Lybra - błąd "check" na ICS

papawhiski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:32
Lokalizacja: Rzeszow- Maniago (IT)
Kontakt:

Lybra - błąd "check" na ICS

Post autor: papawhiski » 24 cze 2010, 9:17

Witam , jak w temacie, mam na oku pewna Lybre we włoszech, jest w miare ok, wszystko mi odpowiada, tylko na desce swieci się błąd CHECK, na żółto, i mam pytanie do kolegów, czy da sie na tym jechać, bo musze zjachać nią do kraju, i nie wiem czy mi w jakis tryb awaryjny nie wskoczy?? Ponoć to kwestia jest zrobienia przegladu i wykasowania tego, nie wiem, ale autko chodzi, ma wszystko jak trzeba jesli chodzi o mechanike, silnik sie zbiera i jest ok. Wiem ,że powiecie zebym poszukał na forum ale nie mam tutaj neta godzinami i chciałbym w miare szybką podpowiedz, z góry dzieki. Jak podpowiecie fajnie to będe miał drugą lancie w domu, pozdro.
2002 rok, 1,9 jtd, 115KM.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2013, 12:08 przez Dudi, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Tytuł zgodnie z zasadami

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: lybra 1.9 jtd, bład check

Post autor: Krzysiek82 » 24 cze 2010, 9:29

CHECK na żółto? Hmmmm, muszę sprawdzić po pracy w instrukcji, ale wydaje mi się, że on się świeci tylko na czerwono... Nawet jak mi płynu do spryskiwaczy brakowało, to CHECK był czerwony, a ikona na ICSie była żółta.

papawhiski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:32
Lokalizacja: Rzeszow- Maniago (IT)
Kontakt:

Re: lybra 1.9 jtd, bład check

Post autor: papawhiski » 24 cze 2010, 9:33

a może na czerwono, kurna, mogło być, jechałem nią i jakos tak mi kolor może się , ok , mogło być na czerwono, bo daltonista nie jestem, to pewne.

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: lybra 1.9 jtd, bład check

Post autor: Krzysiek82 » 24 cze 2010, 9:37

Sam napis CHECK mówi tak naprawdę mało. Dlaczego? Ano dlatego, że w Lybrze wyświetla się przy każdym błędzie, każdej anomalii, każdym braku płynu jeśli jest oczujnikowany. O ile chodzi o sprawy żarówek, otwartych drzwi, braku płynów, to wyświetlana jest dodatkowa ikona na ICSie, która jasno przedstawia problem, to są także typowe błędy związane np. z silnikiem, które powodują tylko zaświecenie się CHECKa. To trzeba już sprawdzić komputerem, co to za błąd. Jeśli po wymazaniu znowu się pojawi, to wiemy, że samochód ma trwałą usterkę. Czasem zdarzają się anomalie, które powodują zaświecenie się CHECKa w danym momencie, a po wymazaniu już nie pojawia się.

papawhiski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:32
Lokalizacja: Rzeszow- Maniago (IT)
Kontakt:

Re: lybra 1.9 jtd, bład check

Post autor: papawhiski » 24 cze 2010, 9:42

Krzysiek82 pisze:Sam napis CHECK mówi tak naprawdę mało. Dlaczego? Ano dlatego, że w Lybrze wyświetla się przy każdym błędzie, każdej anomalii, każdym braku płynu jeśli jest oczujnikowany. O ile chodzi o sprawy żarówek, otwartych drzwi, braku płynów, to wyświetlana jest dodatkowa ikona na ICSie, która jasno przedstawia problem, to są także typowe błędy związane np. z silnikiem, które powodują tylko zaświecenie się CHECKa. To trzeba już sprawdzić komputerem, co to za błąd. Jeśli po wymazaniu znowu się pojawi, to wiemy, że samochód ma trwałą usterkę. Czasem zdarzają się anomalie, które powodują zaświecenie się CHECKa w danym momencie, a po wymazaniu już nie pojawia się.
Miło jak już ktos pisze coś pozytywnego, wiec jest szansa że dojedzie do PL

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: lybra 1.9 jtd, bład check

Post autor: Krzysiek82 » 24 cze 2010, 9:49

Ale jest jeszcze jedna kwestia. Np. czujnik położenia wału. Wymazujesz błąd, zapalasz silnik, wszystko ładnie chodzi. Sprawdzasz błędy - brak. Jedziesz sobie w Polskę nawet i 500 km i wszystko cacy. Wyłączasz silnik i idziesz do sklepu. Wracasz i nie możesz zapalić samochodu. Podłączasz komputer i masz błąd. To taki trywialny przykład.

Także z tymi błędami może być różnie. Jedno jest pewne - coś tego CHECKa wywołało! W sprawnym samochodzie on nie świeci się.

papawhiski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:32
Lokalizacja: Rzeszow- Maniago (IT)
Kontakt:

Re: lybra 1.9 jtd, bład check

Post autor: papawhiski » 24 cze 2010, 9:58

Krzysiek82 pisze:Ale jest jeszcze jedna kwestia. Np. czujnik położenia wału. Wymazujesz błąd, zapalasz silnik, wszystko ładnie chodzi. Sprawdzasz błędy - brak. Jedziesz sobie w Polskę nawet i 500 km i wszystko cacy. Wyłączasz silnik i idziesz do sklepu. Wracasz i nie możesz zapalić samochodu. Podłączasz komputer i masz błąd. To taki trywialny przykład.

Także z tymi błędami może być różnie. Jedno jest pewne - coś tego CHECKa wywołało! W sprawnym samochodzie on nie świeci się.
Właśnie dlatego tutaj jestem, bo jak do tej pory to w dedrze nie miałem tyle elektroniki i było ok, ale tutaj paliłem ją kilka razy i jakoś było ok, chodziło mi głównie o to czy np. jeśli nie bedzie na czas przegladu zrobionego nie stanie mi gdzies na trasie? Bo wiadomo że ryzyko jakieś jest zawsze.

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: lybra 1.9 jtd, bład check

Post autor: Krzysiek82 » 24 cze 2010, 10:04

Nie, w Lybrze nie ma czegoś takiego jak kasowanie przeglądu czegokolwiek (np. wymiana oleju). Aż tak zaawansowana nie jest ;)

Codee

Re: lybra 1.9 jtd, bład check

Post autor: Codee » 24 cze 2010, 10:16

CHECK może świecić do momentu kiedy nie wykasujesz błędu

np. gdy odepniesz zawór sterowania zmianną geometrią i włączysz silnik, wyłączysz, podepniesz zawór z powrotem i ponownie załączysz silnik to CHECK będzie do momentu skasowania błędu komputerem.

papawhiski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:32
Lokalizacja: Rzeszow- Maniago (IT)
Kontakt:

Re: lybra 1.9 jtd, bład check

Post autor: papawhiski » 28 cze 2010, 20:40

Witam ponownie, tak wiec maszynka juz stoi pod domem, narazie we włoszech, ale juz za kilka dni jak bedzie ok zagości w kraju, będzie więc kolejna na portalu. Wracajac do bledu to nie ma go jeśli nie właczam świateł, jeśli są , to pojawia się na czerwono check i na ICS jeszcze żółta kontrolka, w tylnej lampie nie świeciła się postojówka, wiec wymieniłem ale na słabszą, 5 W i dalej nie świeci i dalej to samo, jutro kupie taką jak była 10W i sprawdze, a tak z innych rzeczy to jak narazie nie jest żle. Jak dojadę to podrzuce kilka fotek. Pozdro.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: lybra 1.9 jtd, bład check

Post autor: Dudi » 28 cze 2010, 21:22

Posprawdzaj żarówki podświetlenia tablicy rejestracyjnej, żarówki świateł pozycyjnych tylnych i przednich. Tylko one powodują zapalenie się kontrolki "Check".
Ponadto każde otwarte drzwi, jak również brak płynu do spryskiwaczy lub za niski poziom płynu chłodniczego mogą być powodem zapalenia tej kontrolki. To takie prostsze sprawy, do sprawdzenia na szybko.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

papawhiski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:32
Lokalizacja: Rzeszow- Maniago (IT)
Kontakt:

Re: lybra 1.9 jtd, bład check

Post autor: papawhiski » 28 cze 2010, 21:26

Właśnie juz płyny i cala reszta gra, tylko ta jedna żarówka mi nie swieci, ale jak dałem inna, tylko inna moc i dalej nic, jutro wiec kupie jak potrzeba i bedzie próba, bo auto ma haka, ale zamontowany w 2005 roku wiec nie sadze ze przez to, bo kable sa chyba wpiete do świateł z tego co widzialem, ale wazne ze silnik chodzi i cala reszta jest w miare ok, juz mi lepiej nieco jest.

papawhiski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:32
Lokalizacja: Rzeszow- Maniago (IT)
Kontakt:

Re: Lybra 1.9 JTD - błąd "check"

Post autor: papawhiski » 26 paź 2010, 19:44

Witam, sorki Ze dopiero teraz piszę, auto dojechało bez kłopotu, juz kilka miesięcy jezdzi po kraju i jest superrrr, niedlugo zamieszcze fotki jak wyglada na stosownym dzile, pozdro.

rovers
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2009, 22:29
Lokalizacja: krotoszyn

kontrolka check i żarówka w Lybra

Post autor: rovers » 03 sty 2011, 21:46

Witam mam Lybre i swieci mi caly czas kontrolka, że żarówka przepalona. załącza się to w momencie włączenia postojówek pojawia sie na wyswietlaczu bład zarówki i check na liczniku. Żarówki wszystkie swiecą co moze byc powodem?
Ostatnio zmieniony 04 sty 2011, 9:41 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Katastrofalna pisownia. Prosimy o poprawną. I nie dublowanie już istniejących tematów. Należy używać opcji szukaj.

Awatar użytkownika
Przemek555
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 02 kwie 2010, 23:41
Lokalizacja: Kielce

Re: kontrolka chek i żarówka w LYbra

Post autor: Przemek555 » 03 sty 2011, 21:47

a sprawdzałeś żarówki od podświetlenia tablicy rejestracyjnej? Jeśli chociaż jedna nie swieci też będzie błąd.
Coraz częściej na drogach spotyka się szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... Naprawdę, czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

eks Lybra 2.0 20V Sedan 2000r, Mondeo 2.5t

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”