oops: muszę uszyć na miarę pokrowce ... wiem, że oszpecę wnętrze, ale mam jasną tapicerkę i małą Księżniczkę pijącą bobo fruty (najchętniej z jagód) - po czymś takim nawet pranie tapicerki nie pomoże... :cry: .
Mam nadzieję, że tylko na tył?
Bo w boku foteli przednich są airbagi, więc nie bardzo można je pokrowcami przykrywać.

BTW. jak fajnie, że mam granatową alcantarę : yesyes :
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
evand
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 129
Rejestracja: 10 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Lybra - pokrowce na fotele

Post autor: evand » 14 kwie 2008, 7:25

Na allegro tez maja problem. Nie szyją do Lybry, a temat urywa się po info o bocznych poduszkach ... Myślałem o komplecie , nawet znalazłem niezły wzór ze skórzanymi wstawkami - klasyka i w dodatku pasujący kolorystycznie, lecz bez bocznych airbagów... :cry: Ochronie podlega tylko tylna kanapa ... i tak pozostanie
Jasna wygląda super, ale jest niepraktyczna ... w szczególności przy Bobaskach.
była - Lybra SW 2.4 JTD
jest - Scenic II 1.9 dCi

Zapraszam na stronkę mojej połowicy :)

Praca bez doświadczenia. Zarabiaj lub oszczędzaj

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - pokrowce na fotele

Post autor: Nat » 14 kwie 2008, 9:12

a może wystarczyłby ci koc pod fotelik (i w jego okolicach) :?:
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
evand
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 129
Rejestracja: 10 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Lybra - pokrowce na fotele

Post autor: evand » 14 kwie 2008, 10:51

"Nat" pisze:a może wystarczyłby ci koc pod fotelik (i w jego okolicach) :?:
Zgadłeś. Chwilowo kocyk chroni tapicerkę, ale jak znajdę odpowiedni pokrowiec , to przykryję siedzenia. Wnętrze straci na uroku, ale ochronię je przed "tragedią". Karolcia nie będzie wiecznie mała, za ... rok zrozumie pewne zasady i będzie OK lub ... jeszcze gorzej :D
była - Lybra SW 2.4 JTD
jest - Scenic II 1.9 dCi

Zapraszam na stronkę mojej połowicy :)

Praca bez doświadczenia. Zarabiaj lub oszczędzaj

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Lybra - pokrowce na fotele

Post autor: vincenzo » 08 lut 2009, 16:00

Evand znalazłeś te pokrowce? czy Karolcia już zrozumiała, że się foteli tatusiowi nie brudzi w Lyberce? :) Pytam, bo też czegoś poszukujemy... :?
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Rafako

Lybra - pokrowce na fotele

Post autor: Rafako » 08 lut 2009, 16:34

"Nat" pisze:
"evand" pisze:Konkretnie.
Nie zamierzam wymieniać foteli, tylko :oops: muszę uszyć na miarę pokrowce ... wiem, że oszpecę wnętrze, ale mam jasną tapicerkę i małą Księżniczkę pijącą bobo fruty (najchętniej z jagód) - po czymś takim nawet pranie tapicerki nie pomoże... :cry: .
Mam nadzieję, że tylko na tył?
Bo w boku foteli przednich są airbagi, więc nie bardzo można je pokrowcami przykrywać.

BTW. jak fajnie, że mam granatową alcantarę : yesyes :
Zgadzam się z opinią Nat'a. Przy bocznych workach raczej nie stosuje się pokrowców na przednich fotelach. W razie wybuchu poduszki, zamiast chronić, air bag rozrywa plecy...
...dotyczy to także debili oferujących pokrowce rzekomo "przystosowane" do bocznych poduszek.
Ale na tył nie ma przeszkód. Mam chyba jeszcze gdzieś pokrowiec na tylną kanapę, który używałem w astrze kombi, mogę Tobie go z chęcią sprezentować jeśli znajdę.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11958
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Lybra - pokrowce na fotele

Post autor: topcio » 08 lut 2009, 16:44

"evand" pisze:
"Nat" pisze:a może wystarczyłby ci koc pod fotelik (i w jego okolicach) :?:
Zgadłeś. Chwilowo kocyk chroni tapicerkę, ale jak znajdę odpowiedni pokrowiec , to przykryję siedzenia. Wnętrze straci na uroku, ale ochronię je przed "tragedią". Karolcia nie będzie wiecznie mała, za ... rok zrozumie pewne zasady i będzie OK lub ... jeszcze gorzej :D
coś mi się wydaje, że pokrowce nie ochronią alcantary przed bobofrutem, ponieważ pokrowiec jest cienki, soczek szybko przesiąknie i klapa. Natomiast złożony podwójnie koc zdejmiesz zanim przesiąknie a za rok jak dziecko podrośnie będziesz się cieszył ładną tapicerką.
wyjście drugie, które ja stosowałem jest następujące- kożystamy tylko z zamykanych butelek z "dziubkiem" (jak kubuś play), a po napojeniu zwrot butelki aby się przypadkowo oczywiście nie rozlało.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Oli73
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 05 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Barlinek

Lybra - pokrowce na fotele

Post autor: Oli73 » 17 lut 2009, 15:25

Witam!!!
Miałem, a właściwie mam taki sam problem z tapicerką. Dzieci potrafią czynić cuda i faktycznie puki nie dorosną lepiej ją zabezpieczyć. Swego czasu szukałem na allegro pokrowców i firm szyjących je na miarę, ale niestety do Liberki nie mają wykrojów. Udało mi się dopasować pokrowce do pasata z poduszkami w fotelach (nic nie zasłaniają!), jest całkiem nieźle lecz już tęsknię za alkantarą.
Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
evand
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 129
Rejestracja: 10 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Lybra - pokrowce na fotele

Post autor: evand » 19 lut 2009, 9:53

"vincenzo" pisze:Evand znalazłeś te pokrowce? czy Karolcia już zrozumiała, że się foteli tatusiowi nie brudzi w Lyberce? :) Pytam, bo też czegoś poszukujemy... :?
Nie znalazłem nic, co by pasowało ... był kocyk i ... nadgorliwa opieka nad dziecięciem :D . Problem nieaktualny, Lyberka sprzedana [kilka miesięcy temu] ... teraz jest scenic II [Brak Lancii w zainteresowanym segmencie. A szkoda]
była - Lybra SW 2.4 JTD
jest - Scenic II 1.9 dCi

Zapraszam na stronkę mojej połowicy :)

Praca bez doświadczenia. Zarabiaj lub oszczędzaj

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”