Lybra 2.4 JTD - nowy rozrusznik nie kręci/brak napięcia na "cewce"

nozone
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2016, 21:09
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lybra 2.4 JTD - nowy rozrusznik nie kręci/brak napięcia na "cewce"

Post autor: nozone » 01 lip 2017, 16:08

Panowie jak w temacie . Problem zaczął się od tego zgasiłem je na parkingu podziemnym i po powrocie nie chciała zapalić. Nie miałem miernika a wiadomo za parking trzeba płacić próbowałem zapalić (wiem zaraz będą glosy ze tak sie nie robi ale ...) na popych z trójki był dość długi zjazd na niższy poziom ale to nic nie dało. W desperacji wykręciłem rozrusznik na parkingu 20 min (jak ktoś jest zainteresowany jak chętnie służę informacją) rozebrałem złożyłem i nic. Nadmienię że stukanie w rozrusznik i bujanie auta na 1-szym biegu tez nie pomogło. Zadzwoniłem po kolegę żeby mnie wytargał z parkinu i stal się cud. Kolega podjechał mówię spróbuje jeszcze raz no i rozrusznik zaskoczył i było ok przez 2 dni. Teraz już jest tylko cisza. Pomierzyłem napięcia od akumulatora po kablu jest natomiast brak napięcia w chwili przekręcenia kluczyka w pozycje start na cewce - drugim zacisku rozrusznika. Posprawdzałem kable, bezpieczniki, naładowałem akumulator i nic. Od czasu do czasu jak próbowałem uruchomić silnik było tylko lekkie tyknięcie na założonym NOWYM ROZRUSZNIKU.
Podejrzewam problem ze stacyjką chociaż też tam zaglądałem i posprawdzałem wtyczki lub komputerem może immobilizer. Na kompie żadnych błędów nie pokazuje.

Ma ktoś może schemat podłączeń bo kabel "sygnałowy z rozrusznika idzie w wiązce do komputera tak mi sie wydaje .
Nie mam już pomysłu co jeszcze posprawdzać.

Przychodzi mi do głowy jeszcze myśl żeby spróbować auto pociągnąć i zobaczyć czy zaskoczy. Jeżeli nie to wiadomo że będzie problem z elektroniką ale czy warto?

Jeszcze pytanko cy zadziała jak.podlacze kabel" sygnałowy" ten se stacyjki bezpośrednio do akumulatora na.czas rozruchu rozrusznik zakreci?

Pozdrwiam

Awatar użytkownika
Jan19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 262
Rejestracja: 28 kwie 2013, 21:36
Imię: Jan
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra 2.4 JTD - nowy rozrusznik nie kręci/brak napięcia na "cewce"

Post autor: Jan19 » 11 lip 2017, 22:10

Tak zakręci. Tylko odepnij najpierw pierwotny przewód sterujący
Nigdy nie wolno wdawać się w dyskusję z głupszym bo najpierw zniży cię do swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”