Lybra - Silniczek regulacji nawiewami

Awatar użytkownika
Jotumek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2009, 14:40
Lokalizacja: Poznań

Lybra - Silniczek regulacji nawiewami

Post autor: Jotumek » 04 lut 2010, 13:01

Witam wszystkich serdecznie,

chciałbym prosić o pomoc!!!

Mam Lyberkę 2,4 diesel 2001rok i jestem z niej bardzo zadowolony, ale ona nie służy mi w zimie jak należy.
Mianowicie nie wieje mi ogrzewanie na nogi i na kabinę. Tzn na kabinę delikatnie "powiewa", ale i tak wszystko idzie na szybę.
Słyszałem, że są jakieś silniczki od regulacji bądź jeden silniczek regulacji. Choć się nie znam obstawiam przy jednym silniczku. Znalazłem takowy na allegro ale koleś też mi nie potrafi odpowiedzieć czy to pomoże.
Pytanie też czy da się to zrobić samemu i gdzie się mieści taki silniczek abym mógł go wymontować.

Jeszcze jedno-kończy mi się ostatni tłumik i ciężko się szuka takowego. Może mi ktoś doradzić gdzie kupić ostatni tłumik do Lybry.

Pozdrawiam i liczę na pomoc
jotumek

Awatar użytkownika
adamc
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 449
Rejestracja: 22 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: warszawa/okolice ciechanowa

Odp: Silniczek regulacji nawiewami Lybra 2,4 kombi

Post autor: adamc » 04 lut 2010, 14:42

Jotumek pisze:Witam wszystkich serdecznie,

chciałbym prosić o pomoc!!!

Mam Lyberkę 2,4 diesel 2001rok i jestem z niej bardzo zadowolony, ale ona nie służy mi w zimie jak należy.
Mianowicie nie wieje mi ogrzewanie na nogi i na kabinę. Tzn na kabinę delikatnie "powiewa", ale i tak wszystko idzie na szybę.
Słyszałem, że są jakieś silniczki od regulacji bądź jeden silniczek regulacji. Choć się nie znam obstawiam przy jednym silniczku. Znalazłem takowy na allegro ale koleś też mi nie potrafi odpowiedzieć czy to pomoże.
Pytanie też czy da się to zrobić samemu i gdzie się mieści taki silniczek abym mógł go wymontować.

Jeszcze jedno-kończy mi się ostatni tłumik i ciężko się szuka takowego. Może mi ktoś doradzić gdzie kupić ostatni tłumik do Lybry.

Pozdrawiam i liczę na pomoc
jotumek
trochę chaosu jest w tym stwierdzeniu, jako posiadacz Lybry pragnę Cię uświadomic że nie ma opcji ustawienia nawiewu i na szybę i na kabinę jednocześnie...
wpisz w opcji szukaj zapytanie o nawiew i markę auta i jest sporo do poczytania a i gdzieś była relacja foto z prac nad takim samym problemem... demontaż jest trudny aczkolwiek nie niemożliwy bo o tym czytałem właśnie na forum.. nie jestem zapewne zbytnio pomocny, ale może jest to jakieś ukierunkowanie na osiągnięcie potrzebnej wiedzy...

tłumiki:
tu
i tu

oj chyba nie chciało Ci sie poszukać... ;) ;)

Awatar użytkownika
artjas
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 366
Rejestracja: 09 sie 2009, 18:34
Lokalizacja: Kraków

Odp: Silniczek regulacji nawiewami Lybra 2,4 kombi

Post autor: artjas » 04 lut 2010, 14:46

Jotumek pisze:Mianowicie nie wieje mi ogrzewanie na nogi i na kabinę. Tzn na kabinę delikatnie "powiewa", ale i tak wszystko idzie na szybę.
ostatnio to przerabiałem.
Niestety popsuł Ci się silniczek ten po prawej stronie na dole (poszukaj fotek na forum). Proponuje zainwestować w nowy ponieważ jest to popularna przypadłość tego systemu, a zatem używka też może za jakiś czas odmówić posłuszeństwa. Koszt to 200zł.
Mechanicy zazwyczaj dużo sobie życzą za robociznę, ponieważ trzeba chyba z 30 śrubek odkręcić ;) . Poszukaj na forum jest gdzieś manual jak to wszystko rozebrać, może się skusisz samemu zdemonotować konsole, zaoszczędzisz trochę kasy ale pamiętaj stracisz kupę nerwów i czasu ;) . Ja potem z miesiąc jeździłem z rozbebeszonym środkiem ;)
byłe włoszki: Lybra SW 1.9 JTD, Croma 1.9JTD 16V Aut.

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Odp: Silniczek regulacji nawiewami Lybra 2,4 kombi

Post autor: kaeres » 04 lut 2010, 15:29

adamc pisze:
Jotumek pisze:Witam wszystkich serdecznie,

chciałbym prosić o pomoc!!!

Mam Lyberkę 2,4 diesel 2001rok i jestem z niej bardzo zadowolony, ale ona nie służy mi w zimie jak należy.
Mianowicie nie wieje mi ogrzewanie na nogi i na kabinę. Tzn na kabinę delikatnie "powiewa", ale i tak wszystko idzie na szybę.
Słyszałem, że są jakieś silniczki od regulacji bądź jeden silniczek regulacji. Choć się nie znam obstawiam przy jednym silniczku. Znalazłem takowy na allegro ale koleś też mi nie potrafi odpowiedzieć czy to pomoże.
Pytanie też czy da się to zrobić samemu i gdzie się mieści taki silniczek abym mógł go wymontować.

Jeszcze jedno-kończy mi się ostatni tłumik i ciężko się szuka takowego. Może mi ktoś doradzić gdzie kupić ostatni tłumik do Lybry.

Pozdrawiam i liczę na pomoc
jotumek
trochę chaosu jest w tym stwierdzeniu, jako posiadacz Lybry pragnę Cię uświadomic że nie ma opcji ustawienia nawiewu i na szybę i na kabinę jednocześnie...
adamc chyba o tym wie.
Jemu po prostu zamiast lecieć do kabiny to wali na szybę - ja to tak zrozumiałem.
Ewidentnie klapka się zacina albo silniczek jej nie popycha.
Silniczek słychać jak jest cicho w kabinie więc można ocenić czy działa czy nie.

Awatar użytkownika
Jotumek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2009, 14:40
Lokalizacja: Poznań

Odp: Silniczek regulacji nawiewami Lybra 2,4 kombi

Post autor: Jotumek » 04 lut 2010, 15:33

wiem ze nie można ustawić i na szybę i na kabinę-to zrozumiałe
chciałem naświetlić problem że nie wieje na kabinę i na dół.
Być może źle ujęte pytanie.

Awatar użytkownika
ESSOX
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 489
Rejestracja: 08 lip 2009, 21:59
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lybra - Silniczek regulacji nawiewami

Post autor: ESSOX » 04 lut 2010, 23:06

Zaglądnąć i przeczyścić. Być może silniczek dobry tylko cięgno lub klapka się zablokowała.
Masz tam dwa silniczki. Od strony kierowcy dużo łatwiejszy dostęp.
Lybra SW 2,4JTD

Awatar użytkownika
adamc
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 449
Rejestracja: 22 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: warszawa/okolice ciechanowa

Odp: Silniczek regulacji nawiewami Lybra 2,4 kombi

Post autor: adamc » 06 lut 2010, 19:56

Jotumek pisze:wiem ze nie można ustawić i na szybę i na kabinę-to zrozumiałe
chciałem naświetlić problem że nie wieje na kabinę i na dół.
Być może źle ujęte pytanie.
no to zamotałem się... powodzenia w działaniu... : ok2 :

Awatar użytkownika
biela007
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 22 paź 2009, 17:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lybra - Silniczek regulacji nawiewami

Post autor: biela007 » 05 maja 2010, 6:56

99% silniczek od regulacji pozycji nawiewu. Rozbiera się cały środek nawet nieźle tylko później to wszystko skręcić to jest zabawa:/ Jeśli go wykręcisz to poprzełączaj na panelu pozycje nawiewu(szyba, środek, nogi) i zobacz jak silniczek na to reaguje.

Lechu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 27 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra - Silniczek regulacji nawiewami

Post autor: Lechu » 06 maja 2010, 20:59

Widzę, że temat silniczków stał się popularny mi również padł. Może ktoś się orientuje czy na przestrzeni lat produkcji Lybry silniczki się zmieniały czy z każdej Lybry będą pasowały do innej??

tomed20
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 08 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lybra - Silniczek regulacji nawiewami

Post autor: tomed20 » 07 maja 2010, 23:00

Lechu pisze:Może ktoś się orientuje czy na przestrzeni lat produkcji Lybry silniczki się zmieniały czy z każdej Lybry będą pasowały do innej??
Zmieniły się niestety. Najpierw wkładali takie:
http://www.allegro.pl/item1031388075_si ... lybra.html A w mojej z 2002 roku mam już takie:
http://www.allegro.pl/item994075338_sil ... _2002.html

Awatar użytkownika
gregi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 21 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: KOZIENICE

Re: Lybra - Silniczek regulacji nawiewami

Post autor: gregi » 09 maja 2010, 0:24

nic się nie zmieniało te silniczki to dwa różne typy do dwóch innych czynności pierwszy jest od kierowania "gdzie" tzn góra ,nogi, przód, jest jeden po stronie pasażera ,natomiast drugi jest od "ile"ciepła ma lecieć do kabiny tzn.po ustawieniu temp. pokrętłem dozuje nam gorące powietrze są dwa po jednym na stronę .

tomed20
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 08 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lybra - Silniczek regulacji nawiewami

Post autor: tomed20 » 09 maja 2010, 1:20

gregi pisze:nic się nie zmieniało te silniczki to dwa różne typy do dwóch innych czynności pierwszy jest od kierowania "gdzie" tzn góra ,nogi, przód, jest jeden po stronie pasażera ,natomiast drugi jest od "ile"ciepła ma lecieć do kabiny tzn.po ustawieniu temp. pokrętłem dozuje nam gorące powietrze są dwa po jednym na stronę .
W mojej lybrze z lipca 2002 roku wszystkie trzy silniczki (zarówno do sterowania kierunkiem jak i temperaturą strumienia powietrza) wyglądają jednakowo. Tak jak ten z drugiego linku który zamieściłem i to wiem na pewno bo je wykręcałem niedawno.
Widocznie bywało różnie...

Masz tutaj zdjęcie gdzie widać nagrzewnice z dwoma silniczkami "starego" typu:
http://www.allegro.pl/item1032885376_na ... ce_rg.html

Awatar użytkownika
gregi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 21 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: KOZIENICE

Re: Lybra - Silniczek regulacji nawiewami

Post autor: gregi » 09 maja 2010, 15:45

moja Lybra jest z 2003, naprawiałem silniczek w marcu tego roku,rozebrałem cały panel środkowy i to co napisałem jest efektem mojej obserwacji u mnie jest tak jak pisałem wcześniej.
Widocznie różnie z tymi silniczkami bywało z tego widać ,że istnieje możliwość wymienności tych elementów.

Medyk8256
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2017, 11:01
Imię: Damian

Re: Lybra - Silniczek regulacji nawiewami

Post autor: Medyk8256 » 29 paź 2017, 11:26

Pomocy gdzie znajdę ten silniczek nawiewu bo zdjolem cały panel środkowy i to nie widać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”