Lybra 2.0 - szarpie/gaśnie

Awatar użytkownika
cooley
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2009, 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Re: Lybra 2.0 - szarpie/gaśnie

Post autor: cooley » 24 paź 2011, 7:33

Ok. Mea culpa - nie doczytałem. Pozostaje przepustnica (już znalazłem jak to zrobić).
Lancia Lybra-pierwsze doświadczenie pozytywnie wpływa na mój stan psychiczno-duchowy
Lancia Lybra Kombi automat-po pierwszym doświadczeniu kolejne. Też wpływa... pozytywnie
Następne doświadczenia też będą wpływać... na mój stan psychiczno-duchowy-Lancia

winkle
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra 2.0 - szarpie/gaśnie

Post autor: winkle » 31 paź 2011, 10:10

Witam. Chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami z padającym przepływomierzem - Lybra 2.0 automat (główny objaw - brak mocy) . Po lekturze różnych postów na ten temat umyłem przepływomierz alkoholem w sprayu, do elektroniki, minimalna poprawa. Podczas wymiany filtra powietrza kolejne mycie i przepływomierz padł - na zimnym silniku max. 30km/h, przyśpieszenie i moc - tragiczne. Po nagrzaniu dało sie jechać w miarę "normalnie", tzn. nie wyprzedzały mnie furmanki. Z powodów finansowych przepływomierz mogłem kupić dopiero za dwa tygodnie. Zgodnie z jednym z wątków wywierciłem otwór w przepływomierzu (średnica 3mm, po przeciwnej stronie wlotu powietrza do przepływomierza) i nastapiła radykalna poprawa - moc i przyśpieszenie jak przed awarią, spalanie wg. komputera około 11,5l po mieście. Aktualnie nowy przepływomierz kupiony, czekam na dostawę. Ponadto automatem nie można jeździć z odpiętym przepływomierzem - pokazywał błąd skrzyni, występowało szarpanie. Może mój post komuś się przyda.

Awatar użytkownika
cooley
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2009, 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Re: Lybra 2.0 - szarpie/gaśnie

Post autor: cooley » 04 lis 2011, 12:05

winkle pisze:Witam. Chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami z padającym przepływomierzem - Lybra 2.0 automat (główny objaw - brak mocy) . Po lekturze różnych postów na ten temat umyłem przepływomierz alkoholem w sprayu, do elektroniki, minimalna poprawa. Podczas wymiany filtra powietrza kolejne mycie i przepływomierz padł - na zimnym silniku max. 30km/h, przyśpieszenie i moc - tragiczne. Po nagrzaniu dało sie jechać w miarę "normalnie", tzn. nie wyprzedzały mnie furmanki. Z powodów finansowych przepływomierz mogłem kupić dopiero za dwa tygodnie. Zgodnie z jednym z wątków wywierciłem otwór w przepływomierzu (średnica 3mm, po przeciwnej stronie wlotu powietrza do przepływomierza) i nastapiła radykalna poprawa - moc i przyśpieszenie jak przed awarią, spalanie wg. komputera około 11,5l po mieście. Aktualnie nowy przepływomierz kupiony, czekam na dostawę. Ponadto automatem nie można jeździć z odpiętym przepływomierzem - pokazywał błąd skrzyni, występowało szarpanie. Może mój post komuś się przyda.
Ciekawe spostrzeżenie. Ja nie stosowałem, ale w mojej "lucynce" zdiagnozowałem problem następująco: nieszczelność układu powietrznego (dziurawa rura od przepustnicy, pęknięcie na łączeniu z kolejną, ta pod błotnikiem podziurawiona na zawiasach). Zainwestowałem kolejne 120 PLN i zakupiłem na allegro komplet rur powietrznych, przeczyściłem przepustnicę (przepływkę wymieniłem wcześniej), poddałem auto adaptacji i jak narazie o niebo lepiej (przynajmniej nie gaśnie a na moc nie narzekam). Adaptacja podobno trwa 100 km więc czekam. Może i Tobie pomoże?
Lancia Lybra-pierwsze doświadczenie pozytywnie wpływa na mój stan psychiczno-duchowy
Lancia Lybra Kombi automat-po pierwszym doświadczeniu kolejne. Też wpływa... pozytywnie
Następne doświadczenia też będą wpływać... na mój stan psychiczno-duchowy-Lancia

Awatar użytkownika
Przemek555
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 02 kwie 2010, 23:41
Lokalizacja: Kielce

Re: Lybra 2.0 - szarpie/gaśnie

Post autor: Przemek555 » 04 lis 2011, 20:24

Cooley a jaka jest procedura samoadaptacji? Jest coś specjalnego czy poprostu odłączasz aku i po ponownym podłaczeniu komp się adoptuje?
Coraz częściej na drogach spotyka się szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... Naprawdę, czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

eks Lybra 2.0 20V Sedan 2000r, Mondeo 2.5t

Awatar użytkownika
cooley
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2009, 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Re: Lybra 2.0 - szarpie/gaśnie

Post autor: cooley » 05 lis 2011, 10:36

Przemek555 pisze:Cooley a jaka jest procedura samoadaptacji? Jest coś specjalnego czy poprostu odłączasz aku i po ponownym podłaczeniu komp się adoptuje?
Niestety to nie takie proste. Wiem, że trzeba się wpiąć w ECU examinererm i ustawić adaptację (jak - nie wiem bo nie patrzyłem na ręce mechanika korzystającego z examinera w warsztacie w którym byłem:)). Można natomiast skorzystać z UniDiag'a. Dla Alfy wszystko opisane jest na tej stronie. Ja osobiście sprawdzałem i w Lybrach nie działa - jak dla mnie kwestia adresu w ECU (bo pokazuje błąd adresu - można sprawdzić) który powoduje czyszczenie danych adaptacyjnych. Jakby ktoś go znał to można by spróbować - procedura już sprawdzona przez kolegów od Alfy.
Lancia Lybra-pierwsze doświadczenie pozytywnie wpływa na mój stan psychiczno-duchowy
Lancia Lybra Kombi automat-po pierwszym doświadczeniu kolejne. Też wpływa... pozytywnie
Następne doświadczenia też będą wpływać... na mój stan psychiczno-duchowy-Lancia

wlodi244
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 05 lut 2013, 15:54
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wólka Podleśna

Re: Lybra 2.0 - szarpie/gaśnie

Post autor: wlodi244 » 05 sty 2015, 7:28

Witam ,

Panowie ja mam podobnie aczkolwiek mi nie szarpie i dobrze przyspiesza, ale za to mam problem z gaśnięciem czasami, ale nie zawsze jak np: dojeżdżam do domu i skręcam na kostkę i wcisnę sprzęgło to gaśnie; kiedyś znowu zgasł przed skrzyżowaniem. Dobrze ze mam dobry ręczny:d, a raz jak dojeżdżałem do świateł. I nie mam pojęcia jaka może być przyczyna, ale wydaje mi się, ze coś z hamulcami bo czasami jak wcisnę pedał hamulca, to obroty spadają, a jak puszczam to się podnoszą; to taka moja teoria oczywiście. Będę wdzięczny za podpowiedz;)
Lancia Lybra 2.0 SW 1999r.

misura
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 24 cze 2014, 18:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Lybra 2.0 - szarpie/gaśnie

Post autor: misura » 18 lip 2017, 11:35

wlodi244 pisze: 05 sty 2015, 7:28 Witam ,

Panowie ja mam podobnie aczkolwiek mi nie szarpie i dobrze przyspiesza, ale za to mam problem z gaśnięciem czasami, ale nie zawsze jak np: dojeżdżam do domu i skręcam na kostkę i wcisnę sprzęgło to gaśnie; kiedyś znowu zgasł przed skrzyżowaniem. Dobrze ze mam dobry ręczny:d, a raz jak dojeżdżałem do świateł. I nie mam pojęcia jaka może być przyczyna, ale wydaje mi się, ze coś z hamulcami bo czasami jak wcisnę pedał hamulca, to obroty spadają, a jak puszczam to się podnoszą; to taka moja teoria oczywiście. Będę wdzięczny za podpowiedz;)
Miałem podobny problem. Przyczyną był katalizator, a raczej to co z niego zostało:) po wymianie wszystko wróciło do normy :)
Lancia Lybra 2,0LX 20v

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”