Lybra - wymiana foteli na elektryczne

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Lybra - wymiana foteli na elektryczne

Post autor: NajMlodszyM » 25 sie 2013, 23:40

Witam serdecznie!

Czy wymiana foteli w lybrze na fotelu elektryczne jest prosta jak budowa czołgu t55 i jest to zwykłe plug&play, czy wymaga to jakiejś większej ingerencji? Fotele aktualnie obszyte alcantarą są conajmniej w stanie beznadziejnym, stare, zmecheciałe, brzydkie, śmierdzące i chciałbym je zamienić na wersję obszyte skórką licową. Na Alledrogo jedne fotele do lybry obszyte skórką licową posiadają pełną elektrykę i jeżeli sprawa.nie będzie aż tak skomplikowana, to biore je, już dzisiaj!

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

M.

Awatar użytkownika
Jan19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 262
Rejestracja: 28 kwie 2013, 21:36
Imię: Jan
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra - wymiana foteli na elektryczne

Post autor: Jan19 » 26 sie 2013, 7:33

Ja nie mam elektryczych foteli ale pod fotelami mam wolną kostkę i myślę ze jest to wiązka pod zasilanie funkcji fotela ale twoje fotele mogą mieć maty grzewcze a do tego potrzebne jest osobne sterowanie na tunelu. Nigdy nie myślałem o tym ale to nie może być bardzo trudne ( mój fotel ma przecież elektryczne lędźwia)
Nigdy nie wolno wdawać się w dyskusję z głupszym bo najpierw zniży cię do swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem.

rrbrigade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:28
Imię: Rafał
Lokalizacja: Starachowice

Re: Lybra - wymiana foteli na elektryczne

Post autor: rrbrigade » 26 lis 2013, 23:52

Podłączam się pod temat
Posiadam Lybrę 2.4jtd SW z granatową alcantarą, która jeśli chodzi o elektrykę posiada jedynie el. regulację pozycji odcinka lędźwiowego. Zakupiłem kompletną skórzaną tapicerkę z grzaniem, elektrycznym ustawianiem oraz pamięcią ustawień.
Czy ktoś może podpowiedzieć jak powinna wyglądać zmiana tej tapicerki? tzn z alcantary na skórę...oczywiście o boczkach czy kanapie tył nie wspominam bo to szczegół- jak jest z fotelem kierowcy i pasażera, a konkretnie z wiązkami do ich podłączenia?
czy takowe są oryginalnie puszczone mimo uboższej wersji auta czy od razu bez gadania trzeba szukać elektronika, który to właściwie podłączy?

lybra1,9
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 30 maja 2010, 18:14
Lokalizacja: wojciechów

Re: Lybra - wymiana foteli na elektryczne

Post autor: lybra1,9 » 27 lis 2013, 20:53

NajMlodszyM pisze:Witam serdecznie!

Czy wymiana foteli w lybrze na fotelu elektryczne jest prosta jak budowa czołgu t55 i jest to zwykłe plug&play, czy wymaga to jakiejś większej ingerencji? Fotele aktualnie obszyte alcantarą są conajmniej w stanie beznadziejnym, stare, zmecheciałe, brzydkie, śmierdzące i chciałbym je zamienić na wersję obszyte skórką licową. Na Alledrogo jedne fotele do lybry obszyte skórką licową posiadają pełną elektrykę i jeżeli sprawa.nie będzie aż tak skomplikowana, to biore je, już dzisiaj!

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

M.

Tak bardzo prosta:
1.Potrzebujesz sterownika elektrycznie regulowanch siedzeń
2.Dołozyc sterowniki lusterek zewnętrznych/po jednym w drzwiach przednich/
3.Połozyc instalacje łącznie z linią K
Jesli to dla ciebie plug&play to szacun
Zapomniałem dodać sterowniki lusterek są przed i po zmianowe

rrbrigade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:28
Imię: Rafał
Lokalizacja: Starachowice

Re: Lybra - wymiana foteli na elektryczne

Post autor: rrbrigade » 03 gru 2013, 13:58

NajMlodszyM pisze:Witam serdecznie!

Czy wymiana foteli w lybrze na fotelu elektryczne jest prosta jak budowa czołgu t55 i jest to zwykłe plug&play, czy wymaga to jakiejś większej ingerencji? Fotele aktualnie obszyte alcantarą są conajmniej w stanie beznadziejnym, stare, zmecheciałe, brzydkie, śmierdzące i chciałbym je zamienić na wersję obszyte skórką licową. Na Alledrogo jedne fotele do lybry obszyte skórką licową posiadają pełną elektrykę i jeżeli sprawa.nie będzie aż tak skomplikowana, to biore je, już dzisiaj!

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

M.

I jak? kupiłeś te fotele?

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5035
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - wymiana foteli na elektryczne

Post autor: Bichoń » 09 kwie 2016, 12:14

Temat stary, ale odkopię bo myślę o zamianie foteli na elektryczne. Przedmówca pisał coś o sterowniku foteli. Wydawało mi się, że sterowanie siedzi w fotelu, wszystko co jest potrzebne to doprowadzenie zasilania. Ale może ktoś to potwierdzić?
Druga sprawa - czy szyny montażowe fotela są takie same dla wersji ręcznej i elektrycznej?

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - wymiana foteli na elektryczne

Post autor: meqqex » 09 kwie 2016, 13:07

Powiem tak. Z doświadczenia wszystko do tej pory co zakładalem czy dokładałem czyli:
- lusterka składane
- tempomat
- lusterko wew. fotochromatyczne
- siedzenia z emblemy z podgrzewanymi fotelami
- i wiele innych co można w temacie mojej lybry znaleźć

To operacja p&p bez dodatkowych jak wyżej zaznaczanych przez kolegów centralek sterowników itp.

Uważam że elektryczne fotele z lybry co je ma do lybry z manualnymi siedzeniami podejdą p&p na tych samych szynach i tych samych wtyczkach.
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

T.Watorski
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 01 lip 2010, 9:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - wymiana foteli na elektryczne

Post autor: T.Watorski » 18 lis 2016, 23:54

czy fotele od kombi pasują do sedana ??

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lybra - wymiana foteli na elektryczne

Post autor: goldixll » 19 lis 2016, 1:10

przednie tak, tylna kanapa (konkretnie oparcie jest inne), ale przy odrobinie chęci możesz przełożyć materiał do swojego stelaża
Była Lancia Kappa 2.4 kle kle kle , była Lancia Kappa 2.0 z lpg, była bawarka 2.8 ,
był sweter kombi 1.6SR,był Punciak 1.2 , Hyundai Santa Fe 2.4 lpg
Była Lancia Lybra 2.4 jtd
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek
Jest Daćka Sandero 0.9 :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - wymiana foteli na elektryczne

Post autor: meqqex » 19 lis 2016, 9:34

T.Watorski pisze:czy fotele od kombi pasują do sedana ??
Tak jak goldi napisal ze przednie ok tylko przelozyc. Boczki drzwi wszystkie pasuja. W kombi jest tez taka sytuacja ze kanapa czyli siedzisko i oparcie jest skladane w sedanie byly wersje ze skladana kanapa i nie skladana. Siedziska powinny pasowac ale tylne oparcie na 100% trzeba przelozyc z tym nie ma problemu mozna to ogarnac jednak taka moja mala uwaga: przy przekladaniu siedziska kombi do sedana beda dziury po bokach na wysokosci ramienia czyli po brzegach bo tam jest zatrzask trzymajacy oparcie w kombi czego nie ma w zadnym sedanie.

Tutaj sobie poczytaj i zobacz :link:
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

DonVito
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 116
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:24
Imię: Witek
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra - wymiana foteli na elektryczne

Post autor: DonVito » 22 lis 2019, 19:34

Hej

Kupiłem cała skórzana tapicerkę wraz z pełna elektryka. Pytanie jest do których pinów i jak podłączyć + i - aby sterować fotelami z przodu nie zależy mi ja pamięci fotela kierowcy. Jest grzanie w instalacji ale nie było wcześniej elektryka i nie mam do tego wiązek. Ktoś pomoże ?

Z góry dzieki
Jest Lancia Lybra 1,8 b+LPG
Jest Lancia Ypsilon 1,2 8v
Jest Lancia Thesis 3,2 b
Była Alfa Romeo 156 2,0 b
Była Lancia Y 1,2 8v

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lybra - wymiana foteli na elektryczne

Post autor: Pawcio78 » 22 lis 2019, 20:34

Jeśli masz 16-pinową wtyczkę w fotelu kierowcy to plus stały z akumulatora pin 10, masa pin 11, plus po stacyjce pin 9. Gaszenie kontrolki pasa pin 12. Grzanie plus pin 16 lampka na tunelu pin 15 masa pin 14. OBD pin 13. Check do błędów centralki fotela pin 8 ale jeśli nie masz centralek pamieci lusterek z drzwi i samych lusterek z pamięcią to checka nie podłączaj. W fotelu pasażera w wtyczkami problemu nie ma. Aaa byłbym zapomniał - masz panel klawisza otwierania klapy z kontrolkami grzania foteli? Instalacja powinna być w samochodzie, przekaźnik też.
Po spodem masz schemat poogrzewania foteli.

[IMG]//uploads.tapatalk-cdn.com/201911 ... 6edaef.jpg[/IMG]
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

DonVito
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 116
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:24
Imię: Witek
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra - wymiana foteli na elektryczne

Post autor: DonVito » 23 lis 2019, 11:36

Dzięki za szybki odzew, fotel mam wraz z wtyczka 16 pinowa od kierowcy. Dostałem "gratis" sterownik taki zielony od fotela chyba kierowcy w moim samochodzie takiego nie ma. Ja niestety z prądem to zbyt wiele do czynienia nie mam oprócz tego że elektrochemikiem z wykształacenia jestem :).

Rozumiem żeby ruszyć fotelem kierowcy to "wystarczy", że podam + na pin 1
i masę na pin 11. a resztę to muszę sygnałąmi połączyć z resztą wskaźników żeby mieć pełną użyteczność fotela?

Masz gdzieś może schemat tak jak do podgrzewania foteli przesłałeś ale od elektrycznych foteli?

Fotel pasażera ma wtyczkę na 4 przewody z czego 2 są znacznie grubsze od reszty rozumiem że na jeden z nich + na drugi masa i przesunę fotel? Przy fotelu pasażera mam zielony sterownik o ile nim on nim jest...

Czy jest opcja że jeżeli mam bezpieczniki od sterowania fotelami to gdzieś jest też wiązka pod wykładziną "schowana"?

Jeżeli to pomoże to mogę przesłać zdjęcia złączy pod fotelami oraz z samych foteli.

Z góry dziękuję za pomoc :)
Jest Lancia Lybra 1,8 b+LPG
Jest Lancia Ypsilon 1,2 8v
Jest Lancia Thesis 3,2 b
Była Alfa Romeo 156 2,0 b
Była Lancia Y 1,2 8v

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lybra - wymiana foteli na elektryczne

Post autor: Pawcio78 » 23 lis 2019, 11:59

Aby ruszyć fotel kierowcy musisz podać plusy na pin 9 i 10 i masę na pin 11. Do fotela pasażera zadnego sterownika nie potrzeba. Centralka pamięci fotela kierowcy jest od spodu w przedniej części fotela kierowcy, taka żółta dość duża. Co do fotela pasażera to już nie pamiętam ale nie było z tym problemu bo skoro masz 4 przewody czyli musi to być plus zasilania silników, plus grzania tyłka, masa wspólna i sygnał dla lampki na tunelu a który jest który musisz próbować, idź za kabelkiem po nitce do kłębka:-). Centralki lusterek są w drzwiach i są czarne więc nie wiem co to za zielony sterownik do foteli dostałeś. Wiązka grzania foteli może choć nie musi być pod wykładziną. Rozszyfruj sobie ze schematów kolory przewodów i szukaj czy masz takie kabelki w samochodzie. [IMG]//uploads.tapatalk-cdn.com/201911 ... beaba3.jpg[/IMG]

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

DonVito
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 116
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:24
Imię: Witek
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra - wymiana foteli na elektryczne

Post autor: DonVito » 23 lis 2019, 12:51

Coś takiego dostałem jako dodatkowe ustrojstwo 46416498 numerem oznaczone.



Pod fotelem kierowcy mam taka zolta duza skrzynke.
Jest Lancia Lybra 1,8 b+LPG
Jest Lancia Ypsilon 1,2 8v
Jest Lancia Thesis 3,2 b
Była Alfa Romeo 156 2,0 b
Była Lancia Y 1,2 8v

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”