Lybra 2.0 154km traci moc.

Krool
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 29 sie 2017, 17:04

Lybra 2.0 154km traci moc.

Post autor: Krool » 26 wrz 2017, 20:17

Witam. Jako że nie udało mi się znaleźć diagnosty który ma czas. Postanowiłem sam poszukać problemu.
Objawy. Po resecie i autoadaptacji sprawa wygląda tak.
Auto faluje obrotami nawet do 1500. Często obroty się wieszają lub bardzo powoli spadają. Gdy jest dobrze jeździ tzn w miarę ok, to po przekroczeniu 4300 obrotów następuje zamulenie o jakieś 40% ale auto dalej ciągnie. Podczas wciskania pedału gazu w okolicy ok 80 % wciśnięcia występuje szarpnięcie.
Gdy jest zimno ok 10-20 stopni objawy dużo zadziej występują. Pali dobrze jednak długo schodzi z obrotów zanim się nagrzeje.
Czyściłem przepustnicę, sprawdzałem przepływkę czyściłem ją nic to nie dało ale w FES wygląda że pracuje dobrze.
Sprawdziłem również multimetrem czujniki położenia wału i wałka rozrządu wartości zmierzone prawidłowe.
Jedynie sonda lambda stoi na 480mv w FES także, nie miałem okazji sprawdzić podczas jazdy ale na jałowym po depnięciu wartości zmieniają się bardzo niewiele.
Błędy jakie pokazuje to lambda bez załączenia lampki check, i ostatnio "czujnik położenia pedału przyśpieszenia" czy jakoś tak. check się zapala i gaśnie jak świeci to auto bardzo traci moc.
Na benzynie objawy te same lecz zamułka w okolicach 4300 dużo mniejsza.
Wymieniłem jak na razie świece.
Jutro jadę zapytać o lambdę.
Mam do was pytanie o ten "czujnik położenia pedału przyśpieszenia" gdzie on jest i co zrobić aby go jakoś domowym sposobem sprawdzić.
Pozdrawiam i proszę o pomoc w diagnozie.

Awatar użytkownika
pawel1234
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 378
Rejestracja: 11 sie 2009, 12:50
Imię: Paweł
Lokalizacja: Brwinów/k.Warszawy

Re: Lybra 2.0 154km traci moc.

Post autor: pawel1234 » 28 wrz 2017, 0:32

Napisz skąd jesteś...
Może być sonda lambda. Może być ten czujnik. Pedał przyspieszenia jest elektroniczny nie na linkę i w nim jest ten czujnik.

Spróbuj zdobyć chociaż używaną sondę i zobacz czy będzie poprawa
Lancia Lybra 2.0 COMFORTRONIC
Lancia Ypsilon 0.9 Automat 2016r.

Krool
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 29 sie 2017, 17:04

Re: Lybra 2.0 154km traci moc.

Post autor: Krool » 28 wrz 2017, 12:31

Jestem z okolic Jasła
Sonda zamówiona czekam aż dojdzie do sklepu. Gorsza sprawa z tym czujnikiem pedału przyspieszenia bo nie wiem jak się do niego dobrać i gdzie on dokładnie jest. A i co najlepsze wczoraj jak zgasła kontrolka silnika to cały dzień się nie zapaliła wiec może jakieś zwarcie w instalacji, luźny przewód wtyczka od tego czujnika?
Po zmianie sondy napisze czy jest jakaś poprawa.

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra 2.0 154km traci moc.

Post autor: Bichoń » 29 wrz 2017, 18:55

Czujnik położenia pedału przyśpieszenia jest łatwo namierzyć, ale niełatwo się do niego dostać. Idź po pręcie, na którym osadzony jest pedał, w połowie długości jest "zawias", a na końcu, głęboko pod kierownicą, do pręta dźwigienką przymocowany jest właśnie ten czujnik.

Krool
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 29 sie 2017, 17:04

Re: Lybra 2.0 154km traci moc.

Post autor: Krool » 30 wrz 2017, 17:09

Dzięki "Bichoń" sprawdzę. Dodam że wymiana sądy lambda pomogła dość znacznie tzn mniej skaczą obroty i ma więcej mocy w dolnym zakresie obrotów i brak szarpnięcie podczas gazu w podłogę. jeszcze posprawdzać ten czujnik pedału i może będzie ok.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”