Lybra JTD - sprawdzenie/wymiana termostatu

Awatar użytkownika
allprint
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:00
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Re: Lybra JTD - sprawdzenie/wymiana termostatu

Post autor: allprint » 21 gru 2010, 12:11

allprint pisze:Witam,
mam problem z temperatura silnika.
Wczoraj wracajac z pracy, ok 5 min po uruchomieniu silnika wskazowka temperatury nagle podskoczyla do ok 80 C i nastepnie szybko opadla do 50 C. Od tamtej pory stoi niewiele ponad 50. Dzis przejechalem trase ok 40 km i temperatura stoi tak samo czyli niewiele ponad 50. Czy do wymiany termostat czy czujnik temperatury?
Ktory termostat polecacie do Lybry 1.9 JTD 115 KM z 2003 r.?
Pomoże ktoś?
Ostatnio zmieniony 21 gru 2010, 22:30 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ortografia/nadużywanie wielkich liter
Obrazek Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 km 2003 r.
Obrazek

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1411
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Lybra JTD - sprawdzenie/wymiana termostatu

Post autor: kaeres » 21 gru 2010, 12:20

Pomorze - kraina historyczna na terenie Polski i Niemiec, u ujścia Reknicy, Odry i Wisły do Morza Bałtyckiego. Nazwa regionu (kasz./pom. P?m?rskô, P?m?rzé, łac. Pomerania, niem./szw. Pommern) wywodzi się od geograficznego położenia regionu ,"kraina leżąca nad morzem czyli blisko morza" lub "ziemia ?sięgająca? aż po morze".

Ocenić możesz samemu łapiąc ręką wąż z chłodziwem tuż za termostatem.
Jeżeli będzie ciepły a silnik nie osiągnął temp pracy (czyli 90`C) to znaczy, że termostat do wymiany.

Awatar użytkownika
piotrgoralski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 221
Rejestracja: 27 sty 2011, 13:05
Lokalizacja: Gdańsk, czasem Moskwa, Wilno

Re: Lybra JTD - sprawdzenie/wymiana termostatu

Post autor: piotrgoralski » 16 lut 2011, 14:35

To ja też się przyłącze do dyskusji. Również będę wymieniał sam bo podczas podróży w trasie przy -15 na dworzu (trasa 300km) temperatura była w granicach 55C - 65C.

Ma ktoś może jakiś używany termostat do lybry 2.4 jtd 140 KM z 2001 roku?
Nie chcę narazie 250 zł wydawać, a gdyby sprawny używany zadziałał to jeszcze trochę bym pojeździł i dopiero później wymienił.

W zamian obiecuję dobrą wódeczkę i dokładną fotorelację z wymiany na forum ;)

Nitek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 30
Rejestracja: 18 wrz 2010, 22:02
Lokalizacja: Łańcut/Warszawa

Re: Lybra JTD - sprawdzenie/wymiana termostatu

Post autor: Nitek » 16 lut 2011, 21:44

wymien na nowy, ostatnio przerabialem wymiane na tym silniku i na sama mysl o ponownej wymianie przestaje lubic lanciane
Lybra SW 2.4 JTD

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Lybra JTD - sprawdzenie/wymiana termostatu

Post autor: Polej » 16 lut 2011, 22:02

piotrgoralski pisze:To ja też się przyłącze do dyskusji. Również będę wymieniał sam bo podczas podróży w trasie przy -15 na dworzu (trasa 300km) temperatura była w granicach 55C - 65C.

Ma ktoś może jakiś używany termostat do lybry 2.4 jtd 140 KM z 2001 roku?
Nie chcę narazie 250 zł wydawać, a gdyby sprawny używany zadziałał to jeszcze trochę bym pojeździł i dopiero później wymienił.

W zamian obiecuję dobrą wódeczkę i dokładną fotorelację z wymiany na forum ;)
Bez sensu wymieniać na używany, bo może nie być różnicy, a może być gorzej, niż wcześniej.
Albo wymieniać na nowy, albo wcale, bo nikt sprawnego (prawie nowego) termostatu za flaszeczkę nie odda;]
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
piotrgoralski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 221
Rejestracja: 27 sty 2011, 13:05
Lokalizacja: Gdańsk, czasem Moskwa, Wilno

Re: Lybra JTD - sprawdzenie/wymiana termostatu

Post autor: piotrgoralski » 16 lut 2011, 22:27

Polej pisze:
piotrgoralski pisze:To ja też się przyłącze do dyskusji. Również będę wymieniał sam bo podczas podróży w trasie przy -15 na dworzu (trasa 300km) temperatura była w granicach 55C - 65C.

Ma ktoś może jakiś używany termostat do lybry 2.4 jtd 140 KM z 2001 roku?
Nie chcę narazie 250 zł wydawać, a gdyby sprawny używany zadziałał to jeszcze trochę bym pojeździł i dopiero później wymienił.

W zamian obiecuję dobrą wódeczkę i dokładną fotorelację z wymiany na forum ;)
Bez sensu wymieniać na używany, bo może nie być różnicy, a może być gorzej, niż wcześniej.
Albo wymieniać na nowy, albo wcale, bo nikt sprawnego (prawie nowego) termostatu za flaszeczkę nie odda;]

No właśnie łudziłem się że ktoś odda :)
Ale racja, trzeba wymienić na nowy tylko teraz tak: ASO w Wejherowie ma po 550zł :lol: ASO w Gdańsku za 530 zł
a w Intercarsie jest za 375 zł firmy Vernet (czy jakoś tak).
Na allegro widzę że są nawet po 100 zł ale muszę dokładnie zobaczyć jaki mam model termostatu, co by nie kupić nie tego co trzeba.

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Lybra JTD - sprawdzenie/wymiana termostatu

Post autor: Polej » 16 lut 2011, 22:48

piotrgoralski pisze:
No właśnie łudziłem się że ktoś odda :)
Ale racja, trzeba wymienić na nowy tylko teraz tak: ASO w Wejherowie ma po 550zł :lol: ASO w Gdańsku za 530 zł
a w Intercarsie jest za 375 zł firmy Vermont (czy jakoś tak).
Na allegro widzę że są nawet po 100 zł ale muszę dokładnie zobaczyć jaki mam model termostatu, co by nie kupić nie tego co trzeba.
Jak masz kupować w ASO, albo w InterCarsie jako klient indywidualny, to ja Ci kupię za cenę lepszą, Ty zapłacisz mi za cenę InterCarsu, a ja będę miał na kilka flaszek :-P

A poważnie- przeglądnij allegro, a jak nie zapomnę, to sprawdzę w piątek ile w moim zaprzyjaźnionym sklepie taki termostat , tylko napisz rocznik.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
piotrgoralski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 221
Rejestracja: 27 sty 2011, 13:05
Lokalizacja: Gdańsk, czasem Moskwa, Wilno

Re: Lybra JTD - sprawdzenie/wymiana termostatu

Post autor: piotrgoralski » 16 lut 2011, 23:02

Polej - Dzięki! :)
Jest to Lybra 2.4 jtd 140KM rok 2001.
VIN: ZLA 83900000089821

Ja niestety nie mam zaprzyjaźnionych sklepów :/ marzy mi się miejsce warsztatowe to bym biznes rozkręcił i ceny części też bym miał normalne. Ale co zrobić, działki nie mam to nie pobuduję a wynajem to prawie 10000 zł miesięcznie.

ksk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 266
Rejestracja: 03 maja 2010, 20:52
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lybra JTD - sprawdzenie/wymiana termostatu

Post autor: ksk » 16 lut 2011, 23:46

Ja w 1.9JTD wymieniłem na Verneta na wiosnę i sprawuje się idealnie. A dałem za nowy ze sklepu Fiata o ile pamiętam 160 zł.
Lancia Lybra Intensa SW 1.9 JTD

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Lybra JTD - sprawdzenie/wymiana termostatu

Post autor: Polej » 17 lut 2011, 11:33

Byłem dziś przy okazji (a raczej bez okazji) w sklepie i za termostat do 2,4 JTD firmy Gates cena 260zł. (Jeszcze do jakiegoś rabatu, ale o to nie pytałem).
Jak kupowałem do swojego auta niedawno termostat, to pytałem która marka jest wg nich lepsza jeśli chodzi o termostaty- Gates czy Vernet. Zdecydowanie polecali Gates'a.
Verneta do 2,4 JTD nie mieli (być może do zamówienia, jeśli jest takowy). Dodam, że też zaopatrują się m.in. w InterCarsie, ale w InterCarsie jako klient indywidualny płacisz prawie jak w ASO.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
piotrgoralski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 221
Rejestracja: 27 sty 2011, 13:05
Lokalizacja: Gdańsk, czasem Moskwa, Wilno

Re: Lybra JTD - sprawdzenie/wymiana termostatu

Post autor: piotrgoralski » 17 lut 2011, 13:15

Polej - Wielkie dzięki za sprawdzenie, myślę że 260 zł to dosyć dobra cena.
Gdybym się zdecydował to czy mógłbym prosić żebyś mi go kupił i wysłał? Oczywiście kasę wpłacę Ci wcześniej na konto ;)
A teraz rozejrzę się jeszcze na allegro i popytam po kilku sklepach, może coś znajdę to bym Ci głowy nie zawracał :)

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Lybra JTD - sprawdzenie/wymiana termostatu

Post autor: Polej » 17 lut 2011, 13:44

No jeśli nie znajdziesz w porównywalnej cenie, to nie ma problemu, sklep i pocztę mam po drodze- pisz na priv. Ale jak będziesz gdzieś szukał, to zwracaj uwagę, że możesz mieć ten termostat za 260zł i czy zaproponują porównywalną cenę- bo cena minimalna i tak jest jeszcze niższa, a wiadomo, jak częśto sklepy naciągają 'jednorazowych' klientów ( a np. jeźdżą do 'stałych klientów' warsztatowych po 20km z jednym paskiem Micro a cena jest i tak 10 procent niższa, niż obniżona cena dla stałego klienta indywidualnego) ;)
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

eryc
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:28
Imię: Eryc
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Jaki termostat w 1.9 jtd

Post autor: eryc » 04 sty 2012, 7:17

Witam potrzebuje wymienić termostat jakiej firmy jest najlepszy i czy muszę wymieniać całe
http://allegro.pl/termostat-marea-multi ... 02459.html
czy jest jakiś w środku mniejszy termostat jak to bywa w innych autach bez tych rurek itp???

Jeremy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 149
Rejestracja: 03 lis 2011, 9:54
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki termostat w 1.9 jtd

Post autor: Jeremy » 07 sty 2012, 21:26

eryc pisze:Witam potrzebuje wymienić termostat jakiej firmy jest najlepszy i czy muszę wymieniać całe
http://allegro.pl/termostat-marea-multi ... 02459.html
czy jest jakiś w środku mniejszy termostat jak to bywa w innych autach bez tych rurek itp???
Termostat do lybry jest całością i wygląda dokładnie jak z twojego linka.
Tak na marginesie to dwa tygodnie temu wymieniałem właśnie termostat w mojej pięknej. Kupiłem Verneta ze sklepu który podlinkowałeś. Do tej pory sprawuje się bez zarzutu. Po założeniu nowego okazało się, że stary również był tej samej firmy. Jak długo żył-tego nie jestem w stanie ocenić, ale poprzedni właściciel musiał mieć z nim problemy bo w środku wszędzie pełno było silikonu.
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 2000

Awatar użytkownika
piotrgoralski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 221
Rejestracja: 27 sty 2011, 13:05
Lokalizacja: Gdańsk, czasem Moskwa, Wilno

Re: Jaki termostat w 1.9 jtd

Post autor: piotrgoralski » 10 sty 2012, 12:42

Jeremy pisze:
eryc pisze:Witam potrzebuje wymienić termostat jakiej firmy jest najlepszy i czy muszę wymieniać całe
http://allegro.pl/termostat-marea-multi ... 02459.html
czy jest jakiś w środku mniejszy termostat jak to bywa w innych autach bez tych rurek itp???
Termostat do lybry jest całością i wygląda dokładnie jak z twojego linka.
Tak na marginesie to dwa tygodnie temu wymieniałem właśnie termostat w mojej pięknej. Kupiłem Verneta ze sklepu który podlinkowałeś. Do tej pory sprawuje się bez zarzutu. Po założeniu nowego okazało się, że stary również był tej samej firmy. Jak długo żył-tego nie jestem w stanie ocenić, ale poprzedni właściciel musiał mieć z nim problemy bo w środku wszędzie pełno było silikonu.
Bo prawdopodobnie poprzedni właściciel chciał jak najbardziej zaoszczędzić i rozebrał nierozbieralny termostat i wymienił sam wkład na taki od Stilo. Polak potrafi, gdzieś o tym czytałem.

Zawsze można też wstawić termostat od Łady za 15 zł na rurze pomiędzy termostatem oryginalnym a chłodnicą :lol: Sprawdza się jeżeli uszkodzenie oryginalnego termostatu sprowadza się do jego całkowitego i permanentnego otwarcia. Sposób sprawdzony na Citroenie C-Crosser :) Ale nie wiem czy w Lancii to WYPADA taką fuszerkę :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”