Lybra - nie odpala

megabayt
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 02 wrz 2009, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Lybra - nie odpala

Post autor: megabayt » 16 paź 2015, 21:40

Podepnę się pod temat...

Od pewnego czasu auto nie zawsze odpala, nie ma reguły. Kręci normalnie lecz nie chce odpalić. Można poczekać 15min i załapie a następnym razem potrafi odpalić na następny dzień. Przez tydzień będzie odpalał normalnie po czym nagle nie odpali. Strzelam że chodzi o czujnik położenia wału ponieważ wywala błąd P0335. Przerabiałem to już kiedyś ale wtedy gasł podczas jazdy a tu jak odpali to śmiga normalnie.

Po podłączeniu do kompa wywala takie błędy

- P0380 (Board relay, thermostarter or preheat ECU)
- P0404 EGR
- P0704 Clutch signal
- P0335 Rpm sensor

Zrobiłem także logi (10sek) gdy kręcił a nie odpalił ale nie wiem czy dobrze :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pawcio84
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2011, 6:16
Imię: Paweł
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra - nie odpala

Post autor: pawcio84 » 02 kwie 2017, 15:12

Podpinam się pod temat. Mam to samo auto kręci i nie zawsze odpala, do tego opadające wskazówki poniżej zera po wyłączeniu zapłonu. Opadają i uderzają jakby w obudowę i wracają na pozycje zero. Jeśli chodzi o odpalanie nie ma reguły, czasem za trzecim razem, czasem jak odstoi dłużej to ma problem, ale najczęściej jak go zgaszę i próbuje zapalić ponownie. Błędy sprawdzałem i nie ma żadnych, obroty silnika podczas rozruchu komputer pokazuje, wiec nie wiem czy to może być czujnik położenia wału czy nie. Gdzieś czytałem ze jak podczas odpalania komputer będzie pokazywał w programie obroty to znaczy że czujnik działa. Sam nie wiem i nie mam pomysłu. Przepływka była czyszczona, fitr paliwa wymieniony, podczas jazdy nie gaśnie i nic złego podczas jazdy się nie dzieje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”