Lybra - błąd P1320 - auto nie odpala

mariuszzz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 14 maja 2009, 22:24
Lokalizacja: Wałbrzych

Odp: Lybra - błąd P1320 - auto nie odpala

Post autor: mariuszzz » 26 gru 2009, 0:21

jan123456 pisze:
mariuszzz pisze:Czyli podsumowując, sprawdzać w kolejności:

1. Sprawdzic napinacz sprawdzając czy porusza sie pasek - jesli nie to sam moge cos tam dokręcic czy raczej nie ruszac?
2. Jesli pasek sie rusza to probowac odpalić za pomoca samostartu. Jesli odpali to wina pompy paliwa czy filtra?
3. Jeśli nie odpali to sprawdzic czy rozrząd nie jest znacznie przestawiony
4. Jesli nie jest to jeszcze raz wymienic czujnik?

Jesli nie dostane samostartu to zwykly dezodorant da rade?

Wykluczasz wtryskiwacze?

Jeśli potrafisz na szybko sprawdzić czy wtryski nie puszczają to sprawdż,po sciągnięciu przelewek.Jeśli pasek jest naciągnięty a nie luzny jak "gumka od majtek"to nie ruszaj rozrządu.Proszę odpalać bez grzania świec/od razu kręcić rozrusznikiem bez czekania aż zgasnie kontrolka świec żarowych/
pojęcia nie mam jak sprawdzić te wtryski....jakies instrukcje? ale gdyby to byly wtryski to by pokazywalo taki błąd?

jesli odpali na samostart to co poźniej sprawdzic? pompę? tylko którą? paliwa z baku czy wtryskową? i jak? :/....czy to moze filtr?
Lybra 1.9 JTD 115KM :)

Gość

Odp: Lybra - błąd P1320 - auto nie odpala

Post autor: Gość » 26 gru 2009, 9:52

Zaden komputer/tester/nie pokaze usterki mechanicznej.Rozpoznaje tylko:
zwarcie do plusa lub masy,brak plusa lub masy,niewłaściwy sygnał.Myslałem ,że potraisz na szybko sprawdzic wtryski czy nie puszczają.Twoim zamiarem jest jednak uruchomic auto i dojechac do domu?Naopisałem na PW co masz zrobić.
Co do diagnostyki komputerowej-powinna przebiegać w ten sposób:
Podłączamy tester ,odczytujemy błedy/sprawdzając ich status/
-obecny zapamietany->nie wymażemy dopóki nie usuniemy usterki
-zapamietany,przerywany->wymażemy
Gdy już nie mamy błędów obecnych,odpalamy silnik i jazda z testerem na próbę drogowąw ceelu sprawdzenia poprawności parametrów.Jesli po próbie drogowej nie wystepują usterki należy uznać diagnostykę za skończoną->należy wtedy klienta odpowiednio do zuzytego czasu skasować

Gość

Odp: Lybra - błąd P1320 - auto nie odpala

Post autor: Gość » 26 gru 2009, 10:05

mariuszzz pisze:
jan123456 pisze:
mariuszzz pisze:


pojęcia nie mam jak sprawdzić te wtryski....jakies instrukcje? ale gdyby to byly wtryski to by pokazywalo taki błąd?

jesli odpali na samostart to co poźniej sprawdzic? pompę? tylko którą? paliwa z baku czy wtryskową? i jak? :/....czy to moze filtr?

Cosik wydaje mi sie ,że sobie nie poradzisz,najważniejsze -NO PANIC
Poszukaj fachowca,który Tobie pomoże -sam możesz sobie bidy narobić.

Awatar użytkownika
makar70
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 08 lis 2009, 12:02
Lokalizacja: kozienice

Odp: Lybra - błąd P1320 - auto nie odpala

Post autor: makar70 » 26 gru 2009, 10:18

mariuszzz bez dobrego mechanika się nie obejdzie , jeszcze bardziej sam popsujesz ,bez urazy :-|
Lybra 1.9 JTD kombi

mariuszzz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 14 maja 2009, 22:24
Lokalizacja: Wałbrzych

Odp: Lybra - błąd P1320 - auto nie odpala

Post autor: mariuszzz » 26 gru 2009, 10:54

Wielkie dzieki za wszystko Panowie, szczególnie Tobie jan123456. Z dobrym mechanikiem moze byc problem bo miejscowość w której stoi auto to Wołów....male miasteczko. Jakbym go jakims cudem uruchomil to u siebie w Wałbrzychu juz sobie poradze...jest chociazby ASO Fiata....no ale najpierw trzeba uruchomić.
Lybra 1.9 JTD 115KM :)

Gość

Odp: Lybra - błąd P1320 - auto nie odpala

Post autor: Gość » 26 gru 2009, 18:18

Sciągnij przewód ssący z kolektora ssącego i wtrysnij samostart lub coś łatwopalnego w aerozolu do kolektora ssącego i zakręć rozrusznikiem i powinien zagadać

mariuszzz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 14 maja 2009, 22:24
Lokalizacja: Wałbrzych

Odp: Lybra - błąd P1320 - auto nie odpala

Post autor: mariuszzz » 26 gru 2009, 20:38

jan123456 pisze:Sciągnij przewód ssący z kolektora ssącego i wtrysnij samostart lub coś łatwopalnego w aerozolu do kolektora ssącego i zakręć rozrusznikiem i powinien zagadać
Jestem juz na miejscu i podładowuje w domu akumulator. Na razie probowalem odpalic tak normalnie...nic z tego. Jutro bede probowal autostartem (kupilem firmy Prestone). Sprawdze jeszcze ten pasek rozrządu. Dam na pewno znac co z tego wyszlo.

Jakby co to juz mam info na temat dobrego mechanika tu na miejscu, zeby tylko mnie chcial przyjac w poniedziałek.

Jeszcze raz dzieki.
Lybra 1.9 JTD 115KM :)

mariuszzz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 14 maja 2009, 22:24
Lokalizacja: Wałbrzych

Odp: Lybra - błąd P1320 - auto nie odpala

Post autor: mariuszzz » 30 gru 2009, 13:21

No i wreszcie auto smiga :)) Winny byl czujnik halla. Po 2 dniach oczekiwania w warsztacie na część wreszcie dowieźli i auto śmiga jak ta lala. Zapala od razu...odpukać :)

ps. wielkie dzięki za na prawde wielką pomoc dla jana123456....jeszcze nigdy przy żadnym aucie nie uzyskalem od nikogo tyle pomocy.
Lybra 1.9 JTD 115KM :)

Awatar użytkownika
makar70
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 08 lis 2009, 12:02
Lokalizacja: kozienice

Odp: Lybra - błąd P1320 - auto nie odpala

Post autor: makar70 » 30 gru 2009, 13:32

no to gratulacje :pifko: : ok2 : : yesyes :
Lybra 1.9 JTD kombi

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Odp: Lybra - błąd P1320 - auto nie odpala

Post autor: Sharuga » 30 gru 2009, 15:21

mariuszzz pisze:ps. wielkie dzięki za na prawde wielką pomoc dla jana123456....jeszcze nigdy przy żadnym aucie nie uzyskalem od nikogo tyle pomocy.
Trzeba założyć fanklub jana123456 ;) Ja też jestem mu wdzięczny za pomoc... :)
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

Gość

Odp: Lybra - błąd P1320 - auto nie odpala

Post autor: Gość » 30 gru 2009, 17:43

mariuszzz pisze:No i wreszcie auto smiga :)) Winny byl czujnik halla. Po 2 dniach oczekiwania w warsztacie na część wreszcie dowieźli i auto śmiga jak ta lala. Zapala od razu...odpukać :)

ps. wielkie dzięki za na prawde wielką pomoc dla jana123456....jeszcze nigdy przy żadnym aucie nie uzyskalem od nikogo tyle pomocy.

Coś mi nie pasuje ten czujnik halla/az rozrządu /.Auto musi zapalić bez tego czujnika,chyba,że czujnik zwiera na msaę.Do samego nrozruchu nie jest on potrzebny.Po odpaleniu dopiero sinik przechodzi na sekwencje wtrysku?????

Ale najważniejsze autko hula

mariuszzz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 14 maja 2009, 22:24
Lokalizacja: Wałbrzych

Odp: Lybra - błąd P1320 - auto nie odpala

Post autor: mariuszzz » 30 gru 2009, 18:24

jan123456 pisze:
mariuszzz pisze:No i wreszcie auto smiga :)) Winny byl czujnik halla. Po 2 dniach oczekiwania w warsztacie na część wreszcie dowieźli i auto śmiga jak ta lala. Zapala od razu...odpukać :)

ps. wielkie dzięki za na prawde wielką pomoc dla jana123456....jeszcze nigdy przy żadnym aucie nie uzyskalem od nikogo tyle pomocy.

Coś mi nie pasuje ten czujnik halla/az rozrządu /.Auto musi zapalić bez tego czujnika,chyba,że czujnik zwiera na msaę.Do samego nrozruchu nie jest on potrzebny.Po odpaleniu dopiero sinik przechodzi na sekwencje wtrysku?????

Ale najważniejsze autko hula
Tutaj na forum juz byl taki przypadek ze auto odpalilo dopiero po wymianie tego czujnika.

Mechanik mi pokazał stary....byl jakos dziwnie poskręcany i umieszczony nie w tym miejscu co powinien. Facet mowil ze ktos go prawdopodobnie uszkodzil....mozliwe ze przy wymianie rozrządu.
Lybra 1.9 JTD 115KM :)

Gość

Odp: Lybra - błąd P1320 - auto nie odpala

Post autor: Gość » 30 gru 2009, 18:47

Czujnik jak ma zwarcie wtedy autko nie zapali ty jednak przejechałeś kika tysięcy km od wymiany rozrządu.Czujnik sam z siebie się nie psuje sa to z reguły uszkodzenia mechaniczne

dzzastina
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 12 lut 2010, 16:11
Lokalizacja: nysa

Lybra 1,9 bład P1320 sygnał prędkości obrotowej

Post autor: dzzastina » 27 gru 2010, 15:29

Witam byłam dziś na diagnostyce komputerowej, wykryto dwa błędy P0335 czujnik wałka rozrządu i P1320 sygnał prędkości obrotowej/synchronizacja wtrysku paliwa, z czym wiąże się ten błąd?? co należy wymienić. Wspomne tylko że auto gdy silnik się nagrzeje to gasnie po 20 min odpala. Proszę o pomoc:)

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Lybra 1,9 bład P1320 sygnał prędkości obrotowej

Post autor: Dawid » 27 gru 2010, 15:35

Jakie auto?Kiedyś miałem takie problemy w Toledo przy zacierającej się pompie paliwa.Auto chodziło dopóki pompa nie nabrała temp i nie stawała.Kilku mechaników zachodziło w głowe co też takiego może się dziać.W końcu przypadkiem trafiliśmy że winna była zacierająca się pompka paliwa.
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”