Lybra 2.4 JTD pedał sprzęgła w podłodze

Awatar użytkownika
rotmistrz88
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 19 sie 2014, 1:45
Imię: Bartek
Lokalizacja: Poznań

Lybra 2.4 JTD pedał sprzęgła w podłodze

Post autor: rotmistrz88 » 01 lut 2018, 13:02

Witam ,od jakiegoś czasu miałem irytujące skrzypienie przy wciskaniu sprzęgła i wczoraj przy przejeżdżaniu przez skrzyżowanie przy zmianie z 1 na 2 poczułem pod nogą strzał i sprzęgło zostało w podłodze. Jakoś dało się dojechać na parking i zajrzałem na dół i ucho pompy wyskoczyło z tego trzpienia . Moje pytanie jest takie czy teraz dam radę to sam ogarnąć na tym parkingu ? Mieliście kiedyś podobny przypadek ? Co mogło spowodować taki coś ? I czy teraz jak bym miał zaczepić to ucho to potrzebuje jakiąś część ? I czy trzeba robić jakieś odpowietrzania czy coś ? Nie chcę dać się wy....ć jakiemuś cwaniakowi ;-).

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Lybra 2.4 JTD pedał sprzęgła w podłodze

Post autor: mikee72 » 01 lut 2018, 14:59

Miałem podobnie w 7-letnim wtedy służbowym Peugeot Partnerze. Pedał sprzęgła zawsze chodził ciężko, a pewnego dnia został na dole..

Jakoś trzeba było jechać - wrzucałem jedynkę, odpalałem i jazda. Przy obrotach około 2tys luz, lekki gaz i dwójka (chociaż można ją pominąć i od razu trójka). Potem podobnie wyższe biegi. Te obroty to oczywiście umownie, to trzeba czuć - żeby bez problemu zdjąć z biegu na luz a potem bez zgrzytu załączyć wyższy bieg. Hamowanie do zera oczywiście z wyłączeniem lub zdławieniem silnika i znowu start z jedynki. Tak jechałem ponad 100km z roboty - od razu do warsztatu. Mordęga..

Nie pamiętam co tam się wtedy dokładnie zrywało/wyczepiało, ale potem jeszcze dwukrotnie w ciągu miesiąca pedał zostawał na dole.
Skończyło się nową linką i nowym sprzęgłem.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
rotmistrz88
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 19 sie 2014, 1:45
Imię: Bartek
Lokalizacja: Poznań

Re: Lybra 2.4 JTD pedał sprzęgła w podłodze

Post autor: rotmistrz88 » 19 mar 2018, 16:13

Witam , okazało się że ta tuleja na pedale sprzęgła jest sparciała i część tej gumy odpadła . Mam pytanie czy tam jest coś więcej oprócz tej tulejki na którą nachodzi ucho pompy sprzęgła? Chodzi mi dokładnie o to czy jest tuleja , ucho sprzęgła podkładka i drut zabezpieczający czy coś jeszcze?

I najważniejsze, jak wcisnąć ta nowa tulejkę w ucho pompy sprzęgła? Macie jakiś patent?

Awatar użytkownika
rotmistrz88
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 19 sie 2014, 1:45
Imię: Bartek
Lokalizacja: Poznań

Re: Lybra 2.4 JTD pedał sprzęgła w podłodze

Post autor: rotmistrz88 » 27 mar 2018, 2:11

Zrobione , wcisnąłem tą tulejkę kluczem do rur , troche kombinacji było ale weszło i teraz pedał sprzęgła działa elegancko bez skrzypienia .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”