Lybra 2.0 20v brak iskry i suche swiece POMOCY

Awatar użytkownika
zygmunt1
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1117
Rejestracja: 03 maja 2009, 15:58
Imię: Zygmunt
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra 2.0 20v brak iskry i suche swiece POMOCY

Post autor: zygmunt1 » 06 cze 2019, 13:25

Wg mnie należy znaleźć przyczynę dlaczego nie ma masy ori na ecu. Nie dokręciłeś jakiegoś kabla
przy składaniu ?
Brzęczyk u mnie w 2.0 z lpg też występuje.
Były: Motorower Komar, WSK 125, Gazela 175,Zastava 1100p, Skoda 105, Fiat Ritmo 1,1, Fiat Tempra 1,6, Lancia Dedra 1,8 16V, Fiat Punto II, Lancia Lybra 1.8
Jest : Lancia Lybra 2.0
, Lancia Beta Coupe 2.0 oraz firmowy Fiat Fiorino i Peugeot Partner był -jest Dacia
Tel.: 794 610 042

Beta Coupe 2,0 -(klik)

Członek Zwyczajny Stowarzyszenia :roll:

Awatar użytkownika
jasiugm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 372
Rejestracja: 03 lut 2015, 19:14
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra 2.0 20v brak iskry i suche swiece POMOCY

Post autor: jasiugm » 06 cze 2019, 16:57

Jaroso pisze:Podlaczylem mase z auk do obudowy kompa i check sie zapalil jednak zaniepokoil mnie dziwny dzwiek ktory wydobywa sie z komputera czy to normalne?
Odkręć komputer i przeczyść dokładnie miejsca styku z przepustnicą. Raczej na pewno masz gdzieś nie podłączoną masę. Jedna jest na pewno przy skrzyni, druga obok akumulatora przykrecona do nadwozia, a trzecia chyba jest przykrecona do podstawy kolektora ssącego obok przepustnicy.
To piszczenie to pewnie sterownik LPG. Brak gazu albo coś nie podłączone.

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Kappa SW 2.0 20V VIS
Y 1.2 8V

Jaroso
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 02 gru 2018, 13:41
Imię: Jarek

Re: Lybra 2.0 20v brak iskry i suche swiece POMOCY

Post autor: Jaroso » 06 cze 2019, 22:45

jasiugm pisze: 06 cze 2019, 16:57
Jaroso pisze:Podlaczylem mase z auk do obudowy kompa i check sie zapalil jednak zaniepokoil mnie dziwny dzwiek ktory wydobywa sie z komputera czy to normalne?
Odkręć komputer i przeczyść dokładnie miejsca styku z przepustnicą. Raczej na pewno masz gdzieś nie podłączoną masę. Jedna jest na pewno przy skrzyni, druga obok akumulatora przykrecona do nadwozia, a trzecia chyba jest przykrecona do podstawy kolektora ssącego obok przepustnicy.
To piszczenie to pewnie sterownik LPG. Brak gazu albo coś nie podłączone.

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka
Podsumowujac auto w koncu odpalilo za brak pradu odppwiedzialny byl kabel masy ktory przykrecany jest do bloku silnika poniżej przepustnicy.
Natomiast po odpaleniu chodzi na bardzo niskich obrotach tzn na obd pokazalo 720 wiec pracuje nie rowno.. po nagrzaniu do 90 i dodaniu gazu auto zgaslo i nie odpalilo...😕 zmierzylem czujnik położenia walu i pokazal ponad 1kilo om czy to normalne? Z tego co pamietam to gdzies wyczytalem ze ma miec 800 Omów Co moge poradzic na te obroty moze lusia potrzebuje czasu zeby komputer sie ustawil??? A co do tego posCzacego dzwieku z komputera to wlasnie stamtąd on sie wydobywa...jesli u was jest cisza to zastanawiam sie ci jest przyczyna...no chyba ze to normalne...

Jaroso
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 02 gru 2018, 13:41
Imię: Jarek

Re: Lybra 2.0 20v brak iskry i suche swiece POMOCY

Post autor: Jaroso » 06 cze 2019, 23:34

Zapomnialem dodac najwazniejszego...SETDECZNIE DZIEKUJE ZA DOTYCHCZASOWA POMOC I SUGESTIE!!! -dzieki nim zaoszczedzilem jakis rok poszukiwan...😉😁😁😁

Awatar użytkownika
Krawiec1
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 18:24
Lokalizacja: RDE/WGR

Re: Lybra 2.0 20v brak iskry i suche swiece POMOCY

Post autor: Krawiec1 » 07 cze 2019, 8:55

Jaroso pisze: 06 cze 2019, 22:45 Podsumowujac auto w koncu odpalilo za brak pradu odppwiedzialny byl kabel masy ktory przykrecany jest do bloku silnika poniżej przepustnicy.
od razu pisałem o masie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”