Lybra - nie działa otwieranie z pilota/nie można otworzyć drzwi kierowcy kluczykiem

p01i
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 40
Rejestracja: 08 kwie 2015, 15:35

Lybra - nie działa otwieranie z pilota/nie można otworzyć drzwi kierowcy kluczykiem

Post autor: p01i » 24 maja 2017, 20:51

Hej,
Jakiś rok temu nagle przestało działać otwieranie drzwi pilotem. Wymieniłem baterię ale nie pomogło - zauważyłem że dioda w pilocie/kluczyku czasami się nie wyłącza (tak jakby się zawieszała/nadal świeci).
Niestety ostatnio zepsuł się zamek w drzwiach kierowcy tj. nie można otworzyć kluczykiem (zamknąć można).
Obecnie mogę się dostać tylko przez drzwi pasażera co jest słabe, a może być jeszcze gorzej jak i te wysiądą stąd pytanko czy ktoś miał podobne problemy? Widziałem kilka podobnych tematów - ale przyczyny i objawy były inne.
Psiknąłem WD40 do obu zamków - chodzi wyraźnie lżej ale nadal nie działa.

Miał ktoś takie problemy? Jakieś patenty inne niż wizyta w warsztacie?>

Awatar użytkownika
zygmunt1
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1117
Rejestracja: 03 maja 2009, 15:58
Imię: Zygmunt
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra 1.8 Nie działa otwieranie z pilota i nie można otworzyć drzwi kierowcy kluczykiem

Post autor: zygmunt1 » 24 maja 2017, 22:46

Jeżeli u mnie tak się pojawi z diodą to kilka razy nacisnę raz po raz aż zgaśnie.
Potem działa i otwiera auto. Co do zamków to myślę, że tylko w..uda.
Jeśli nie pomoże to rozebrać drzwi i zamienić wkładkę z tą od poduszki pasażera
znajdującą się z prawej strony schowka.
Pozdrawiam.
Były: Motorower Komar, WSK 125, Gazela 175,Zastava 1100p, Skoda 105, Fiat Ritmo 1,1, Fiat Tempra 1,6, Lancia Dedra 1,8 16V, Fiat Punto II, Lancia Lybra 1.8
Jest : Lancia Lybra 2.0
, Lancia Beta Coupe 2.0 oraz firmowy Fiat Fiorino i Peugeot Partner był -jest Dacia
Tel.: 794 610 042

Beta Coupe 2,0 -(klik)

Członek Zwyczajny Stowarzyszenia :roll:

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra 1.8 Nie działa otwieranie z pilota i nie można otworzyć drzwi kierowcy kluczykiem

Post autor: Bichoń » 25 maja 2017, 19:28

Wkładka z poduszki pasażera pasuje do zamka drzwi? Żyłem do tej pory w przekonaniu, że ta od wyłączania poduszki jest uniwersalna do wszystkich kluczyków.
Jeżeli zamek działa tylko w jedną stronę, to możliwe, że pękł dzyndzelek na bębenku trzymający cięgno - w jedną stronę da się popchać, ale pociągnąć w drugą - już nie. Ale z tego co pamiętam, inny bębenek jest do prawych, inny do lewych drzwi.
A co do niegaśnięcia diodki pilota - u mnie tak reagował na ogólne psucie się pilota, może zimne luty, może coś innego. W końcu się wkurzyłem i zainstalowałem zewnętrzny sterownik centralnego.

p01i
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 40
Rejestracja: 08 kwie 2015, 15:35

Re: Lybra 1.8 Nie działa otwieranie z pilota i nie można otworzyć drzwi kierowcy kluczykiem

Post autor: p01i » 27 maja 2017, 0:24

Rozebrałem i wyczyściłem oba piloty i trochę podoginałem blaszki od baterii,
ten zepsuty nadal nie działa ale ten co nigdy nie działał ODŻYŁ:)
Samo rozebranie i czyszczenie jest banalne, użyłem płynu do regeneracji potencjometrów Kontakt.

Zabawa w przekładanie wkładki to już nieco grzebania więc na razie wstrzymam się...

Dzięki za rady.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”