Lybra 1.8 lpg - nie odpala na benz

mrozu87
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 15 gru 2015, 12:06
Imię: Adam
Lokalizacja: Bolesławiec

Lybra 1.8 lpg - nie odpala na benz

Post autor: mrozu87 » 18 maja 2017, 8:12

Witam serdecznie. Mam problem z moja Lybrą. Jakis tydzien temu wybralem sie autem do pracy, wszystko podczas jazdy było w porządku, jakie było moje zdziwienie gdy po południu samochód juz nie odpalił, gdy uruchmilem auto w trybie awaryjnym na gazie zauwazylem mimo ze silnik zimny wskazowka temp. Cieczy winduje na 130 C. Po jakis 10min jazdy, zgasze ja i moge go odpalic na benzynie, ciezko bo trzeba troche pedalem podeptac ale jest to mozliwe. Niestety wskaznik zawsze wskazuje max i zalancza sie wentylator. Z tą temp. Jest tak, że jeśli przyjść kluczyk w pierwszym polozeniu to najpierw pokazuje temp. Prawidlowa a po ok. 8sek winduje na max i prz probie uruchamiania silnika zalancza wentylator.
Co juz z robiłem:
- Zgodnie z instrukcja przejzalem wszystkie przekaźniki w komorze silnika rowniez te odpowiedzialne za wiatrak
- podlaczylem pod kompa, zero błędów, jak chce sprawdzic 1,2 bieg went. nie zalancza, temp. Silnik pokazuje prawidlowa (wskazowka na max.)
- rozlaczylem zegary bezpiecznikiem dalej problem z odpaleniem i zal. Wnetylator
- rozlaczylem klime bezpiecznikiem bez zmian
- rozlaczylem baterię na dobe, nic
- podmienilem czujnik temp to samo
- rozlaczylem inst. Lpg bezpiecznikiem bez zmian
- odlanczalem wszystkie czujniki ktore sa przy silniku po kolei ale brak zmian
- odlaczylem zegary bez zmian
- odlaczylem komputer silnika, dalej bez zmian w pierwszej pozycji kluczyka na zimnym silniku temp. na zegarach winduje na 130 i zalancza went.
Dodam ze silnik mam z Punto 1.8 htg i na gazie pracuje idealnie
Ile powinienem miec czujnikow temp. Ja mam chyba jeden 3pin
Bylem u elektryków nie chcą tego brac :(
Prosze o podpowiedzi gdzie szukac.

Awatar użytkownika
Jan19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 262
Rejestracja: 28 kwie 2013, 21:36
Imię: Jan
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra 1.8 lpg - nie odpala na benz

Post autor: Jan19 » 19 maja 2017, 12:53

Tak mi się wydaje że jest to grubszy temat. W pierwszej kolejności szukaj uszkodzeń wiązki i podłącz kompa i sprawdź temperaturę silnika
Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 13:01 przez Jan19, łącznie zmieniany 1 raz.
Nigdy nie wolno wdawać się w dyskusję z głupszym bo najpierw zniży cię do swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Jan19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 262
Rejestracja: 28 kwie 2013, 21:36
Imię: Jan
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra 1.8 lpg - nie odpala na benz

Post autor: Jan19 » 19 maja 2017, 12:54

Może CPU?
Nigdy nie wolno wdawać się w dyskusję z głupszym bo najpierw zniży cię do swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem.

mrozu87
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 15 gru 2015, 12:06
Imię: Adam
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Lybra 1.8 lpg - nie odpala na benz

Post autor: mrozu87 » 19 maja 2017, 14:19

Gdy podłącze lapka pokazuje mi temp. Prawidlową. Wczoraj podczas pracy silnika odczułem jedna z cewek na moment temp. Na blacie byla prawidlowa. Uruchomilem ponownie auto i wszystko wróciło do poprzedniego stanu czyli nie pali na benzynie, wskazowka pokazuje 130 + od wczoraj nie dziala obrotomierz i wentylatory sie nie zalanczają przy 100c ale działają jak zaloncze klime. Szukałem po kablach niby wszystko ok.

Awatar użytkownika
Jan19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 262
Rejestracja: 28 kwie 2013, 21:36
Imię: Jan
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra 1.8 lpg - nie odpala na benz

Post autor: Jan19 » 19 maja 2017, 18:56

O kurde, hmmm takie rzeczy dzieją się czasami przy kiepskiej masie. Pod maską masz kilka domasowań i jedną w bagażniku (chyba jedną po lewej stronie). Co bym proponował na szybko to zapnij jeszcze kabel do zapalania na pożyczkę z - akumulatora bezpośrednio na silnik.
Nigdy nie wolno wdawać się w dyskusję z głupszym bo najpierw zniży cię do swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Jan19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 262
Rejestracja: 28 kwie 2013, 21:36
Imię: Jan
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra 1.8 lpg - nie odpala na benz

Post autor: Jan19 » 19 maja 2017, 19:01

jeszcze do głowy przychodzi mi (bo to delikatne jest) podłączenie wtyczek od CPU (2 szt). Te piny są delikatne a woda potrafi się tam czasami dostać pomimo uszczelnienia(które jest słabe) Sprawdź czy wtyczki dobrze łączą
Nigdy nie wolno wdawać się w dyskusję z głupszym bo najpierw zniży cię do swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”