Lybra JTD - świece żarowe/kontrolka

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Re: Lybra - JTD, świece żarowe, kontrolka

Post autor: aro » 24 lis 2010, 18:17

argenta67 pisze:
Monika pisze:Lucynka postała i ikonka się już nie pali,zgasła.Jeżeli się pojawi na pewno podłączymy pod komputer.Wymiana świec 180zł po 4,5h prób odkręcenia świec,niezła zabawa.
Sterownik po wymianie świec musi się zaadoptować i jeśli tego nie zrobi to wtedy trzeba szukać przy przyczyny.

4,5h :hmmm: to taki śpiący wynik, chyba dwie paczki fajek gość wypalił :lol: :lol: :lol: , 2,5h to luźna robota.
Cos z tym sterownikiem musi:) bo u mnie po wymianie, zapaliłem silnik i kontrolka dalej mrugała zgłaszając awarie. Lecz silnik troche pochodził, po chwili zgasiłem, odpalam ponownie i już nic nie mruga, tylko sygnalizuje grzanie w momencie włączania zapłonu:)

McBain
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 90
Rejestracja: 04 gru 2009, 16:33
Lokalizacja: Olkusz

Re: Lybra - JTD, świece żarowe, kontrolka

Post autor: McBain » 24 lis 2010, 18:24

aro pisze:
Cos z tym sterownikiem musi:) bo u mnie po wymianie, zapaliłem silnik i kontrolka dalej mrugała zgłaszając awarie. Lecz silnik troche pochodził, po chwili zgasiłem, odpalam ponownie i już nic nie mruga, tylko sygnalizuje grzanie w momencie włączania zapłonu:)
U mnie pomogło przeczyszczenie strownika, ale nikt mi nie wierzy..

w.

argenta67

Re: Lybra - JTD, świece żarowe, kontrolka

Post autor: argenta67 » 24 lis 2010, 19:20

aro pisze:
Cos z tym sterownikiem musi:) bo u mnie po wymianie, zapaliłem silnik i kontrolka dalej mrugała zgłaszając awarie. Lecz silnik troche pochodził, po chwili zgasiłem, odpalam ponownie i już nic nie mruga, tylko sygnalizuje grzanie w momencie włączania zapłonu:)
lybra1,9 pisze:
Do czego mu potrzebna adaptacja sterownika swiec żarowych?????????????????????????????/chyba do mechanika :lol: /



My z janem zmienialismy jedną swiecę pół dnia-obeszło sie bez demontazu głowicy.Więc nie rozumiem aluzji
Są tu tacy, że bez otwierania maski świece wymieniają a ja wiem, że prawie zawsze po wymianie świec żarowych na sprawne przynajmniej raz kontrolka sygnalizuje nadal uszkodzenie czasami dwa razy, ale i tak miałem, że od razu było ok i nie sztuka jest się mądrzyć tylko znaleźć właściwą odpowiedź, a jak widać ktoś pisze "przeczyściłem sterownik" a to nie ma na pewno na to wpływu, czysty przypadek.

bbaca
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 04 maja 2007, 0:00
Imię: Antoni
Lokalizacja: Świętochłowice,woj Śląskie

Re: Lybra - JTD, świece żarowe, kontrolka

Post autor: bbaca » 28 lis 2010, 22:03

A u mnie mechanik stwierdził /komputer potwierdził/ że prąd dochodzi tylko do sterownika. Droga taka impreza?

lybra1,9
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 30 maja 2010, 18:14
Lokalizacja: wojciechów

Re: Lybra - JTD, świece żarowe, kontrolka

Post autor: lybra1,9 » 29 lis 2010, 20:34

bbaca pisze:A u mnie mechanik stwierdził /komputer potwierdził/ że prąd dochodzi tylko do sterownika. Droga taka impreza?


A sprawdził czujnik temperatury?To że obwód jest zamknięty nie znaczy,że wskazuje dobrą temp.

bbaca
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 04 maja 2007, 0:00
Imię: Antoni
Lokalizacja: Świętochłowice,woj Śląskie

Re: Lybra - JTD, świece żarowe, kontrolka

Post autor: bbaca » 29 lis 2010, 20:58

Wymienił świece i termostat o czujniku nic ni mówił

mrg
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 18 maja 2009, 9:23
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Lybra - JTD, świece żarowe, kontrolka

Post autor: mrg » 06 sty 2011, 11:20

U mnie podobna sytuacja...
Niespełna 3 tyg temu byłem u mechanika na wymianę świec, bo kontrolka mrygała, a samochód na mrozach nie odpalał (potem się okazało, że aku też do wymiany).
Dowiedziałem się, że z 5 świec tylko 1 byla sprawna :/ Podobno wymienione zostaly wszystkie na nowe, ale nie na jednolity komplet tylko na 2 tansze i 3 drozsze (marek nie pamietam).

Po wymianie kontrolka przestala co prawda mrygac, ale nie na dlugo... Wczoraj z powrotem zachcialo jej sie mrygac :/

Czy ktos na forum moze pokusic sie o diagnoze sytuacji?
Czy mozliwe jest zeby zywotnosc swiecy byla taka krótka czy przyczyny szukac gdzie indziej?
Czy to podlega w ogole gwarancji?

I jeszcze jedno pyt (moze sie wydac glupie, ale motoryzacja nie jest moja mocna strona ;))
- czym "grozi" ciagla jazda z niesprawnymi np. jedna lub dwiema swiecami?

Z gory dziekuje wszystkim ekspertom :)

argenta67

Re: Lybra - JTD, świece żarowe, kontrolka

Post autor: argenta67 » 06 sty 2011, 11:37

mrg pisze:U mnie podobna sytuacja...
Niespełna 3 tyg temu byłem u mechanika na wymianę świec, bo kontrolka mrygała, a samochód na mrozach nie odpalał (potem się okazało, że aku też do wymiany).
Dowiedziałem się, że z 5 świec tylko 1 byla sprawna :/ Podobno wymienione zostaly wszystkie na nowe, ale nie na jednolity komplet tylko na 2 tansze i 3 drozsze (marek nie pamietam).

Po wymianie kontrolka przestala co prawda mrygac, ale nie na dlugo... Wczoraj z powrotem zachcialo jej sie mrygac :/

Czy ktos na forum moze pokusic sie o diagnoze sytuacji?
Czy mozliwe jest zeby zywotnosc swiecy byla taka krótka czy przyczyny szukac gdzie indziej?
Czy to podlega w ogole gwarancji?

I jeszcze jedno pyt (moze sie wydac glupie, ale motoryzacja nie jest moja mocna strona ;))
- czym "grozi" ciagla jazda z niesprawnymi np. jedna lub dwiema swiecami?

Z gory dziekuje wszystkim ekspertom :)
Żenująca naprawa, 2 tańsze, 3 droższe i odpowiedz gotowa, świece muszą być jednakowe, producent, wielkość, jakość, zużycie.

glad
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 10 mar 2009, 0:00

Re: Lybra - JTD, świece żarowe, kontrolka

Post autor: glad » 06 sty 2011, 14:21

No i zaczyna się przygoda z Lancią Xd, ale kolega ma rację cały komplet taki sam !
Ja bym po zamontowaniu odpaleniu sprawdził jeszcze na kompie czy wszytko jest OK
www.corolla.fora.pl
www.lybra.fora.pl
Lancia Lybra SW 1,9 JTD

mrg
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 18 maja 2009, 9:23
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Lybra - JTD, świece żarowe, kontrolka

Post autor: mrg » 06 sty 2011, 16:35

glad pisze:No i zaczyna się przygoda z Lancią Xd, ale kolega ma rację cały komplet taki sam !
Ja bym po zamontowaniu odpaleniu sprawdził jeszcze na kompie czy wszytko jest OK
Mądry Polak po szkodzie...
Niestety nikt wcześniej mnie nie uświadomił i zdałem się na mechanika, przy okazji chcąc trochę zaoszczędzić :/
Po zamontowaniu świec było wszystko ok - kontrolka nie mrygała...

Na cały jednolity komplet jest już chyba za późno. Bo chyba nie ma teraz większego sensu wstawiać 2 nowe droższe świece zamiast tych tańszych???

argenta67

Re: Lybra - JTD, świece żarowe, kontrolka

Post autor: argenta67 » 06 sty 2011, 18:25

Komputer tu wiele nie powie i jest lekko zbędny, jedno jest pewne musi być jednakowy komplet, a różnica miesiąca nie jest aż tak istotna. Może się zdarzyć, że nawet po miesiącu trafi się wadliwa w komplecie ale to rzadka sprawa.

glad
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 10 mar 2009, 0:00

Re: Lybra - JTD, świece żarowe, kontrolka

Post autor: glad » 06 sty 2011, 18:30

jeżeli ma błędy w pamięci to może skasować, i jeżeli mechanik dał taki pomysł z 2 takie i reszta inna niech to naprawia !
Jego pomysł okazał się zły, ty się nie znasz więc zrobił cie w konia , ma to naprawić w ramach gwarancji rękojmi.
www.corolla.fora.pl
www.lybra.fora.pl
Lancia Lybra SW 1,9 JTD

mrg
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 18 maja 2009, 9:23
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Lybra - JTD, świece żarowe, kontrolka

Post autor: mrg » 07 sty 2011, 16:01

Po części była to moja wina, bo sam kupiłem te dwie tańsze świece. Nie mniej, nikt (ani sprzedawca ani mechanik) mnie nie uświadomił, że powinno się wymieniać jako cały, jednolity komplet. Człowiek się uczy na błędach. Teraz już na pewno nie zacznę żadnej naprawy bez wcześniejszego przestudiowania forum...
Niestety nie można być alfą i omegą. Działam w zupełnie innej branży i staram się wykonywać swoją pracę profesjonalnie, a od mechaników oczekiwałbym tego samego. Przy okazji, może ktoś polecić uczciwych i solidnych mechaników z W-wy?

Jeszcze takie pyt:
- Czy możliwe jest żeby samochód w ogóle odpalał bez sprawnej ani jednej świecy?

I odnawiam pyt:
- Czym grozi jazda z niesprawnymi kilkoma świecami? Czy wtedy pozostałe świece będą się szybciej zużywać czy może ma to negatywny wpływ na silnik?

Dziękuję.

argenta67

Re: Lybra - JTD, świece żarowe, kontrolka

Post autor: argenta67 » 07 sty 2011, 16:09

Świeca żarowa ma za zadanie ułatwić wybuch mieszanki, a owa mieszanka w niskiej temperaturze nie jest skłonna do wybuchu i w tym ma świeca pomóc i dlatego jak są niskie temperatury jest niezbędna. Podaj z jakich okolic W-wy nadajesz.

Awatar użytkownika
andree7
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2010, 20:13
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lybra - JTD, świece żarowe, kontrolka

Post autor: andree7 » 09 sty 2011, 17:56

Witam.
Podepnę się pod temat ;)
Od jakiegoś czasu obserwuję ten post, bo mam podobny problem. wykonałem wszystkie zalecenia sugerowane przez forumowiczów. Dwukrotnie wymienialem wszystkie świece (oczywiście nowe i komplet) a kontrolka swoje :-? jak migała po uruchomieniu silnika tak mruga dalej i żadna adaptacja przez sterownik nie pomaga ani też czyszczenie styków. Komputer wskazuje padniętą świecę, nawet gdy jest świeżo po montażu 8-O. Chyba pozostaje mi jakiś mądry elektryk - tylko o takich jest ciężko.
Może ktoś poleci mi z okolic Szczecina :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”