Lybra - sprężynka odwodząca pedał sprzęgła

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1406
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Lybra - Sprężynka odwodząca pedał sprzęgła

Post autor: kaeres » 14 lut 2009, 17:57

Jakby to kogoś obchodziło to spieszę poinformować, że gdyby nie drugi samochód jaki mam to sprawa by mnie nieźle szarpnęła, a tak miałem czas na szukanie części.

Okazuje się, co już pisałem wcześniej że uleciał simmerblok który jest w komponowany w końcówkę (oczko) ramienia pompy wspomagania.
Nie życzę nikomu bo sprężynka przy tym to ułamany paznokieć w porównaniu ze złamaną ręką.
Nie ma szans dostać samego oczka ponieważ jego się nie da nawet zdemontować normalnym sposobem (czyli na chama nawet kombinerkami).
Może na ciepło, gorąco ale nie niszcząc niczego raczej nie ma bata.
Tak więc jesteśmy skazani na nową pompę sprzęgła pomimo, że stara jest sprawna.
ASO ~ 400zł
LT ~ 200zł

Na szczęście istnieje allegro i używka w świetnym stanie szarpnęła mnie 60zł + 15 przesyłka z pobraniem.


Rada.
Jeżeli pedał sprzęgła piszczy, zgrzyta lub pracuje nie równo - ogólnie mówiąc chociaż minimalnie odbiega od normy to czym prędzej się tym zainteresujcie - choćby przesmarowanie aby guma za bardzo nie sparciała tak jak mi bo wyleci i problem.

Awatar użytkownika
letnik22
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 332
Rejestracja: 11 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Olsztynek

Lybra - Sprężynka odwodząca pedał sprzęgła

Post autor: letnik22 » 17 lut 2009, 13:46

Sam wymieniałeś pompę? dużo z tym roboty??
Ostatnio zmieniony 17 lut 2009, 15:06 przez letnik22, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Lybra - Sprężynka odwodząca pedał sprzęgła

Post autor: vincenzo » 17 lut 2009, 14:59

"piotrerr" pisze:No niestety zdjecia nie zrobię, bo swoją Lucynkę sprzedałem, ja własnie olałem temat i mi wysprzęglik poleciał. Ale postaram sie to wytłumaczyć:
Trochę to gimnastyki wymaga, pozycja nie jest za wygodna.

Musisz położyć i się na dywaniku wsunąć na plecach i wymacać bo z tego co pamiętam na oko wygląda że wszystko tam jest okej i nie wygląda na to zeby czegoś tam brakowało. Ale wsadziłem ręke i zobaczyłem ze to ten sam smar, a jak już to znajdziesz nie bedzie problemu z założeniem. To jest dość głęboko wiec tego tak dobrze nie widać. Przydatna do tej roboty była tylko latarka.
Aha, ja jeszcze żeby było lepiej widać odkręciłem taką osłonkę, z tego co pamietam ona była przykręcona na 3czy 4 plastikowe nakrętki, odkręca sie to ręcznie.

W razie pytań pisz, bede starał sie pomóc jak moge.

Na sprężynke czekałem kilka dni.
Ale mnie chłopaki nastraszyliście.. w naszej Lybrze niedawno zostało założone nowe sprzęgło i gdybym nie czytał tego tematu to nic by mi do głowy nie przyszło.. a teraz wydaje mi się, ze jest za nisko.. ze łapie zbyt wcześnie.. dzisiaj wieczorem będę macał :D czy ta sprężynka tam jest, czy oby ktoś kto wymieniał sprzęgło o niej nie zapomniał... jak nie wymacam to zgłoszę się tu ponownie ;)
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1406
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Lybra - Sprężynka odwodząca pedał sprzęgła

Post autor: kaeres » 17 lut 2009, 15:28

"letnik22" pisze:Sam wymieniałeś pompę? dużo z tym roboty??
Kumpel wymieniał.
No trochę się z tym bawił. Ten sztywny przewód trzeba odłączyć.
Aby to zrobić trzeba się dostać tam od strony maski/silnika.
Ale najgorsze jest to, że trzeba demontować akumulator.
Później tylko odpowietrzyć i gotowe.
Jemu zajęło to nieco ponad 2h ale powiedział, że za drugim razem w mniej niż 1,5h by się uwinął.
30zł kosztowała mnie wymiana.

PS. Do sprzedania sprawna pompa sprzęgła. Jedynie nie ma simmerblocka w oczku.
Dla chcącego nic trudnego, a mi się nie chciało z tym babrać.
Jeżeli ktoś chętny to zapraszam na PW.

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Lybra - Sprężynka odwodząca pedał sprzęgła

Post autor: vincenzo » 18 lut 2009, 19:51

A jednak : cenzura : Oto fotorelacja, którą tak na bardzo szybko udało mi się zrobić:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jutro zamawiam w ACMie zobaczymy jaka będzie cena.

p.s. z posta na post coraz bardziej odnoszę wrażenie, że bez tego forum użytkowanie włoszczyzny było by o wiele wiele bardziej uciążliwe! Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 26 mar 2009, 8:17 przez vincenzo, łącznie zmieniany 1 raz.
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1406
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Lybra - Sprężynka odwodząca pedał sprzęgła

Post autor: kaeres » 18 lut 2009, 20:56

"vincenzo" pisze: p.s. z posta na post coraz bardziej odnoszę wrażenie, że bez tego forum użytkowanie włoszczyzny było by o wiele wiele bardziej uciążliwe! Pozdrawiam!
Pierwszy raz masz swoje auto widzę.
Nie ma ani jednego klubu, który by nie był pomocny dla tych którzy tej pomocy chcą.
Albo słono bulisz albo znajdziesz pomoc na forach tematycznych oszczędzając mnóstwo kasy.
Mam także Miśka Colta - nawet nie jestem w stanie policzyć ile kasy zaoszczędziłem należąc do mitsumaniaków.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - Sprężynka odwodząca pedał sprzęgła

Post autor: Dudi » 19 lut 2009, 8:40

"vincenzo" pisze:A jednak :evil: Oto fotorelacja, którą tak na bardzo szybko udało mi się zrobić:

Jutro zamawiam w ACMie zobaczymy jaka będzie cena.

p.s. z posta na post coraz bardziej odnoszę wrażenie, że bez tego forum użytkowanie włoszczyzny było by o wiele wiele bardziej uciążliwe! Pozdrawiam!
A wiesz może jak długo jeździłeś z tym ustrojstwem uszkodzonym???
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Lybra - Sprężynka odwodząca pedał sprzęgła

Post autor: vincenzo » 19 lut 2009, 9:09

nie mam zielonego pojęcia.. 2-3 tygodnie temu było wymieniane sprzęgło.. może dopiero od wtedy gdy coś tam było robione.. a może dużo dużo wcześniej.. ale mam pytanie do kogoś kto już to wymieniał.

Jak to jest ? byłem przed chwilą w ACMie i to są 4 elementy
- sprężynka (ok. 20zł)
- bolec (ok 40zł)
- 'rurka' do której wchodzi bolec (ok 12zł)
+ 'zawias' który trzyma 'rurkę' :D (...)

Jak jest montowana ta sprężynka z bolcem? Czy wystarczy, ze zamówię sprężynkę i już będzie ok? (przyznam, że wczoraj nie miałem czasu żeby dokładnie to wybadać)
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
letnik22
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 332
Rejestracja: 11 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Olsztynek

Lybra - Sprężynka odwodząca pedał sprzęgła

Post autor: letnik22 » 19 lut 2009, 10:38

Ze zdjęć wynika, że tylko sprężynka jest do wymiany. Rurkę i zawias (2 zdjęcie) masz całe i to są raczej niezniszczalne elementy. Bolec (3 zdjecie) też masz cały.

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Lybra - Sprężynka odwodząca pedał sprzęgła

Post autor: vincenzo » 05 mar 2009, 18:25

Dzięki Letnik22! Zrobione ;) tak to powinno wyglądać gdy jest wszystko OK., w razie pytań proszę śmiało, chętnie pomogę!

Obrazek Obrazek
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Lybra - Sprężynka odwodząca pedał sprzęgła

Post autor: Dudi » 24 kwie 2009, 9:12

No to panowie wczoraj odkryłem dokładnie to samo, znaczy się pękniętą sprężynkę odwodzącą pedał sprzęgła.
Szczerze mówiąc nie wiem jak długo z tym jeździłem.
Gdzie najlepiej kupić???ASO czy LT czy jeszcze gdzieś indziej???
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mmilon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 20 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Lybra - Sprężynka odwodząca pedał sprzęgła

Post autor: mmilon » 28 kwie 2009, 23:03

w ASO we Wrocławiu za sprężynkę zapłaciłem 34 zł, a za wymianę 150 zł, trwało około godziny, ale nie zazdrościłem mechanikowi - marny dostęp

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Odp: Lybra - Sprężynka odwodząca pedał sprzęgła

Post autor: vincenzo » 29 kwie 2009, 8:52

mmilon pisze:w ASO we Wrocławiu za sprężynkę zapłaciłem 34 zł, a za wymianę 150 zł, trwało około godziny, ale nie zazdrościłem mechanikowi - marny dostęp
zrobiłem to przed garażem w max 15 minut :O :O :O mogłeś przyjechać do mnie :)
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
biela007
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 22 paź 2009, 17:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lybra - Sprężynka odwodząca pedał sprzęgła

Post autor: biela007 » 28 mar 2011, 20:41

Witam
Problem mój to oczywiście pęknięta sprężyna a dokładniej jej brak. Jeździłem tak ok dwóch lat aż wysprzęglik ostatnio miałem do wymiany. Ale wrócę mojej sprawy. To co mi zostało z tego mechanizmu sprężynki to biała tulejka, która wisi przy pedale sprzęgła (za nim) i to jest wszystko. Żadnego elementu już nie widzę. Próbowałem znaleźć coś przy podłodzę ale już kilkakrotnie tam patrzyłem i nic nie wymacałem. Jak możecie mi pomóc to napiszcze co mam kupić. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - Sprężynka odwodząca pedał sprzęgła

Post autor: Dudi » 28 mar 2011, 21:05

Zamów sobie w ASO następujące elementy:
1. 46424866 Sprężyna (ok. 37 PLN)
2. 46432374 Sworzeń (ok. 19 PLN)
3. 46478986 Prowadnica (ok. 40 PLN)
4. 46478988 Prowadnica (ok. 27 PLN)

Mi wymienili bez problemu po sprowadzeniu tych elementów.

P.S. Ceny podaję z Epera ver.55. Ostateczne mogą się różnić parę groszy w jedną albo w drugą :)
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”