Lybra 2.4 JTD - szarpanie przy skręcie w lewo/przyspieszaniu

wentylator10

Lybra 2.4 JTD - szarpanie przy skręcie w lewo/przyspieszaniu

Post autor: wentylator10 » 18 sie 2011, 21:08

Lancia Lybra 2,4 JTD 2001r - od czasu zakupu autka sporo w nie zainwestowałem, wymiana poduszek pod silnikiem, przegubu wewn strony lewej i w dalszym ciągu mam problem, przy skręcaniu w lewo bądź gwałtownym przyspieszaniu czuje dość intensywne drgania. Przy skręcaniu w prawo problem jakby nie istnieje, podobnie sytuacja wygląda gdy utrzymuję stałą prędkość lub ruszam z miejsca. Odczucie drgania wyczuwalne jest przez wszystkie osoby znajdujące się w pojeździe, najbardziej jednak wyczuwa to chba kierowca na kierownicy.
Mechanik żadnych luzów z lewej strony nie stwierdził (poza wspomnianym przegubem który wymieniłem). Ostatnio na przeglądzie prosiłem o rzetelne sprawdzenie układu kierowniczego i zawieszenia nic podejrzanego nie stwierdzono. Przegląd zaliczony bez zarzutu.
Jednakże może ktoś miał podobną przypadłość w swojej Lucynie i będzie w stanie mnie naprowadzić w czym może tkwić problem.

Awatar użytkownika
marmal
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 15 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lancia - szarpanie przy skręcie w lewo, przyspieszaniu

Post autor: marmal » 18 sie 2011, 21:24

Unikaj lewoskrętów - planuj trasę tak by dotrzeć do celu li tylko skręcając w prawo!!!

PS! Bądź cierpliwy, z pewnością ktoś w temacie się wypowie :D
Pozdrawiam - Marian

Alan

Re: Lybra 2.4 JTD - szarpanie przy skręcie w lewo/przyspiesz

Post autor: Alan » 18 sie 2011, 21:50

Mieliśmy kiedyś taki przypadek w Dedrze kolegi, winne były przeguby wewnętrzne. Nie pamiętam już dokładnie jak tam było to rozwiązane, ale też strasznie szarpało przy skręcaniu i przyspieszaniu.

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Re: Lybra 2.4 JTD - szarpanie przy skręcie w lewo/przyspiesz

Post autor: mikaeltdi » 18 sie 2011, 22:01

Kappa 2.4 tds podobny objaw -uszkodzony wieloklin na półosi od strony przegubu wewnętrznego =wymiana półosi i obu przegubów... pomogła ;)
Pzdr.
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

wentylator10

Re: Lybra 2.4 JTD - szarpanie przy skręcie w lewo/przyspiesz

Post autor: wentylator10 » 31 sie 2011, 14:07

Ostatnio panowie (nie wspomnę na jakim warsztacie) stwierdzili, że może dwumas padł, ale nie wykluczone są przeguby (po mojej sugestii). Jednak palcem nie kiwnęli, najlepiej wymienili by zawieszenie z przodu i pół silnika, wtedy będzie git.
Czy zna ktoś może w okolicach Gdańska dobrego mechaniora lub warsztat gdzie stwierdzonoby przyczynę zaistniałego problemu? Bo okazuję się, że wszystko chcą naprawić nie wiedząc co jest uszkodzone.

Przegub lewy wymieniony (duże luzy, pęknięta osłona), prawy sprawdzony był ok - efekt bez zmian.

Ps
marmal - probowałem, mam problem z utrafieniem w cel podróży, zawsze trochę obok :-)

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Lybra 2.4 JTD - szarpanie przy skręcie w lewo/przyspiesz

Post autor: jjash » 31 sie 2011, 18:57

Sprawdź przeguby. Nie ma bata. Kielichy są do sprawdzenia - to tam jesli przyspieszasz i masz drgania jest źródło. Można dać do regeneracji - gdzieś widziałem na allegro, że ktoś regeneruje do kappy. Sądzę, że Lybrę też by zrobił.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

wentylator10

Re: Lybra 2.4 JTD - szarpanie przy skręcie w lewo/przyspiesz

Post autor: wentylator10 » 07 wrz 2011, 23:30

Jutro jadę na sprawdzenie przegubów z wstępnych dzisiejszych oględzin kielich (wymiana krzyżaka nic nie dała, spadła osłona przegubu), wszystko dotyczy lewej strony (od skrzyni biegów). Przy okazji okazało się że klocki do wymiany i lewy wahacz ma luzy.

Ps
Zauważyłem że jak się toczę na prostej czy po łukach zakrętów (wciśnięte sprzęgło) to jest cisza nic nie telepie nic nie drga.

wentylator10

Re: Lybra 2.4 JTD - szarpanie przy skręcie w lewo/przyspiesz

Post autor: wentylator10 » 11 wrz 2011, 1:28

Mam jeszcze pytanie, co mnie trapi, ponieważ u mechanika w trakcie oględzin sam zauważyłem że kielich i krzyżak w nim zamontowany mają luz, odniosłem również wrażenie że sam kielich jakoś dziwnie się rusza gdy mocno poruszałem półosią, czy ma to jakiś związek z łożyskiem podpory wału, czy tak jest wyrobione wszystko i nowy kielich usunie problem - Kielich w ASO Gdańsk 450 pln.
Dodam że luz pomiędzy krzyżakiem a kielichem był minimalny.

Awatar użytkownika
wzorekk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 04 kwie 2011, 8:54
Skype: wzorekk
Imię: Tomek
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska/Kraków

Re: Lybra 2.4 JTD - szarpanie przy skręcie w lewo/przyspiesz

Post autor: wzorekk » 16 lip 2017, 13:07

wentylator10 pisze: 11 wrz 2011, 1:28 Mam jeszcze pytanie, co mnie trapi, ponieważ u mechanika w trakcie oględzin sam zauważyłem że kielich i krzyżak w nim zamontowany mają luz, odniosłem również wrażenie że sam kielich jakoś dziwnie się rusza gdy mocno poruszałem półosią, czy ma to jakiś związek z łożyskiem podpory wału, czy tak jest wyrobione wszystko i nowy kielich usunie problem - Kielich w ASO Gdańsk 450 pln.
Dodam że luz pomiędzy krzyżakiem a kielichem był minimalny.
Kolego mam problem własnie z jakby lekko ruszającym się lewym kielichem. Nie wiem czy wymiana kielicha z półosią coś da. Jak Ty poradziłeś sobie z problemem?
Pozdrawiam
Tomek
Lybra SW 2,4 JTD 150KM Executive, 2003r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”