Lybra - nawiew na szybę i temperatura od strony kierowcy

mfan
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 176
Rejestracja: 06 mar 2009, 0:00
Imię: michał
Lokalizacja: chojnice

Re: Lybra - nawiew na szybę i temperatura od strony kierowcy

Post autor: mfan » 01 cze 2012, 20:48

szczawik pisze:Ja miałem to samo padło mi ogrzewanie od kierowcy kiedy zima się zaczęła a od pasażera było gorąco.Skończyło się to naprawą silniczka sterującego przepływem ciepłego powietrza.Do naprawy wzorowałem sie fotorelacją z forum (powinienem jeszcze ją mieć na kompie jak byś potrzebował) Śilniczek kupiłem przed naprawą ale okazało się że niepasują wtyczki jednak jak rozebrałem swój to tylko nasmarowałem specjalnym smarem do plastików plastikowy ślimak i teraz śmiga jak należy
Jeśli masz ta fotorelację o bardzo proszę prześlij ją, gdyż leci mi ciepłe powietrze od strony pasażera z klimy i chcę to naprawić:-?

maniek21112
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru 2013, 21:18
Imię: Lancia Lybra 1.9jtd 115km
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - nawiew na szybę i temperatura od strony kierowcy

Post autor: maniek21112 » 15 gru 2013, 21:45

U mnie problem jest taki, że po stronie kierowcy jest ok a po stronie pasażera na szybę/kabinę/nogi jednakowo temperatura faluje co ok 5s, jest ok a za chwilę leci zimne..dzieje się tak jak temperatura jest ustawiona między 19 a 22, jak dam 23 to jest cały czas ciepłe..i co Wy na to? Winny będzie silniczek czy sam panel? Jak dostać się do niego? Proszę o instrukcję na maila.

grigor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 326
Rejestracja: 02 sty 2012, 19:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - nawiew na szybę i temperatura od strony kierowcy

Post autor: grigor » 21 gru 2013, 11:25

maniek21112 pisze:U mnie problem jest taki, że po stronie kierowcy jest ok a po stronie pasażera na szybę/kabinę/nogi jednakowo temperatura faluje co ok 5s, jest ok a za chwilę leci zimne..dzieje się tak jak temperatura jest ustawiona między 19 a 22, jak dam 23 to jest cały czas ciepłe..i co Wy na to? Winny będzie silniczek czy sam panel? Jak dostać się do niego? Proszę o instrukcję na maila.
Spróbuj najpierw przedmuchać czujnik temperatury klimatronika sprężonym powietrzem. To ta dziurka w panelu klimy.
Jest:
Lybra Executive SW 2.4 JTD + Mod by Ramzes

Jacek_SuchaB

Re: Lybra - nawiew na szybę i temperatura od strony kierowcy

Post autor: Jacek_SuchaB » 27 mar 2017, 15:17

Mam podobny problem. Od strony pasazera - wszystko OK, ale od kierowcy caly czas idzie tylko gorace powietrze. Znam swietnie Opla Omege, ale Lancie kupilem dopiero co zonie..... i jestem zielony ;) Z tego co czytalem, trzeba by sprawdzic silniczek od regulacji temperatury, ale moze ktos wie, jak sie do niego dobrac? Bede wdzieczny za wszelkie info, a tymczasem ide pomajstrowac... Pozdrawiam wszystkich.

Jacek_SuchaB

Re: Lybra - nawiew na szybę i temperatura od strony kierowcy

Post autor: Jacek_SuchaB » 27 mar 2017, 21:28

Juz nie mam problemu - no, przynajmniej z nawiewem : yesyes :
Wprawdzie dostep jest nieco ograniczony, ale przy odrobinie zdolnosci manualnych da sie rade. Mimo wszystko wolalbym tego drugi raz nie robic :D

Awatar użytkownika
Radinhos
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 124
Rejestracja: 12 paź 2016, 23:23
Imię: Radek
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Lybra - nawiew na szybę i temperatura od strony kierowcy

Post autor: Radinhos » 17 paź 2017, 23:35

Czy posiada ktoś jeszcze ten manual wymiany silniczka sterowania temperatury od strony kierowcy, albo mógłby obrazowo wyjaśnić co zdemontować i gdzie szukać? Z góry dziękuję za wszystkie porady. Jakby coś to poproszę o udostępnienie manuala na maila: radinho@mail.com (nie gmail ! :D )
Fiat Bravo 1.8 GT 1998r.
Volkswagen Passat Variant 2.0 GL 1992r.
Lancia Lybra SW 2.4jtd Executive 2003r.
Honda Civic 1.4 i S 1995r.
Lancia Lybra SW 2.0 2001r.
Renault Laguna Initiale 3.0dCi 2010r.
Fiat Croma 1.9 Multijet 2005r.

Jeremy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 149
Rejestracja: 03 lis 2011, 9:54
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra - nawiew na szybę i temperatura od strony kierowcy

Post autor: Jeremy » 18 paź 2017, 6:00

Radinhos pisze: 17 paź 2017, 23:35 Czy posiada ktoś jeszcze ten manual wymiany silniczka sterowania temperatury od strony kierowcy, albo mógłby obrazowo wyjaśnić co zdemontować i gdzie szukać? Z góry dziękuję za wszystkie porady. Jakby coś to poproszę o udostępnienie manuala na maila: radinho@mail.com (nie gmail ! :D )
Jakiś czas temu kolega skuter38 udostępnił sporo materiałów dotyczących Lybry. Zobacz viewtopic.php?f=108&p=832683#p832683 , na pewno coś znajdziesz.
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 2000

Awatar użytkownika
Radinhos
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 124
Rejestracja: 12 paź 2016, 23:23
Imię: Radek
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Lybra - nawiew na szybę i temperatura od strony kierowcy

Post autor: Radinhos » 18 paź 2017, 11:15

Dzięki :)
Fiat Bravo 1.8 GT 1998r.
Volkswagen Passat Variant 2.0 GL 1992r.
Lancia Lybra SW 2.4jtd Executive 2003r.
Honda Civic 1.4 i S 1995r.
Lancia Lybra SW 2.0 2001r.
Renault Laguna Initiale 3.0dCi 2010r.
Fiat Croma 1.9 Multijet 2005r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”