Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował?

miszko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 138
Rejestracja: 04 kwie 2010, 23:56
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował

Post autor: miszko » 20 kwie 2010, 8:47

Skusiłem się po Waszych postach na wycieraczki Motogum.
Kupiłem płaskie, typ A. Od strony kierowcy 560 mm, zaś od strony pasażera 530 mm.
Wycierają dobrze, nie mam zastrzeżeń.

Jedynie moje zastrzeżenie to do mocowania. Gdyż tutaj musiałem się trochę użyć wyobraźni. Nie do końca idealnie pasuje mocowanie ich. To znaczy trzymają się mocno i wchodzą bez większych problemów, ale nie mogę tej plastikowej zaślepki założyć na swoje miejsce, gdyż blokuje już je wygięty stalowy profil mocowania wycieraczki.
Lybra 1.6 jako auto do dojazdów do pracy.
Zajrzyjna Fiat Klub Polska

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował

Post autor: kaeres » 23 sie 2010, 12:06

Czy ktoś próbował takich wycieraczek ?
http://allegro.pl/item1175714942_plaski ... lybra.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Codee

Re: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował

Post autor: Codee » 23 sie 2010, 12:47

Ja każdemu odradzam jednopunktowe/bezszkieletowe w Lybrze z przodu.
powód:
Jeśli jedziesz w deszczyk do 120 km/h wszystko jest nawet ok.
Jednak jeśli jedziesz w deszczyk 130 km/h i więcej a dodatkowo dmucha wiatr wycieraczka kierowcy końcami odkleja się od szyby.
Mam obecnie takie i po mieście spoko, ale w trasie makabra jak pada i jeszcze zawiewa.
Następne będą takie jakie mają być czyli np. Valeo z owiewkami dociskającymi, te mogę polecić z czystym sumieniem. Nie bawić się w robienie z Lybry czegoś czym nie jest.

Krechu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 30 cze 2010, 9:24
Lokalizacja: Niepołomice

Re: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował

Post autor: Krechu » 23 sie 2010, 14:17

A bo to są wycieraczki przystosowane do polskiego Kodeksu Drogowego. Takie jakby ostrzeżenie o prędkości. Jak nie wyciera - zwolnić, tym bardziej, że ślisko.

Pzdr
Krechu
Lancia Kappa 2.0 20v + LPG
AR 166 2.5 V6

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował

Post autor: kaeres » 24 sie 2010, 8:49

Codee pisze:Ja każdemu odradzam jednopunktowe/bezszkieletowe w Lybrze z przodu.
powód:
Jeśli jedziesz w deszczyk do 120 km/h wszystko jest nawet ok.
Jednak jeśli jedziesz w deszczyk 130 km/h i więcej a dodatkowo dmucha wiatr wycieraczka kierowcy końcami odkleja się od szyby.
Mam obecnie takie i po mieście spoko, ale w trasie makabra jak pada i jeszcze zawiewa.
Następne będą takie jakie mają być czyli np. Valeo z owiewkami dociskającymi, te mogę polecić z czystym sumieniem. Nie bawić się w robienie z Lybry czegoś czym nie jest.
No wygląd przede wszystkim.
Tylko z tego powodu chcę zmienić.
Oczywiście nie planuję mieć z nimi kłopotów, o których Ty wspominasz.
Ale pytam konkretnie o tą markę którą wskazałem w aukcji allegro.

szarkiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 672
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował

Post autor: szarkiz » 24 sie 2010, 11:37

Jedyne co przemawia za motgumem to cena.
Za 30 pln czycoś około mamy dwie wycieraczki na przód. Co prawda mam Kappe ale firma to firma. Wycieraczki te same.

Jakość z dupy.
Przy około 160km/h zaczynają terkotac po szybie, powyżej to można powiedzieć ze wiecej zostaje na szybie niż jest zebrane.
Po dwóch miesiącach już miały rowki na powierzchni i nie zbierały na gładko.
Bezszelestnie to pracowały chyba przez tydzień może dwa.

Na dodatek montowane po zimie, bodajże w kwietniu. Teraz mamy sierpień, więc pracują krótko i zimy nie widziały.


pozdr.
Przemek.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował

Post autor: Dudi » 24 sie 2010, 11:39

Ja mam płaskie Valeo i nie mam z nimi problemu - nawet przy większych prędkościach na autostradzie (ok. 130-150 km/h).
Zestaw coś między 60-70 PLN.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Codee

Re: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował

Post autor: Codee » 24 sie 2010, 13:47

Valeo ma taki dobry knif tylko trzeba o tym wiedzieć i lepiej kupić w stacjonarnym sklepie niż na chybił-trafił.
Otóż jest tam "profil" dociskowy jak w tych szkieletowych tyle że mały ( montuje się je też odpowiednio żeby ten profil był do dołu ). Żeby jednopunkty dobrze działały to po pierwsze trzeba byłoby wymienić ramiona wycieraczek w Lybrze na te np. ze 159 lub Stilo ewentualnie Croma. Jedno krótkie, drugie długie. inaczej wygląda to tak, że na zagiętej szybie od strony pasażera wycieraczka Ci odstaje.

miszko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 138
Rejestracja: 04 kwie 2010, 23:56
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował

Post autor: miszko » 09 sty 2011, 16:03

Jako, ze zima w pełni, a mam motogumy "bezszkieletowe" to mogę coś powiedzieć.
Te co mam są bdb. I nie mogę w żaden sposób na nie narzekać. Powyżej 120km/h nic nie skacze i nie odstaje. Wycierają dobrze. Wycieraczkę od strony kierowcy mam opuszczoną praktycznie pod postawę szyby, a od kierowcy tuż nad nią.

Oczywiście gdy były mrozy i lód na szybach to nie oczekiwałem, że same je zeskrobią. Guma wyraźnie twardniała, ale po lekkim ogrzaniu szyby od nawiewów już było ok.

Może Codee masz wyżej wycieraczki i dlatego tak Ci podskakiwały?
Lybra 1.6 jako auto do dojazdów do pracy.
Zajrzyjna Fiat Klub Polska

yogi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 19
Rejestracja: 19 lis 2011, 18:19
Imię: Slawek
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował

Post autor: yogi » 21 sty 2012, 21:50

Tradycyjne 'szkieletowe' motgumy sa ok. Najlepszym wyborem sa chyba wycieraczki Alca z carrefoura/Tesco. Kosztuja 10 czy 12zl za sztuke, ich wymiana kosztuje tyle co kebab ;), a zbieraja na prawde dobrze. Motgumow uzywalem w poprzednim aucie i mam wrazenie ze szybciej niz Alca stawaly sie twardsze i zaczynaly glosniej chodzic po szybie, a pozniej nawet po niej skakac.

Jesli mialbym cos odradzac, to Valeo czy boshe za ok 100zl komplet. Za ta cene mamy 4-5 kompletow wyzej wymienionych ktore wcale o wiele mniej zywotne nie sa.
Pzdr., Slawek
Lancia Lybra SW Intensa
http://www.yogitaxi.pl

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował

Post autor: Toper » 22 sty 2012, 0:09

yogi pisze:Tradycyjne 'szkieletowe' motgumy sa ok. Najlepszym wyborem sa chyba wycieraczki Alca z carrefoura/Tesco. Kosztuja 10 czy 12zl za sztuke, ich wymiana kosztuje tyle co kebab ;), a zbieraja na prawde dobrze. Motgumow uzywalem w poprzednim aucie i mam wrazenie ze szybciej niz Alca stawaly sie twardsze i zaczynaly glosniej chodzic po szybie, a pozniej nawet po niej skakac.

Jesli mialbym cos odradzac, to Valeo czy boshe za ok 100zl komplet. Za ta cene mamy 4-5 kompletow wyzej wymienionych ktore wcale o wiele mniej zywotne nie sa.
a ja byłem tak wkurzony na skaczącą wycieraczkę od kierowcy, że kupiłem oryginalne ramię wycieraczki+oryginalne! wycieraczki.
I co? i przy ruchu do góry czasami dalej skacze!!!

Pozdrawiam

miszko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 138
Rejestracja: 04 kwie 2010, 23:56
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował

Post autor: miszko » 19 mar 2012, 11:53

Minęło już prawie 2 lata od kiedy mam wycieraczki od motogum. Od strony kierowcy nie narzekam, wyciera jak wycierała. Pasażera przy takim "kapuśniaczku" lub gdy się poruszam za kimś kto wznieca za sobą chmurkę wody to nie "czyści" do końca. Zostawia smugi. Jak jest ciut więcej wody to jest ok, zbiera dobrze.
Lybra 1.6 jako auto do dojazdów do pracy.
Zajrzyjna Fiat Klub Polska

Codee

Re: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował

Post autor: Codee » 19 mar 2012, 15:03

wycieraczki jak wycieraczki ale ja z nudów zakupiłem środek w realu za 17,99 zł na szyby którego zadaniem jest usuwanie wody z nich metodą zbierania się kropel w większe i spłynięcia podczas jazdy samemu.
Sprawdza się to doskonale, 3 tydzień jeżdżę na jednym zabiegu i dalej woda ładnie spływa.

pozdrawiam

Ignac

Re: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował

Post autor: Ignac » 16 kwie 2012, 22:00

Witam! Kilka tygodni temu kupiłem wycieraczki firmy Motgum, tradycyjne szkieletowe za 35zł z dostawą do domu. Muszę przyznać, że jestem miło zaskoczony ich skutecznością. W podobnej cenie ciężko będzie znaleźć podobnej jakości wycieraczki. Polecam.

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował

Post autor: MacioBA » 16 kwie 2012, 22:29

Ja potwierdzam skuteczność wycieraków Alca - idealnie wystarczają na rok - działają bez zastrzeżeń i skutecznie leczą z pomysłów zakupienia "podgiętego" Boscha bądź Valeo w granicach 100 plnów...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”