Lybra 2.4 JTD - rosnące obroty

Awatar użytkownika
Moglaj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 526
Rejestracja: 06 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: wroclaw/olkusz

Lybra 2.4 JTD - rosnące obroty

Post autor: Moglaj » 08 cze 2017, 13:08

Witam nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc pytam.
Ostatnio moje autko zaczeło sie dziwnie zachowywać,po puszczeniu pedału gazu obroty zamiast spadac rosną przez 2 sekundy i dopiero spadaja,czuje sie jakbym miał automat. Dziwne jest to,że nie dzieje się to cały czas tylko czasami gdzie szukac? na kompie sprawdzałem to pedał gazu pracuje poprawnie (w sumie jeszcze sprawdze na wykresie w danym momencie) bo może podczas jazdy tak się dzieje ,jakby ktoś miał pomysł co sprawdzić to proszę pisać .

szwagier-lublin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 203
Rejestracja: 27 sie 2015, 11:38
Imię: Tomek
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra 2,4 jtd -rosnące obroty

Post autor: szwagier-lublin » 08 cze 2017, 16:54

Może być to np problem z przepustnicą, która z powodu nagromadzonego wewnątrz nagaru "nie chętnie" przymyka klapę. Co prawda sterowana jest elektrycznie, ale szukania problemów z nierównymi - jakkolwiek - obrotami szukałbym najpierw tam. Przy ostatnim wężu dolotu jest stalowe kolanko. Wystarczy odkręcić 3 śruby łączące je z przepustnicą i już będzie widać w jakim stanie jest jej wnętrze. Powinno być gładkie i srebrne a klapa powinna poruszać się bez zacięć. Czyszczenie można śmiało wykonać zanurzeniowo - polecam naftę techniczną. Jeśli ten układ jest brudny często też towarzyszą temu silne wibracje podczas gaszenie silnika.
Lancia Lybra 2,4JTD 150KM

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra 2,4 jtd -rosnące obroty

Post autor: FXX » 08 cze 2017, 18:43

Imho ta niby "przepustnica" nie ma do tych objawów nic do rzeczy. Dlaczego niby "przepustnica"? Bo jej zadaniem jest łagodne gaszenie samochodu - dlatego jej zabrudzenie powoduje wibracje przy gaszeniu.
Poza tym w trakcie jazdy zdejmując nogę z gazu "odcinane" są wtryskiwacze i nie jest podawane paliwo.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Moglaj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 526
Rejestracja: 06 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: wroclaw/olkusz

Re: Lybra 2,4 jtd -rosnące obroty

Post autor: Moglaj » 08 cze 2017, 19:16

Wymienilem ostatnio przeplywomierz, niestety po tygodniu pojawia mi sie blad P 0110 ale dzisiaj po odlaczeniu problem jest mniejszy ale nadal jest :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była lancia dedra 2,0tds ,Teraz lancia lybra 2,4 jtd

szwagier-lublin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 203
Rejestracja: 27 sie 2015, 11:38
Imię: Tomek
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra 2,4 jtd -rosnące obroty

Post autor: szwagier-lublin » 08 cze 2017, 19:34

Hmm... wiem na pewno - z kilku przypadków opisywanych nawet na forum - że tzw. "falowanie obrotów" +/- 500 np. lub mulenie do 500 obrotów podczas zdjęcia nogi z gazu miało swoją przyczynę niejednokrotnie w przepustnicy i jej czyszczenie likwidowało problem - stąd moje podejrzenie. Ale skoro "odcinkę" powodują wtryski i raczej do wzrostu obrotów brudna przepustka nie przyczynia się to nie mam pomysłu. Może czujnik położenia pedału przyspieszenia?
Lancia Lybra 2,4JTD 150KM

szwagier-lublin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 203
Rejestracja: 27 sie 2015, 11:38
Imię: Tomek
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra 2,4 jtd -rosnące obroty

Post autor: szwagier-lublin » 08 cze 2017, 19:37

Moglaj pisze: 08 cze 2017, 19:16 Wymienilem ostatnio przeplywomierz, niestety po tygodniu pojawia mi sie blad P 0110 ale dzisiaj po odlaczeniu problem jest mniejszy ale nadal jest :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przepływka BOSCH'a? Przerabiałem wyminę tego modułu i zmiana na oryginał odmieniła samochód od razu. Jeśli lepiej jest po odpięciu wtyczki to znaczy, że coś nie halo z tą przepływką...
Lancia Lybra 2,4JTD 150KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”