Lybra - renowacja matowych reflektorów/trwałość żarówek

Agoocha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 123
Rejestracja: 17 mar 2009, 23:23
Lokalizacja: Łódź

Lybra - renowacja matowych reflektorów/trwałość żarówek

Post autor: Agoocha » 21 kwie 2009, 9:06

Witam!
Moja Liberka ma matowe lekko zażółcone reflektory i chciałabym je odświeżyć nie rujnując przy tym kasy.
Słyszałam o tym, że podobno można wypolerować w zakładzie lakierniczym, ale wolałabym poczytać co Moi Doświadczeni Koledzy Klubowicze o tym myślą... Z góry dziękuję za rady :)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD 2003r. - druga Lucynka - od 26 października 2009 do... (mam nadzieję jeszcze długo!)
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 2000r. - moje pierwsze auto! - od 13 marca 2009 do 19 lipca 2009

Awatar użytkownika
Jarek_Jarecki
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2029
Rejestracja: 19 wrz 2007, 0:00
Imię: Jarek
Lokalizacja: Świdnica/Legnica
Kontakt:

Odp: Lybra - renowacja matowych reflektorów

Post autor: Jarek_Jarecki » 21 kwie 2009, 9:13

:)
poczytaj ten post :0, moze on Ci nieco naswietli sprawe :)

Oczywiscie skracamy linki :-)

Agoocha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 123
Rejestracja: 17 mar 2009, 23:23
Lokalizacja: Łódź

Odp: Lybra - renowacja matowych reflektorów

Post autor: Agoocha » 21 kwie 2009, 9:19

Dzięki, oczywiście szukałam wcześniej tematu na forum , ale na ten nie trafiłam ;)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD 2003r. - druga Lucynka - od 26 października 2009 do... (mam nadzieję jeszcze długo!)
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 2000r. - moje pierwsze auto! - od 13 marca 2009 do 19 lipca 2009

artg1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 49
Rejestracja: 28 gru 2008, 0:00
Imię: artur
Lokalizacja: foggia italia

Odp: Lybra - renowacja matowych reflektorów

Post autor: artg1 » 30 lip 2009, 19:38

mialem ten sam problem,zasanawialem sie nawet nad montarzem ksenonow,zeby poleprzyc widocznosc w serwisie fiata w poznaniu polecono mi firme zajmujaca sie regeneracja reflektorow pojechalem i rzeczywiscie okazalo sie ze znaja problem lancia ma pokryte reflektory specjalnym lakierem,ktory z uplywem czasu zmienia kolor reflektory zostaly spolerowane wymienione zarowki na mocniejsze firmy osram i poprostu efekt piorunujacy wodocznosc poprawila sie diametralnie wszystko super serdecznie polecam ten zabieg tel do firmy w poznaniu 602674048 wlasciciel Henryk Holbowski

kali777
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 lip 2009, 19:13
Lokalizacja: Legnica

Odp: Lybra - renowacja matowych reflektorów

Post autor: kali777 » 30 lip 2009, 23:04

Witam !!!

Podobny problem miałem w omedze. Dobrym i tanim sposobem na poprawienie zmatowiałych kloszy jest wypolerowanie ich zwykłą pastą "tempo". Operacja czasochłonna, męcząca ale dająca duże efekty.
Pozdrawiam !!!

Awatar użytkownika
kill649
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 13 maja 2010, 0:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Lybra - renowacja matowych reflektorów

Post autor: kill649 » 20 maja 2010, 22:05

artg1 pisze:mialem ten sam problem,zasanawialem sie nawet nad montarzem ksenonow,zeby poleprzyc widocznosc w serwisie fiata w poznaniu polecono mi firme zajmujaca sie regeneracja reflektorow pojechalem i rzeczywiscie okazalo sie ze znaja problem lancia ma pokryte reflektory specjalnym lakierem,ktory z uplywem czasu zmienia kolor reflektory zostaly spolerowane wymienione zarowki na mocniejsze firmy osram i poprostu efekt piorunujacy wodocznosc poprawila sie diametralnie wszystko super serdecznie polecam ten zabieg tel do firmy w poznaniu 602674048 wlasciciel Henryk Holbowski
O jakich mocniejszych żarówkach mówisz ?
Lancia Lybra 1.6 16V
Eksplozja mocy 103 koni :-)

Codee

Re: Lybra - renowacja matowych reflektorów

Post autor: Codee » 20 maja 2010, 22:11

Panowie co do jasności światła polecam komplet żarówek z Real za 21.95 pln za dwie. Żarówki są niebieskie oryginalnie i przez to świecą na jasno. Zmieniłem i daje to efekt jak trzeba. Co do kloszy to chyba w Lybrach mamy takie "źle zrobione" bo jak jechałem np. Seatem Alhambrą to tak drogi oświetlonej mogę tylko pozazdrościć.
Zamontowanie niefabrycznych ksenonów, lub fabrycznych bez poziomowania uważam za totalny debilizm na drodze, tak zachowują się ludzie którzy chcą kogoś wku : cenzura : ić oślepiając tym szmelcem po oczach we wszystkie możliwe strony.

Rafako

Re: Lybra - renowacja matowych reflektorów

Post autor: Rafako » 20 maja 2010, 22:23

Codee pisze:Co do kloszy to chyba w Lybrach mamy takie "źle zrobione" bo jak jechałem np. Seatem Alhambrą to tak drogi oświetlonej mogę tylko pozazdrościć.
He, he. PUDŁO Kochaniutki :!: ;) W Lybrze są wyśmienite reflektory...
...w Kappie to jest dopiero mega-kibel-espeszyl-ediszyn-szit :!: :!: :!: Po przesiadce z K do Lybry to w nocy czuje się niczym sokół albo inszy "nocny jastżąp" ;) Dopiero na autobahn-ie w nocy przy 170 km/h światła zaczęły wydawać mi się słabe.
Także reasumując:
"Szanuj reflektora lybrowego swego, bo w innej Lancii mógłbyś mieć gorszego" ;)
Serdecznie pozdrawiam.

Codee

Re: Lybra - renowacja matowych reflektorów

Post autor: Codee » 20 maja 2010, 22:31

Rafako pisze:
Codee pisze:Dopiero na autobahn-ie w nocy przy 170 km/h światła zaczęły wydawać mi się słabe.
Dobra niech będzie że za szybko jeżdżę i światła nie nadążają za drogą : gafa :
Taka jest prawda, bo dla mnie przy 120 km/h światła są za słabe. Powoli jak jadę czyli te przepisowa 50 km/h nie ma problemu.
Jak widzisz szanuję bo zmieniłem żarówki, ale są auta gdzie drogę lepiej ma się oświetloną, zwłaszcza że Lybra to nie auto do 50 km/h

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - renowacja matowych reflektorów

Post autor: FXX » 20 maja 2010, 22:41

Co do mocniejszych świateł to polecam żarówki firmy Tungsram. Jest to węgierska bodajże, mało znana firma, ale za przyzwoite pieniądze mamy żarówki klasy Philipsa czy Osram. Ostatnio założyłem u siebie komplecik H1 do Espero i naprawdę nieźle świecą ;)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lybra - renowacja matowych reflektorów

Post autor: brygadzista1 » 20 maja 2010, 22:53

Lybra z zadbanymi reflektorami w szkolnej skali ocen oswietla droge na dobry+
Co do Alhambry ja jezdzilem taka po lifcie i faktycznie jest swietnie z tym ze Alhambra ma nieco wyzej umieszczone swiatla co tez korzystnie wplywa na oswietlenie drogi.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2735
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - renowacja matowych reflektorów

Post autor: Mariusz91 » 20 maja 2010, 23:26

FXX pisze:Co do mocniejszych świateł to polecam żarówki firmy Tungsram. Jest to węgierska bodajże, mało znana firma, ale za przyzwoite pieniądze mamy żarówki klasy Philipsa czy Osram. Ostatnio założyłem u siebie komplecik H1 do Espero i naprawdę nieźle świecą ;)
Tungsram robi bardzo dobre żarówki. Kumpel ostatnio właśnie kupił. Takie jak te:
Allegro

Zamierzam kupić do Themy :)

Awatar użytkownika
pamaj
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 264
Rejestracja: 09 gru 2009, 16:37
Lokalizacja: Wrocław/J-L

Re: Lybra - renowacja matowych reflektorów

Post autor: pamaj » 20 maja 2010, 23:35

Agoocha pisze:Witam!
Moja Liberka ma matowe lekko zażółcone reflektory i chciałabym je odświeżyć nie rujnując przy tym kasy.
Słyszałam o tym, że podobno można wypolerować w zakładzie lakierniczym, ale wolałabym poczytać co Moi Doświadczeni Koledzy Klubowicze o tym myślą... Z góry dziękuję za rady :)
Podawałem już kiedyś link do greckich manuali Lybry. Tutaj na temat żółtych lampek http://translate.google.pl/translate?hl ... a_care.htm
Niech ktoś to skróci bo nie wiem jak :-?

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - renowacja matowych reflektorów

Post autor: FXX » 20 maja 2010, 23:40

Mariusz91 pisze:Tungsram robi bardzo dobre żarówki. Kumpel ostatnio właśnie kupił. Takie jak te:
Allegro

Zamierzam kupić do Themy :)
Kupiłem dokładnie ten sam model, u tego samego sprzedawcy (nawiasem mówiąc bardzo szybko przeprowadzona, bo w ciągu dwóch dni wszystko załatwione), tylko że H1:) Jak już mówiłem, świecą super i się zastanawiam czy na drogowe również ich nie kupić.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Lybra - renowacja matowych reflektorów

Post autor: kaeres » 21 maja 2010, 10:31

Myślicie, że wypolerowanie tylko z zewnątrz da jakiś rezultat ?
Szczerze powiedziawszy nie chciałoby mi się demontować reflektorów :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”