Lybra 1.9 JTD 105 KM - czyszczenie przewodu smarowania turbiny

mfan
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 176
Rejestracja: 06 mar 2009, 0:00
Imię: michał
Lokalizacja: chojnice

Lybra 1.9 JTD 105 KM - czyszczenie przewodu smarowania turbiny

Post autor: mfan » 04 lut 2017, 21:54

Witam
Temat dotyczy sprawdzenia i ewentualnego przeczyszczenia (udrożnienia) przewodu smarowania turbiny ze stałą geometrią łopatek.
W mojej Lybrze turbina i wąż między nią a intercoolerem są w oleju oraz węże smarowania również. Turbina nie ma wyczuwalnego luzu osiowego i nie ubywa oleju na bagnecie. Zanim zacznę myśleć o wymianie chciałbym sprawdzić drożność węża odprowadzajacego olej do silnika ale nie wiem który to wąż.
Może ktoś z Was robił to u siebie lub posiada taką wiedzę jak to zadanie wykonać i udzieli mi cennych wskazówek. :)
Lancia Lybra 1.9jtd 105KM

jenks
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 386
Rejestracja: 20 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: dominowo

Re: Lybra 1.9 jtd 105 KM -czyszczenie przewodu smarowania turbiny

Post autor: jenks » 05 lut 2017, 9:55

mfan pisze: 04 lut 2017, 21:54 Witam
Temat dotyczy sprawdzenia i ewentualnego przeczyszczenia (udrożnienia) przewodu smarowania turbiny ze stałą geometrią łopatek.
W mojej Lybrze turbina i wąż między nią a intercoolerem są w oleju oraz węże smarowania również. Turbina nie ma wyczuwalnego luzu osiowego i nie ubywa oleju na bagnecie. Zanim zacznę myśleć o wymianie chciałbym sprawdzić drożność węża odprowadzajacego olej do silnika ale nie wiem który to wąż.
Może ktoś z Was robił to u siebie lub posiada taką wiedzę jak to zadanie wykonać i udzieli mi cennych wskazówek. :)
Tego się nie czyści,te węże zawsze są zaoliwione.
lancia lybra intensa 2,4jtd-sprzedana
lancia delta III platinum 2,0 M-jet 2010r-sprzedana
Alfa Romeo Tonale-użytkowana
***** ***

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”