Lybra - mechanizm podnoszenia szyby

Anonymous

Lybra - mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: Anonymous » 31 maja 2006, 12:43

Witam wszystkich, ostatnio popsuł mi sie mechanizm podnoszenia w przednich prawych drzwiach, kiedyś gdzies czytałem ze są tam słabe linki które pekaja, czy ktoś sie może orientuje czy mozna wymienić tam samą linke? czy czały mechanizm trzeba wymieniac?
I jeszce jedno, wie ktos jak sie zdejmuje tapicerke z drzwi zeby dostac sie do tego mechanizmu? bo nie chciał bym pourywać kolków a potem bedzie mi odstawała jak bede drzwi otwierał.
Dzieki i pozdrawiam

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: kartonik » 31 maja 2006, 14:41

Temat linki przegladalem w drzwiach, ale tylnych. W ogole ciazko jest cos tam wymienic, bo duzo blachy, slaby dostep, trzeba zrywac taka biala izolacyjna cienka wysciolke... Ogolnie dosyc to nieprzyjemne. Przod natomiast zdejmuje sie bardzo prosto. Odkrecasz duza srubke w uchwycie drzwiowym, potem mala srubke przy glosniku gornym (nie pamietam czy sa jakies od spodu). Potem trzeba wyjac sprytnym ruchem slizgowym wlacznik podnoszenia szyb i (chyba) w srodku tez jest sruba. Ale nie daje sobie glowy obciac. I uwaga, najwazniejsze! Jest jeszcze jedna sruba pod czerwonym swiatelkiem odblaskowym na dole drzwi. Trzeba je najpierw zdjac (jest wcisniete) i bedzie widac srube. Aha, i jeszcze oslona glosnika. Moze tez tam jest sruba? Ogolnie trzeba sie przyjrzec, kolki sie nie wyrywaja (zdejmowalem juz dwa razy).

pozdro,

m

Anonymous

Lybra - mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: Anonymous » 01 cze 2006, 11:40

Ok kartonik, czy dobrze rozumie ze nie ma tam mocawań na zadne kołki?
Wystrczy odkręcić te śruby i tapicerka odchodzi tak?
A powiedz mi jeszcze skoro juz to przerabiałes, czy jest sens kombinować i przekładac tam jakieś linki czy szkoda na to czasu i lepiej kupic nowy kompletny mechanizm podnoszenia? niestety kosztuje ponad 600zł

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: kartonik » 01 cze 2006, 16:11

Nie,nie, nie. Kolki sa, ale jak sie pociagnie, to sie nie wylamuja. O to mi chdzilo. A z mechanizmem to nic nie powiem, bo sie nie orzygladalem. Ja w przednich drzwiach wymienialem klamke. Grrrrrrrr, jak sobie przypomne to mnie skreca.... Klamki sa wlasciwie jednorazowego uzytku, tak na marginesie. Za 600 zl to kupisz cale drzwi :wink:
Powodzenia w pracach.

pozdro,

m

Anonymous

Lybra - mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: Anonymous » 01 cze 2006, 16:24

Aha, no to dobrze ze sie nie wylamuja bo juz sie bałem ze jak cos spie.....sze to potem bedzie mi tapicerka odstawała, co do ceny drzwi to nie wiem ile kosztuja ale w hurtowni w poznaniu powiedzieli ze mechanizm kosztuje seść stówek, a koles na allegro chce 4:)
To juz wole sam cos pokombinowąć możę cos uda sie zrobic:)
W każdym razie dziekie za pomoc:)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: Nat » 01 cze 2006, 17:01

600 zł za mechanizm? Lekka przesada.
Sprawdź Blantek te lybre z autokasacji (pare dni temu podawałem komus namiary w innym poscie) powinieneś dostac w miare tanio ten mechanizm...
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
lekis
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 26 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: lekis » 16 lip 2006, 23:07

Blantek i jaki rezultat Twoich zmagań z meechaizmem podnoszenia szyb?
Napisz czy udało Ci sie to naprawić czy musiałeś kupić nówkę w salonie!!

Pozdrawiam

Lekis
Lekis - Zielony Pocisk :)
Stateczna Lyberka 1.9 SW

Awatar użytkownika
sebol279
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 60
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Lybra - mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: sebol279 » 08 sie 2016, 10:18

A co powiecie na tego typu zestaw naprawczy?bo mnie niestety też przytrafiło się zaplatanie linek a tak poza tym wszystko ok.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2016, 22:14 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Linki z "Allegro" niedozwolone w dziale technicznym!!!
Lancia LybraSW 2002r 2.4 jtd,150KM ,Intensa

Awatar użytkownika
sebol279
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 60
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Lybra - mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: sebol279 » 12 sie 2016, 15:31

sebol279 pisze:A co powiecie na tego typu zestaw naprawczy?bo mnie niestety też przytrafiło się zaplatanie linek a tak poza tym wszystko ok.

Skoro nie można podawać linków to inaczej.Dostępne są nowe zestawy naprawcze mechanizmu podnoszenia szyb tj.nowe linki wraz z pancerzem i wszelkie rolki za cenę 120 zł .Warto?
Lancia LybraSW 2002r 2.4 jtd,150KM ,Intensa

ciecieszek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 65
Rejestracja: 05 maja 2012, 10:43
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Piła

Re: Lybra - mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: ciecieszek » 12 sie 2016, 19:29

Nie warto. Ja jeden z takich zestawow kupilem i kicha. Ani rolka ani linka nie pasowala. W Śmiłowie koło Piły jest gosc ktory robi to na miejscu lub wysylkowo ale trzeba dac mu stary komplet lacznie z zerwana linka dorabia i gitara. 100 za zrobienie i wysylka.
Lancia lybra 2.4 jtd 2002 140 jest
Alfa Romeo 166 2.4 jtd 2002 150 byla
Fiat Marea 1.6 + Lpg 2001 106 Km byla
Fiat punto 1.2 1996 75 Km byl

Tosz82
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 31 lip 2012, 18:18
Imię: Tomasz
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Lybra - mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: Tosz82 » 14 sie 2016, 12:41

Poszukajcie fachowca od naprawiania takich mechanizmów w Łodzi jest taki i 100 bierze za naprawę (nie wiem czy robi to wysyłkowo) nr tel. 501027872 i 602285428 i do tego trzeba dobrać nowy wodzik jak się połamał bo to zazwyczaj awarii najlepiej wziąć stary na wzór. Pozdrawiam. :D

daavid117
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip 2016, 8:29
Imię: Dawid
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lybra - mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: daavid117 » 01 wrz 2016, 16:27

Z przodu można zdemontować cały mechanizm z prowadnicą i wtedy spokojnie poskładać to sobie na stole. Linki trzeba dorabiać. Radzę przy okazji wymienić plastikowy wodzik szyby. Koszt niewielki, ale w przyszłości uratuje linkę przed skręceniem.

Mi właśnie pękł wczoraj ten wodzik (spadła szyba i było kombinowanie jak ją umocować) i dzisiaj zamówiłem nowy.

Aaa i z tego co widziałem na iparts jest cały, kompletny mechanizm z linkami i prowadnicami za około 300zł.
Jest -> VW Passat B5 FL 1.9TDI + TipTronic
Była -> Lancia Y 1.2 4.16 Elefantino Rosso
Była -> Lancia Lybra SW 2.0 V.I.S. 5.20

Tosz82
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 31 lip 2012, 18:18
Imię: Tomasz
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Lybra - mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: Tosz82 » 22 cze 2017, 21:37

Witam w na przykład w Łodzi jest fachowiec od linek i za sto pln wymienia na nowe tylko trzeba dobrać wodzik to element łączący dwie linki który prawdopodobnie też szlak trafił, jego trzeba dobrać na wzór bo są bodajże trzy i wszystko. Wszystko kosztowało 130 i działa do dziś. Pozdrowienia.
http://web-katalog.net.pl/Naprawa_linek,f73.html

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra - mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: cysiek » 23 cze 2017, 8:20

Tosz82 pisze: 22 cze 2017, 21:37 Witam w na przykład w Łodzi jest fachowiec od linek i za sto pln wymienia na nowe tylko trzeba dobrać wodzik to element łączący dwie linki który prawdopodobnie też szlak trafił, jego trzeba dobrać na wzór bo są bodajże trzy i wszystko. Wszystko kosztowało 130 i działa do dziś. Pozdrowienia.
http://web-katalog.net.pl/Naprawa_linek,f73.html
Są dwa rodzaje wodzików. Z głębszym i płytszym rowkiem. Szyna z niższym kołnierzem były w Lybrach do 2000 lub 2001 roku. Aczkolwiek wodzik z głębszym rowkiem działa bezproblemowo na szynie z niższym kołnierzem.
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - mechanizm podnoszenia szyby

Post autor: Bichoń » 26 wrz 2021, 20:16

Wypróbowałem dzisiaj na sobie niebieskie wodziki z renault clio 2 / laguna2 , do kupienia na allegro po 5 zł (trzeba dokupić osobno zapinkę!). Miałem mały problem z wsadzeniem linki, bo szpary były za wąskie, ale spokojnie udało się zrobić małą rzeźbę ostrym nożykiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”