Lybra - pompa wspomagania kierownicy - zamienniki

raczkowski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 86
Rejestracja: 04 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - pompa wspomagania kierownicy - zamienniki

Post autor: raczkowski » 25 lut 2017, 3:12

Pompa wspomagania kierownicy mi siadła :(
Na allegro pojawiły się zamienniki noname - za ok. 250 zł - czy ktoś wie, czy coś takie zamienniki są warte? Czy jednak lepiej kupić TRW za ok. 600 zł?

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4000
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Lybra - pompa wspomagania kierownicy - zamienniki

Post autor: volf » 25 lut 2017, 10:30

No cóż ja w takich wypadkach kupuję używkę za 30 zeta a jest w czym wybierać, bo taka pompa jest w kappie, lybrze i niezliczonej ilości fiatów...
Nowa to nowa ale ja wolę używkę od chińczyka a coś lepszego tanie nie jest, jak sam zauważyłeś :)
KAPPA TDS & JTD

raczkowski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 86
Rejestracja: 04 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra - pompa wspomagania kierownicy - zamienniki

Post autor: raczkowski » 25 lut 2017, 11:08

no tak, ale wszystkie używki mają pewnie 2xx tys. km - podobnie jak moja.
przypuszczam, że prawdopodobieństwo padnięcia po rozgrzebaniu i założeniu robi się dość wysokie. nie wiem, czy nie szkoda zachodu na wymianę na coś, co może za chwilę tak samo paść.

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4000
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Lybra - pompa wspomagania kierownicy - zamienniki

Post autor: volf » 25 lut 2017, 12:30

Dobra a co znaczy "paść", bo przeważnie to ta pompa robi się głośna ale działa a 200kkm to spokojnie powinna wytrzymać, chyba, że chodziła bez oleju.
Ja w swojej kappie wymieniałem, bo buczała już nawet bez mrozu ale przebieg to bliżej 500kkm był niż 200. Założyłem używkę od jakiegoś fiata benzynowego 1.4 czy 1.6 i działa już ze 3 lata. Jedyna różnica w firmie, bo "nowa" jest TRW a stara była bodajże ZF.
Oczywiście nikt nie broni zakupu nowej sztuki ale raczej te za 250 to będą chińskie a patrząc po necie to dobrych opinii nie mają i zdarza się np urwany wałek czy coś w tym stylu : czerwona :
KAPPA TDS & JTD

raczkowski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 86
Rejestracja: 04 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra - pompa wspomagania kierownicy - zamienniki

Post autor: raczkowski » 25 lut 2017, 12:50

Pompa wytrzymała 15 lat i 261 tys. km. Padła - wspomaganie kierownicy działa tylko przy wysokich obrotach silnika. Od dwóch dni wszystkie skrzyżowania w mieście pokonuję na gazie na luzie, Ewentualnie wpadam w zakręt z gazem w podłodze ;) Nie sądzę, żeby to była przekładnia, wszystko wskazuje na pompę.
250 za chińszczyznę mnie nie interesuje, jeśli to są pseudoprodukty na nibygwarancji, to rzeczywiście lepiej kupić albo TRW albo 3 używki z wymianą w cenie TRW ;)

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lybra - pompa wspomagania kierownicy - zamienniki

Post autor: goldixll » 25 lut 2017, 13:05

Osobiście kupiłbym używkę za parę złoty (można trafić z jakąś pseudo gwarancją rozruchową).

BTW Ciężko "zabić" pompę z reguły jak pada pompa to przyczyną jest padająca maglownica która puszcza w obieg śmieci. Co innego wycie to z racji wieku i przebiegu (w szczególności przy niskich temperaturach )
Była Lancia Kappa 2.4 kle kle kle , była Lancia Kappa 2.0 z lpg, była bawarka 2.8 ,
był sweter kombi 1.6SR,był Punciak 1.2 , Hyundai Santa Fe 2.4 lpg
Była Lancia Lybra 2.4 jtd
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek
Jest Daćka Sandero 0.9 :lol:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”