Lybra 1.6 16v - osłona przegubu wewnętrznego

Awatar użytkownika
Adrian138
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, 18:42
Imię: Adrian
Lokalizacja: Malbork, Polska

Lybra 1.6 16v - osłona przegubu wewnętrznego

Post autor: Adrian138 » 15 maja 2016, 22:22

Witam. Sprawa jest taka że cieknie mi olej ze skrzyni biegów już nawet dosyć mocno, że aż mniej jeżdżę. Gdzie można kupić osłonę i czy ciężko zbić przegub zewnętrzny aby wymienić tą osłonę. Na allegro szukałem i znaleźć takowej osłony nie mogę ani całego przegubu wewnętrznego. Wiem tylko tyle że jest tam krzyżak. Bo całe półosie są. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Ciało puszczone raz, puszcza się cały czas. :)

mfan
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 176
Rejestracja: 06 mar 2009, 0:00
Imię: michał
Lokalizacja: chojnice

Re: Lybra 1.6 16v - osłona przegubu wewnętrznego

Post autor: mfan » 16 maja 2016, 18:16

Kolego Adrianie, wyciek oleju ze skrzyni nie ma nic wspólnego z przegubami. Nie napisałeś o którą strone chodzi. Przegub jest zabezpieczony pierscieniem ( zdejmuje sie go przy pomocy kleszczy ) i wtedy zbija. Podjedź może do jakiegoś mechanika który Ci pomoże i prawidłowo zdiagnozuje co trzeba zrobić.
Pozdrawiam
Lancia Lybra 1.9jtd 105KM

Awatar użytkownika
Adrian138
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, 18:42
Imię: Adrian
Lokalizacja: Malbork, Polska

Re: Lybra 1.6 16v - osłona przegubu wewnętrznego

Post autor: Adrian138 » 19 maja 2016, 21:01

Kolego mfan bardzo się mylisz w temacie mam napisane przegub wewnętrzny. Osłona przegubu stoi w miejscu półoś kręci się na łożyskowanym uszczelniaczu półosi a osłona jest spękana więc leci z osłony. Nie muszę jeździć po mechanikach bo sam z zawodu jestem mechanikiem, tylko nie ma nigdzie tej osłony tak samo jak nie mogę znaleźć silniczków klap nawiewów. Pozdrawiam.
Ciało puszczone raz, puszcza się cały czas. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”