Lybra 1.9 JTD 115KM - mulenie/prośba o analizę logów

domiskra
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 07 wrz 2011, 4:23
Imię: DoMinik
Lokalizacja: Lublin i okolice

Lybra 1.9 JTD 115KM - mulenie/prośba o analizę logów

Post autor: domiskra » 22 wrz 2016, 11:05

Czołem!

Luśka nie przyspiesza tak, jak powinna. Jadąc samemu, czuję się, jakby na pokładzie było pięciu chłopa i pełen bagażnik, potrafi zgasnąć przy ruszaniu, jak za mało gazu dać. Dodatkowo od jakiegoś czasu pojawił się dziwny dźwięk, niby świst; jego częstotliwość rośnie wraz ze wzrostem obrotów silnika.

Załączam logi z prośbą o pomoc w analizie. Wskazują one duży deficyt powietrza, ale czy nie jest to jakiś błąd czujnika? Przy takim deficycie, jak na wykresach, to chyba powinien w ogóle się zadławić? 8-O

Logi są trzy, darmowy MES pozwala zrobić tylko 4 parametry jednocześnie. Trzy próby, trzy logi, każdy w takich samych warunkach drogowych na trzecim biegu.

Pozdr!

Dominik
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mjerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 269
Rejestracja: 24 sie 2011, 15:49

Re: Lybra 1.9 JTD 115km - mulenie. Prośba o analizę logów

Post autor: mjerzy » 22 wrz 2016, 16:36

Tylko przy teście ilości powietrza masz gaz wciśnięty przez chwilę do oporu. Logi robi się z podałem w podłogę. Z tych logów wynika że auto ma muła bo nie wciskasz gazu do oporu lub podszedł ci dywanik pod pedał i musisz go przesunąć. Powietrza bardzo mało, ciśnienie jest. Kiedy wymieniłeś filtr powietrza, szukaj nieszczelności między przepływką a silnikiem (dolot).

iled
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 237
Rejestracja: 10 cze 2016, 7:59
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra 1.9 JTD 115km - mulenie. Prośba o analizę logów

Post autor: iled » 22 wrz 2016, 18:17

Tu było pisane, ja pisałem na forum stilo jak robić, zrób porządnie logi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”