Lybra - progi

TVC
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2009, 10:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: Lybra - progi

Post autor: TVC » 30 maja 2010, 21:15

Dudi pisze:A co tam przy nadkolach było do roboty??? 8-O :roll:
Ruda zaczęła je delikatnie mówiąc już podjadać, auto kupione w Polskim salonie, niby nic strasznego ale po tym co się stało w progach, zdecydowałem się działać kompleksowo :P

wspawali mi kawałki blachy z audi a3 podobno o wiele grubsza niż ta "papierowa" w Lancii
Lancia Lybra 1.8 16v SW

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - progi

Post autor: Dudi » 31 maja 2010, 8:45

No ale zaraz zaraz, przecież nadkola w Lybrze są plastikowe.
Chyba, że o czym innym rozmawiamy??? :roll:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Lybra - progi

Post autor: Krzysiek82 » 31 maja 2010, 10:59

TVC pisze: Ruda zaczęła je delikatnie mówiąc już podjadać, auto kupione w Polskim salonie, niby nic strasznego ale po tym co się stało w progach, zdecydowałem się działać kompleksowo :P

wspawali mi kawałki blachy z audi a3 podobno o wiele grubsza niż ta "papierowa" w Lancii
A to dziwne, bo jak robiłem baranka i jedno pęknięcie na nadkolu, to mój lakiernik (a ma bardzo dobre opinie) stwierdził, że solidne i grube blachy ma ta Lybra. Przyznał się, że go to pozytywnie zaskoczyło.

TVC
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2009, 10:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: Lybra - progi

Post autor: TVC » 31 maja 2010, 21:39

mój lakiernik nie był zdziwiony bo już robił lybry z naszych salonów i mówił że za każdym razem to samo :/ progi i błotniki, źle się wyraziłem w poprzednim poście, rozpędziłem się :P
Lancia Lybra 1.8 16v SW

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra - progi

Post autor: cysiek » 15 cze 2010, 20:55

Od momentu założenia posta jeszcze nie zrobiłem dzur w mojej Lybrze. A do tego doszla stłuczka. Nawiązując do progów. Cena w ASO ok 550pln za sztukę plus robota u nich następne pewnie z 500pln. mi poszedł też troche błotnik. Byłem w serwisie to za sam blotnik krzykneli ponad 1000pln. Także sumując wszystko mimo sentymentu do auta nie opłaca sie go stawiać do takich "fachowców" moim zdaniem. A i jeszcze taka ciekawostka: gość mi oglada patrzy liczy i mówi " my nie robimy lipy dbamy o dobre imie warsztatu, na naszych progach pojeździsz ze 3 lata". Dobre co hehe. 3 lata. rece opadają. Ja kupiłem na allegro próg w stanie dobry+ za małe pieniadze ale jednak nie będe go wymieniał, mechanik mi odradził że to ingerencja w stałe elementy... Zostanie wspawany element.
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

jackosim
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2009, 0:00

Re: Lybra - progi

Post autor: jackosim » 11 sie 2010, 22:17

Witam! Czy ktoś z forumowiczów mieszkajacych w Lublinie lub okolicach może polecić dobrego lakiernika/blacharza?
W mojej Lyberce ruda zjadła próg przy tylnym nadkolu oraz zaczyna jeść samo nadkole! Gdzie ewentualnie mogę kupić zestawy naprawcze? Podpowiedzi mile widziane!!! pzdr

mfan
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 176
Rejestracja: 06 mar 2009, 0:00
Imię: michał
Lokalizacja: chojnice

Re: Lybra - progi

Post autor: mfan » 12 sie 2010, 19:53

W mojej lancii z 2000r też wystąpiła rdza na progach w miejscach podparcia lewarka :roll: . Wizyta u blacharza i konserwacja od srodka progów środkiem DINITROL 3641E : ok2 : . Na zewnątrz parę punktów do zaprawek. Podwozie też sprawdzone. Okazało się, że niby wszystko w porządku a pod barankiem rdza aż strach (niewinnie wyglądający pęcherzyk a wyszło tego sporo) :| . Ale w porę zauważyłem i jest OK ;)

Awatar użytkownika
Mc_Abra
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 21 paź 2009, 23:15
Lokalizacja: eudezet

Re: Lybra - progi

Post autor: Mc_Abra » 26 sie 2010, 18:47

No właśnie tak teraz czytam... z zewnątz i w środku oglądałem Lyberke ok, ale jak zajrzałem pod spód...no nie ciekawie to wygląda... przez to właśnie dzisiaj jej nie kupiłem... stwierdziłem że najpierw poczytam. Czyli mówicie że to nic strasznego że ma jakieś wykwity rudej pod spodem? Ma ktoś może foto spodu Lyberki tak z 2001 roku? Celem porównania :)
...eksport, import, drobny przemyt...

sensilia
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2010, 20:55
Lokalizacja: Gorzyce

Re: Lybra - progi

Post autor: sensilia » 23 paź 2010, 22:55

Witam

Jestem świeżym posiadaczem Lucynki 1.9 JTD r. 2000 sedan, jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość, dzisiaj zauważyłem wielką dziurę w progu po stronie kierowcy w miejscu gdzie montuje się lewarek dziura wielkości pięści i teraz chciałem się poradzić czy szukać progu wycinać stary i wstawiać nowy czy może łatać jakąś blachą ?? Samochód jest rewelacyjny ale ta rdza mi mowe odebrała i teraz się zastanawiam skoro próg już sie posypał to co będzie dalej. Proszę o jakieś wskazówki z góry dzięki i pozdrawiam

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Lybra - progi

Post autor: Krzysiek82 » 24 paź 2010, 14:57

sensilia pisze:Witam

Jestem świeżym posiadaczem Lucynki 1.9 JTD r. 2000 sedan, jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość, dzisiaj zauważyłem wielką dziurę w progu po stronie kierowcy w miejscu gdzie montuje się lewarek dziura wielkości pięści i teraz chciałem się poradzić czy szukać progu wycinać stary i wstawiać nowy czy może łatać jakąś blachą ?? Samochód jest rewelacyjny ale ta rdza mi mowe odebrała i teraz się zastanawiam skoro próg już sie posypał to co będzie dalej. Proszę o jakieś wskazówki z góry dzięki i pozdrawiam
Już Ci tłumaczę o co chodzi. Lybra ma w progach 4 otwory. Po dwa na każdy próg. Jeden bliżej przedniego koła, drugi bliżej tylnego. Wszystkie te otwory mają swoje plastykowe zaślepki. I tu jest sedno sprawy. U mnie jednej nie było. I właśnie ten otwór nie zaślepiony zrobił się 3 razy większy, trochę rdzy w środku oczywiście, itd. Ja oddałem samochód do konserwacji. Fachowcy z tej firmy powiedzieli, że sobie poradzą z tym. Krótko mówiąc mieli wyczyścić mechanicznie, chemicznie, zakonserwować chemicznie i zaślepić blaszką też zakonserwowaną. Jak w środku teraz jest, to oczywiście nie wiem. Mam nadzieję, że pozytywne opinie o tym warsztacie są prawdziwe.

Awatar użytkownika
Przemek555
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 02 kwie 2010, 23:41
Lokalizacja: Kielce

Re: Lybra - progi

Post autor: Przemek555 » 24 paź 2010, 21:53

Sensilia jestem świeżo po regeneracji progów i podwozia, też byłem zdziwiony, że w samochodzie z 2000r zgniły :( mam 16letniego cieniasa i tam nie ma problemu... pewnie był lepiej przystosowany do wynalazków jakie stosują polscy drogowcy.
Wracając do lybry okazało się że ruda nie zdążyła jeszcze porządnie się dobrać do wewnętrznej konstrukcji progu dlatego blacharz wymienił mi tylko poszycie lewego progu i dwa fragmenty poszycia prawego. Warto też obejżeć samochód pod spodem, w większości miejsć jest ok ale trafiają się i takie gdzie pod barankiem rozwinęła się korozja, zwykle widać na nim w tych punktach tylko delikatne pęknięcia a pod pokryciem jest rudo - warto to zrobić zawczasu. Zwróć też uwagę na tylną belkę zawieszenia również lubi korodować.
Ja wyczyściłem uszkodzone miejsca szlifierką kątową ze szczotką drucianą(zalecane okulary ochronne), pokryłem brunoxem - potem podkład i lakier akrylowy i na koniec maź do zabezpieczania podwozia (niezbyt przyjemna robota). Koszt materiałów 80zł włącznie ze środkiem do zabezpieczania profili zamkniętych - warto psiknąć tu i ówdzie...
Co do kosztów to za dwa używane progi zapłaciłem 500zł + 1500zł robocizna (były lakierowane też dolne fragmenty tylnych błotników).

Powodzenia
Coraz częściej na drogach spotyka się szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... Naprawdę, czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

eks Lybra 2.0 20V Sedan 2000r, Mondeo 2.5t

sensilia
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2010, 20:55
Lokalizacja: Gorzyce

Re: Lybra - progi

Post autor: sensilia » 25 paź 2010, 18:34

Dzięki wielkie za podzielenie się swoimi doświadczeniami, jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym tygodniu postaram się zrobić z tym porządek, dam znać o moich sukcesach lub porażkach :) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra - progi

Post autor: cysiek » 03 lis 2010, 13:13

Witam
Od założenia posta do naprawy progów mineło troche czasu ale już jest ok. Na szczeście bo widok był okropny i to po jednej zimie (pięść mogłem włożyć w próg, tak mi zgnił). Kosztów niestety nie podam bo miałem małą stłuczke i dogadałem sie z mechanikiem ze mi wszystko zrobi tylko że ja kasy nie dostanę od ubezpiezyciela (rozliczenie na faktury). Ale jak się wcześniej dowiadywałem to "polepienie" dwóch progów wynosiło ok 500 pln plus lakier- okolice Radzynia Podlaskiego. A co do nadkoli to to raczej błotnik przy brzegach leci strasznie tzn mi poleciały 2 strony. Teraz jest już wszystko ok na jakieś 2-3 lata sądze, a później od nowa...
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

leniwiec72
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:35
Imię: wiesiek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - progi

Post autor: leniwiec72 » 17 lut 2014, 13:43

WITAM
TU JEST LINK NA ALLEGRO
:link: http://allegro.pl/progi-prog-lancia-lyb ... 06045.html
BO U MNIE TEŻ SIĘ POSYPAŁ ZWŁASZCZA PRAWY I BĘDĘ MUSIAŁ WYMIENIĆ

Awatar użytkownika
janosik99
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 mar 2011, 9:03
Lokalizacja: W-wa

Re: Lybra - progi

Post autor: janosik99 » 27 lut 2014, 18:55

Orientujecie się może czy jak kupię jeden taki próg to da się z niego zrobić reperaturki na obydwie strony?
Lancia Lybra SW 1.8 2000r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”