Lybra - przegub

robek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 59
Rejestracja: 27 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lybra - przegub

Post autor: robek » 10 lut 2009, 19:50

Jak zwasze napewno moge na Was liczyc! Chce w koncu uniknac bezsensowego domyslanie sie przez mechaniorow nadmienie ze od wloskich aut.A chodzi mi o to iz wymienialem krzyzaka przegob wewnetrzny prawa strona miesiac temu. Poniewaz w czasie rusznia zwlaszcza przyspieszania byly stuki i jakies pukanie prawa strona nie stety opaska nie wiem jak spadla smar wylecial i prawdopoobnie uszkodzil mi jeden z trzech rolek czy inaczej mozna nazwac satelitek.Dwie pozostale sa ok a ta jedna hm tez tylko nie trzyma sie krzyzaka mozna sciagnac ja ale łozysko jest ok.Podejzenie bylo ze kielich ma jedna z frez wyrobiona wymienilem na nowy kielich ale mechanik wsadzil ten sam krzyzak (jak wyzej opisalem) i co nie stety te same stukania pukanie ze tak powiem Pytanie moje takie czy kupic dobry krzyzak ponownie z dobrymi 3 satelitkami czy nie ma to znaczenia jesli nie to nie wiem co robic dalej jesli gosc od aut wloskich robi wielkie oczy i no wlasnie troszke nie rozumiem .Jak zawsze dzieki za podpowiedzi pozdrawiam serdecznie

Gość

Prosze o podpowiedz Lancia lybra!!!!!!!!!!!!

Post autor: Gość » 10 lut 2009, 19:58

przegub wewnętrzny zmienia się w komplecie kielich plus krzyżak.Wymiana samego kielich lub krzyżaka nie ma sensu,gdyż części współpracujące ze sobą wymienia się parami

robek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 59
Rejestracja: 27 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Prosze o podpowiedz Lancia lybra!!!!!!!!!!!!

Post autor: robek » 10 lut 2009, 20:06

Teraz to rozumiem tylko nie rozumiem dlaczego wlasnie takiej odpowiedzi nie dal mi mechanik no coz zostanie chyba teraz kupic szybko nowy krzyzak puki kielich jest nowy.Tylko prosze powiedziec czy te stuki ,pukanie to wlasnie od tego niesprawnego powiedzmy krzyzaka i nie zgrania z kielichem czy szukac czegos innego?

Gość

Prosze o podpowiedz Lancia lybra!!!!!!!!!!!!

Post autor: Gość » 10 lut 2009, 20:39

za mało objawów stukania ,nie wiadomo też z której strony kielich lewa czy prawa strona jak prawa na bank wy....e łożysko podpory.Takiego mechanika omijać szerokim łukiem nie naprawia auta z spod znaku czterech kółek : yesyes : : yesyes : : yesyes : /one są wieczne nie psują się/Jeśli stary krzyżak się zacierał kup od razu nowy kielich ten na bank będzie do wymiany pomimo ,że nowy nie dawno zmieniany /jak już się nie rozp..../jak brakuje w starym krzyżaku igiełek może narobić spustoszenia..WAZNE: jakto strona przawa to sprawdzić podpore półosi /dokładnie łożysko czy nie wyjeb.../Zacierający się przegub wewnętrzny daje drgania przy bwiększych prędkościach wraz ze zmiejszaniem objaw zanika stuki to wygląda na łożysko .nic nie wiaqdomo czy są to stuki rytmiczne czy nie zależne od obrotów koła???????????
Ostatnio zmieniony 10 lut 2009, 20:46 przez Gość , łącznie zmieniany 1 raz.

robek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 59
Rejestracja: 27 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Prosze o podpowiedz Lancia lybra!!!!!!!!!!!!

Post autor: robek » 10 lut 2009, 20:45

Kolego prosze jestem zielony w tym temacie .Jest to prawa strona tam bardziej slychac pdczas przyspieszania te stuki i powiedz prosze jak to wyglada i w ktorym miejscu jest to lozysko moze jakis link a jesli chodzi o mechaniorow nie stety sa polecenie przez forum ale coz moze ja mam pecha pozdrawiam

Gość

Prosze o podpowiedz Lancia lybra!!!!!!!!!!!!

Post autor: Gość » 10 lut 2009, 20:48

zapraszam po więcej konkretów do jelonki .Autoservice IRIS
Zeby zmienić łożysko podpory półosi należy zdemontować półoś długą i resztę rozbieramy na stole wyjmując zabezpieczenie łożyska potem na prasie demontujemy stare i wciskamy nowe/to tak w dużym skrócie/
Ostatnio zmieniony 10 lut 2009, 20:54 przez Gość , łącznie zmieniany 1 raz.

delta1996
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 28 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: opole

Prosze o podpowiedz Lancia lybra!!!!!!!!!!!!

Post autor: delta1996 » 10 lut 2009, 20:53

jeśli po wymianie samego krzyżaka stuki znikneły a po zsunięciu sie osłony ponownie zaczoł stukać to na bank do wymiany jest krzyżak no i kielich też powinno sie wymienić. a tak wogule to mechanik powinien zdjagnozować usterkę.

Gość

Prosze o podpowiedz Lancia lybra!!!!!!!!!!!!

Post autor: Gość » 10 lut 2009, 20:58

diagnoza przegubu wewnętrznego półosi krótkiej czy długiej to jest zabawa w kotka i myszkę/bez doświadczenia nie do wykrycia/no chyba że osłona r....na to usterka ewidentna jak osłona cała i smar w środku to bardzo cięzko o trafną diagnozę :) :) :) :) :) :)

delta1996
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 28 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: opole

Prosze o podpowiedz Lancia lybra!!!!!!!!!!!!

Post autor: delta1996 » 10 lut 2009, 21:02

ja biore zawsze auto na podnośnik wrzucam bieg i zawsze udaje sie zdjagnozować:)czasami jednak trzeba pokombinować

Gość

Prosze o podpowiedz Lancia lybra!!!!!!!!!!!!

Post autor: Gość » 10 lut 2009, 21:06

"delta1996" pisze:ja biore zawsze auto na podnośnik wrzucam bieg i zawsze udaje sie zdjagnozować:)czasami jednak trzeba pokombinować


Z wielką chęcią przyjadę do kolegi po naukę robiąc kilkanaście lat wloskie śmietniki bardzo ostrożnie stawiam diagnozę w tym temacie/naprawdę śliski temat/tak na marginesie jak będę miał trzepanie lewarkiem przy 130km to podaj namiary na siebie a powiadam że będziesz miał roboty od h...

robek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 59
Rejestracja: 27 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Prosze o podpowiedz Lancia lybra!!!!!!!!!!!!

Post autor: robek » 10 lut 2009, 21:07

Chyba spróbuje szybko kupic ponownie nowy krzyzak moze bedzie lepiej wspolpracowal dopiero co z wymienionym nowym kielichem
Ostatnio zmieniony 10 lut 2009, 21:14 przez robek, łącznie zmieniany 1 raz.

Gość

Prosze o podpowiedz Lancia lybra!!!!!!!!!!!!

Post autor: Gość » 10 lut 2009, 21:10

zaprawdę powiadam ci znajdż mechanika a nie wymieniacza a zaoszczędzisz czas, pieniądze, kłopoty znikną wnet.Czytaj moje i innych wypowiedzi ze zrozumieniem będziesz wiedział co jeszcze sprawdzić.Powodzenia : yesyes : : yesyes : : yesyes :

delta1996
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 28 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: opole

Prosze o podpowiedz Lancia lybra!!!!!!!!!!!!

Post autor: delta1996 » 10 lut 2009, 21:15

sory nie wspominałem o lewarku tylko o podnośniku 2 kolumnowym a to co innego. na nim możesz rozpędzić auto na maksa i zapewniam że nigdzie nie odjedzie:P

delta1996
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 28 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: opole

Prosze o podpowiedz Lancia lybra!!!!!!!!!!!!

Post autor: delta1996 » 10 lut 2009, 21:18

w sumie chyba nie o to chodziło:Pjuż nic nie mówie.pozdro:)

Gość

Prosze o podpowiedz Lancia lybra!!!!!!!!!!!!

Post autor: Gość » 10 lut 2009, 21:18

"delta1996" pisze:sory nie wspominałem o lewarku tylko o podnośniku 2 kolumnowym a to co innego. na nim możesz rozpędzić auto na maksa i zapewniam że nigdzie nie odjedzie:P



a potem podłączenie pod tester wymazać błąd abs :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”