Lybra 2.4 JTD - nieszczelność klimatyzacji

wisniewski
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2017, 14:28

Lybra 2.4 JTD - nieszczelność klimatyzacji

Post autor: wisniewski » 05 sie 2017, 14:34

Witam, mam nieszczelną klimatyzację w Lybrze, nie wiem w jakim stanie jest cały układ, bo auto niedawno kupiłem. Po wypełnieniu azotem spryskałem węże i skraplacz mieszaniną wody z mydłem, jednak nic nie wynalazłem. W związku z tym pytam Was, Forumowicze, gdzie w Waszych Lybrach zdarzały się nieszczelności.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2017, 20:37 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami! Regulamin działu technicznego!!!

Awatar użytkownika
Ventura
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2009, 11:01
Imię: Marcel
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Lybra 2.4 JTD - nieszczelność klimatyzacji

Post autor: Ventura » 20 sie 2017, 23:18

Oj życzę powodzenia :)
U mnie siadł przewód aluminiowy, który widać od spodu auta przy lewym kole. Wymiana jest dosłownie koszmarem - pół auta trzeba rozebrać (aku, podstawka aku, pompę ABS, serwo hamulców, dolot). Robię to od góry, spec od klimy chciał ściągać skrzynie (ale to by mu nic nie dało).

Zdjęcia są na FB - link w podpisie.
Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie rozbierania można dorobić wąż gumowy - koszt 200-250zł w zależności kto będzie Ci to zakuwał (mam namiar do gościa za 200zł) ale zdecydowałem się kupić oryginał - żałuje bo kupę czasu straciłem na rozbieraniu.

Jeśli padł Ci inny wąż są specjalne złączki do tego i nie trzeba nic demontować ale i tak pierwsze co to nabicie UV i znalezienie nieszczelności u mnie akurat syczało i dziura była wielka i widoczna.

wisniewski
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2017, 14:28

Re: Lybra 2.4 JTD - nieszczelność klimatyzacji

Post autor: wisniewski » 21 sie 2017, 14:23

Tak, widziałem, że dostęp nie należy do najlepszych...

W którym dokładnie miejscu miałeś dziurę w wężu? U mnie nie syczy nic, ale po 24h zejdzie ciśnienie z 7bar na 3,5bar.

Ile orientacyjnie czasu zajęła Ci wymiana tego węża?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Ventura
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2009, 11:01
Imię: Marcel
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Lybra 2.4 JTD - nieszczelność klimatyzacji

Post autor: Ventura » 21 sie 2017, 18:57

Ciężko to określić bo ja zawsze robie rzeczy dookoła czyli tam poczyszcze tu podmaluje. Jak na razie robilem 8h ale jeszcze nie zlozylem do końca. Bez zabawy w inne rzeczy do ogarnięcia w 4h bo musisz liczyc odpowietrzanie hamulcow. Dziura byla przy scianie grodziowej pod serwem.

grigor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 326
Rejestracja: 02 sty 2012, 19:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra 2.4 JTD - nieszczelność klimatyzacji

Post autor: grigor » 08 wrz 2017, 22:18

Ventura pisze: 20 sie 2017, 23:18 Oj życzę powodzenia :)
U mnie siadł przewód aluminiowy, który widać od spodu auta przy lewym kole. Wymiana jest dosłownie koszmarem - pół auta trzeba rozebrać (aku, podstawka aku, pompę ABS, serwo hamulców, dolot). Robię to od góry, spec od klimy chciał ściągać skrzynie (ale to by mu nic nie dało).

Zdjęcia są na FB - link w podpisie.
Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie rozbierania można dorobić wąż gumowy - koszt 200-250zł w zależności kto będzie Ci to zakuwał (mam namiar do gościa za 200zł) ale zdecydowałem się kupić oryginał - żałuje bo kupę czasu straciłem na rozbieraniu.

Jeśli padł Ci inny wąż są specjalne złączki do tego i nie trzeba nic demontować ale i tak pierwsze co to nabicie UV i znalezienie nieszczelności u mnie akurat syczało i dziura była wielka i widoczna.
Ze swojej strony polecam olać wymianę tego przewodu aluminiowego. Szybciej i taniej jest zrobić obejście na zakutych przewodach elastycznych. U mnie takie rozwianie działa od 4 lat. Jedyny problem to znalezienie osoby która potrafi to wykonać ;)
Jest:
Lybra Executive SW 2.4 JTD + Mod by Ramzes

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”