Lybra 2.4 JTD - pasek klinowy piszczący przy odpalaniu

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Lybra 2.4 JTD - pasek klinowy piszczący przy odpalaniu

Post autor: vincenzo » 22 mar 2017, 9:47

witam,
walczył ktoś może z nieustannie piszczącym paskiem klinowym?

Wymieniłem już wszystko w okolicach paska klinowego.. sprawdzałem paski klinowe 3 różnych producentów.. wszystkie co któreś odpalenie (niezależnie, czy silnik jest ciepły.. letni.. czy zimny) piszczy podczas odpalania - trwa to sekundę lub nawet jej ułamki - ale jest mega irytujące, szczególnie, że na wymianę całego osprzętu wydałem już pod tysiaka..

Mechanik mimo, że bardzo ogarnięty i "zaprzyjaźniony" który ogarnął cały generalny remont mojej Intensy zaczyna się poddawać :D chciał zamontować sprzęgiełko, które stosuje się w nowszych dieslach.. ale nie ma tego gdzie upchnąć w Lybrze.....

macie może jakieś sugestie?
Ostatnio zmieniony 22 mar 2017, 22:48 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami! Regulamin działu technicznego!
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: 2.4 JTD - pasek klinowy piszczący przy odpalaniu

Post autor: volf » 22 mar 2017, 10:09

Czyli napinacz masz nowy?
Co do tego sprzęgięłka to mówisz o kole pasowym alternatora? Jeśli tak to raczej musi się dać zamontować, bo to raczej tyle samo miejsca zajmuje co zwykłe koło aczkolwiek nie wiem czy pomoże w tym przypadku...
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: 2.4 JTD - pasek klinowy piszczący przy odpalaniu

Post autor: belial666 » 22 mar 2017, 12:06

Raczej w twojej jest jednokierunkowe. Trzeba wytargac alternator, bo na aucie nie zalozysz- za ciasno. Twoje na alternatorze tez pewnie jest jednokierunkowe tylko że zatarte.
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
Al Boundy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1342
Rejestracja: 04 paź 2014, 7:40
Imię: All
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: 2.4 JTD - pasek klinowy piszczący przy odpalaniu

Post autor: Al Boundy » 22 mar 2017, 18:07

Ja ostatnio ogarnąłem temat koledze w 166,tam problemem był napinacz który spychał pasek na bok... Wiadomo tuleje.

Wysłano z LG V10 H960A

Lancia Kappa SW 2.4 TDs 1997
Fiat Ulysse 2.0 16V 2004


było...minęło....Citroen Zeta 2.1 TD Epic Free....Polonez Atu Plus 1.6 GLI ...Lancia Kappa 2.4Tds....more..more..more..

szwagier-lublin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 203
Rejestracja: 27 sie 2015, 11:38
Imię: Tomek
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra 2.4 JTD - pasek klinowy piszczący przy odpalaniu

Post autor: szwagier-lublin » 22 mar 2017, 23:27

U mnie kiedyś ćwierkało koło pasowe wałka korbowego - to z tłumikiem drgań po środku. Guma była mocno sparciała i dostawało wibracji. Niestety tylko wymiana wchodziła w grę... temat nie jest tani. Podejrzenia wszystkich też padały na sprzęgło alternatora. Warto skontrolować jego stan. Jest tam bardzo ciasno i chyba z kanału będzie najłatwiej sposobem na "lusterko i latarkę".
Lancia Lybra 2,4JTD 150KM

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Lybra 2.4 JTD - pasek klinowy piszczący przy odpalaniu

Post autor: belial666 » 23 mar 2017, 0:47

Generalnie zaczynam od sciagniecia paska wielorowkowego z podzespołów ktore napędza. Włączam silnik i słucham- cicho. To jade dalej...

Miałem objawy :

Sprzegło jednokierunkowe alternatora- po rozruchu slyczać było strzelanie( łożyska w nim)
Rolka napinacza- świerszcze
Rolka prowadząca napinająca( między walem a klimą) - pisk na zimnym po chwili ustawało
Pasek wielorowkowy- podczas przyśpieszania slizgał sie i wydawał głośny pisk
Napinacz- wibracje paska
Nr. telef. 501259455

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”