Lybra - nie odpala

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - nie odpala :(

Post autor: Toper » 17 sty 2009, 10:06

"dudekken" pisze:
"maydayns" pisze:Lancia Dedra?? 93?? WTF????
Po pierwsze to pomiar w ogóle nie dotyczy Lybry. Po drugie to jeśli pomimo wpisu Lancia Dedra... takich regulacji dokonali w Lybrze to gratuluję za znalezienie serwisu który robi rzeczy niemożliwe od ręki, a na cuda pewnie trzeba poczekać parę dni dłużej.
A teraz weź ten wydruk, weź kogoś kto się zna na tych klockach jedź do tego serwisu i zażądaj wyjaśnień i zwrotu kasy bo zrobili nie w bambuko.
pytałem się, dlaczego na wydruku jest Dedra. Powiedzieli, że ma identyczną geometrię...
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

chojnas81
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 29 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - nie odpala :(

Post autor: chojnas81 » 17 sty 2009, 10:41

"Toper" pisze:Naprawione. Przy okazji zrobiłem zbieżność z przodu i z tyłu. Poustawiali.
Za wszystko 640zł, trochę kosztowało, ale podoba mi się podejście do klienta, moge polecić ten warsztat, uprzedzam tylko, że trochę drogo, jak to w ASO.
No ale większości ASO nie można polecić, a to można, a to już coś ;-)
Witam,
Wczoraj dodatkowo do moich problemów z porannym rozruchem zaczęła mi mrugać kontrolka świec żarowych.
Jako, że nie wiedziałem o tym ASO wcześniej no i znajduję się całkiem blisko mnie postanowiłem zadzwonić i spytać ile kosztje wymiana.
Spadłem z krzesła jak to usłyszałem:
1. Sprawdzenie która świeca padła - 160 zł
2. Wymiana 1 świecy od 120 do 180 ( w zależności która do wymiany)
3. Koszt świecy - 120 zł

Razem za wymianę jednej świecy zapłaciłbym 400 zł. Nieźle
Koleś mnie pocieszył, że jak bym wymieniał więcej to koszt wymiany byłby trochę niższy.

Czy to nie za drogo nawet jak na ASO???

Pozdrawiam,
Chojnas

Doodik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 280
Rejestracja: 26 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Lybra - nie odpala :(

Post autor: Doodik » 17 sty 2009, 10:47

Od samego początku cuda sie dzieja w tym Twoim ASO, najpierw wyciągneli Cie na ustawienie "geoterii tyłu" teraz chca za wymiane świecy 400 zł, a od kiedy to sprawdza sie która sie spaliła, z tego co weim to zasada jest taka ze padnie jedna wymianiam komplet i spokój.

Rada jest taka : znajdz sobie zaprzyjaźnionego cżłowieczka który ma pojęcie o napraiwe aut i "serwisuj" swoja Lucynke u niego. Bo jak tak dalej pojdzie to w tym ASO zostawisz pieniądze i zdrowie :)

Rafako

Lybra - nie odpala :(

Post autor: Rafako » 17 sty 2009, 11:02

Wiesz, powiem Tobie tak:
Z Rembertowa do Anina masz blisko
AUTO-DESIGN Sp. z o.o.
ul. Mrówcza 216 (vis a vis PKP Anin obok Mercedesa Owczarek)
tel do biura: 613-07-26

1. Może nie są najtańsi ale na pewno tańsi niż to zasr : cenzura : ASO
2. Mają pojęcie o tym co robią i potrafią naprawić większość samochodów skutecznie.
3. Znam ich na tyle dobrze, że mogę śmiało polecić. Nigdy mnie nie zawiedli a jestem klientem wrednym, upierdliwym i wymagającym.
4. Minusem jest to, że mają bardzo dużo stałych klientów i nie zawsze mogą przyjąć auto do naprawy "od ręki".

Gdybyś miał jakieś pytania, daj znać na PW.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - nie odpala :(

Post autor: Dudi » 17 sty 2009, 11:52

"chojnas81" pisze:
"Toper" pisze:Naprawione. Przy okazji zrobiłem zbieżność z przodu i z tyłu. Poustawiali.
Za wszystko 640zł, trochę kosztowało, ale podoba mi się podejście do klienta, moge polecić ten warsztat, uprzedzam tylko, że trochę drogo, jak to w ASO.
No ale większości ASO nie można polecić, a to można, a to już coś ;-)
Witam,
Wczoraj dodatkowo do moich problemów z porannym rozruchem zaczęła mi mrugać kontrolka świec żarowych.
Jako, że nie wiedziałem o tym ASO wcześniej no i znajduję się całkiem blisko mnie postanowiłem zadzwonić i spytać ile kosztje wymiana.
Spadłem z krzesła jak to usłyszałem:
1. Sprawdzenie która świeca padła - 160 zł
2. Wymiana 1 świecy od 120 do 180 ( w zależności która do wymiany)
3. Koszt świecy - 120 zł

Razem za wymianę jednej świecy zapłaciłbym 400 zł. Nieźle
Koleś mnie pocieszył, że jak bym wymieniał więcej to koszt wymiany byłby trochę niższy.

Czy to nie za drogo nawet jak na ASO???

Pozdrawiam,
Chojnas
1. Świeca żarowa NGK (poza ASO): od 60 do 80 pln (ja kupiłem za 70 pln).
2. Koszt sprawdzenia wszystkich świec + wymiana jednej uszkodzonej 78 pln (ASO Stalowa Wola).

Więc coś z tym Twoim ASO musi być nie halo.

A co do zbieżności to pierwsze słysze żeby Dedra miała to samo co Lybra :roll:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

dudekken

Lybra - nie odpala :(

Post autor: dudekken » 17 sty 2009, 12:00

"Toper" pisze:
"dudekken" pisze:
"maydayns" pisze:Lancia Dedra?? 93?? WTF????
Po pierwsze to pomiar w ogóle nie dotyczy Lybry. Po drugie to jeśli pomimo wpisu Lancia Dedra... takich regulacji dokonali w Lybrze to gratuluję za znalezienie serwisu który robi rzeczy niemożliwe od ręki, a na cuda pewnie trzeba poczekać parę dni dłużej.
A teraz weź ten wydruk, weź kogoś kto się zna na tych klockach jedź do tego serwisu i zażądaj wyjaśnień i zwrotu kasy bo zrobili nie w bambuko.
pytałem się, dlaczego na wydruku jest Dedra. Powiedzieli, że ma identyczną geometrię...
Kompletna bzdura, Lancia Dedra to nie Lancia Lybra...

Toper kolego zostałeś oszukany najzwyczajniej w świecie...
Ostatnio zmieniony 17 sty 2009, 12:15 przez dudekken, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Lybra - nie odpala :(

Post autor: fazi » 17 sty 2009, 12:10

"chojnas81" pisze:
"Toper" pisze:Naprawione. Przy okazji zrobiłem zbieżność z przodu i z tyłu. Poustawiali.
Za wszystko 640zł, trochę kosztowało, ale podoba mi się podejście do klienta, moge polecić ten warsztat, uprzedzam tylko, że trochę drogo, jak to w ASO.
No ale większości ASO nie można polecić, a to można, a to już coś ;-)
Witam,
Wczoraj dodatkowo do moich problemów z porannym rozruchem zaczęła mi mrugać kontrolka świec żarowych.
Jako, że nie wiedziałem o tym ASO wcześniej no i znajduję się całkiem blisko mnie postanowiłem zadzwonić i spytać ile kosztje wymiana.
Spadłem z krzesła jak to usłyszałem:
1. Sprawdzenie która świeca padła - 160 zł
2. Wymiana 1 świecy od 120 do 180 ( w zależności która do wymiany)
3. Koszt świecy - 120 zł

Razem za wymianę jednej świecy zapłaciłbym 400 zł. Nieźle
Koleś mnie pocieszył, że jak bym wymieniał więcej to koszt wymiany byłby trochę niższy.

Czy to nie za drogo nawet jak na ASO???

Pozdrawiam,
Chojnas
to jest lancia,notabene jak sie czyta to wszystko wole jednak benzyne. :D
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

dudekken

Lybra - nie odpala :(

Post autor: dudekken » 17 sty 2009, 12:20

"fazi" pisze:
"chojnas81" pisze:
"Toper" pisze:Naprawione. Przy okazji zrobiłem zbieżność z przodu i z tyłu. Poustawiali.
Za wszystko 640zł, trochę kosztowało, ale podoba mi się podejście do klienta, moge polecić ten warsztat, uprzedzam tylko, że trochę drogo, jak to w ASO.
No ale większości ASO nie można polecić, a to można, a to już coś ;-)
Witam,
Wczoraj dodatkowo do moich problemów z porannym rozruchem zaczęła mi mrugać kontrolka świec żarowych.
Jako, że nie wiedziałem o tym ASO wcześniej no i znajduję się całkiem blisko mnie postanowiłem zadzwonić i spytać ile kosztje wymiana.
Spadłem z krzesła jak to usłyszałem:
1. Sprawdzenie która świeca padła - 160 zł
2. Wymiana 1 świecy od 120 do 180 ( w zależności która do wymiany)
3. Koszt świecy - 120 zł

Razem za wymianę jednej świecy zapłaciłbym 400 zł. Nieźle
Koleś mnie pocieszył, że jak bym wymieniał więcej to koszt wymiany byłby trochę niższy.

Czy to nie za drogo nawet jak na ASO???

Pozdrawiam,
Chojnas
to jest lancia,notabene jak sie czyta to wszystko wole jednak benzyne. :D
To że to jest Lancia to nie znaczy że można drzeć z posiadaczy ile wlezie, aczkolwiek widać że serwis Twardowski korzysta na niewiedzy właścicieli włoszczyzny.

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - nie odpala :(

Post autor: Toper » 17 sty 2009, 15:06

"dudekken" pisze: To że to jest Lancia to nie znaczy że można drzeć z posiadaczy ile wlezie, aczkolwiek widać że serwis Twardowski korzysta na niewiedzy właścicieli włoszczyzny.
świece to nie u mnie ;-)
Co do tego ASO, to będę to wyjaśniał z moim mechanikiem, do niego mam zaufanie.
W każdym razie samochód jeździ prosto :-), za zbieżność wzięli 150zł więc nie jest to jeszcze tak dużo jak na ASO.
Mogę wrzucić co ile kosztowało.
Bardziej mnie wkurzyło to, że zrobili mi dolewkę syntetyku, a ja na półsyntetyku jeżdżę, no i policzyli sobie za 1L Seleni. Powinni się spytać, bo nie po to im samochód zostawiałem.

rozmawiałem z mechanikiem. ?Na wydruku jest Dedra, bo program jest z 1998 roku, natomiast dane do regulacji zostały zaktualizowane dla Lybry i są OK.
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - nie odpala :(

Post autor: Toper » 30 sty 2009, 15:29

rozmawiałem przed chwilą z mechanikiem z Moto Transus z Połczyńskiej i jak mu wspomniałem o Lybrze, to od razu powiedział " a wie pan, że tam z tyłu się tez ustawia zbieżność?"
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - nie odpala :(

Post autor: Dudi » 30 sty 2009, 15:39

"Toper" pisze:rozmawiałem przed chwilą z mechanikiem z Moto Transus z Połczyńskiej i jak mu wspomniałem o Lybrze, to od razu powiedział " a wie pan, że tam z tyłu się tez ustawia zbieżność?"
Ja nie wiem skąd ci mechanicy się urywają??? :? Najlepiej zapytaj w LT i to powinno rozwiać Twoje wątpliwości :roll: :)
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Re: Lybra - nie odpala :(

Post autor: vincenzo » 30 sty 2009, 15:54

"Toper" pisze:Dodatkowy objaw jest taki, że po próbie zapłonu, wyłączam kluczyk i wtedy po 1 sekundzie wskazówki robią jakby reset, obijają się o najniższą pozycję i słychać wtedy taki terkot. Nie wiem czy to normalne?
To jest normalne, ale przy okazji poruszonego tematu może ktoś wie dlaczego tak się dzieje i czemu to służy? :D
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Gość

Lybra - nie odpala :(

Post autor: Gość » 30 sty 2009, 20:50

zerowanie i ustalanie położenia wskazówek.Proszę przeczytać instrukcję do lybry

Gość

Lybra - nie odpala :(

Post autor: Gość » 30 sty 2009, 20:57

zbieżność tylna w lybrze jest regulowana,tak na marginesie : yesyes :

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - nie odpala :(

Post autor: Toper » 30 sty 2009, 21:01

"jan123456" pisze:zbieżność tylna w lybrze jest regulowana,tak na marginesie : yesyes :
dzięki :-) nie mogłeś się wcześniej odezwać ;-)
a możesz przy okazji powiedzieć co ile się spr. luz zaworów w 2.4JTD? bo mój mechanik twierdzi, że co 80kkm
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”