Kappa - hamulce tył

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - hamulce tył

Post autor: Luckyy » 25 mar 2007, 18:56

"Lewutek" pisze:CZE...

TAK TAK w ASO takie szalone ceny ...ale za to komplet wszystkich pasujących gumek...Robiłem na jesieni tylny zacisk na AUTOFREN-ie i tylko niektóre pasują ... chyba 2 sztuki: uszczelnienie tłoka oraz osłona tłoka ... reszta w zestawie nieprzydatna ... także ASO ma komplet wszystkich pasujących gumek ale za to cena kosmiczna :bitwa4: :rozwalgnoja:

co bylo powodem wymiany gumek ??
slabo hamowalo? plyn sie wylewal? czy jeszcze cos innego?
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Kappa - hamulce tył

Post autor: Lewutek » 25 mar 2007, 19:12

CZE...
Powód wymiany gumek (czyli przegląd/"mały remoncik" zacisku) to lekko zacinający się klocek ...który nie powracał do pierwotnego położenia i czasem bardzo delikatnie ocierał o tarczę i piszczał...Podczas wymiany kół zawsze na tyle na ile mogę sprawdzam zaciski, stan klocków... a w lecie to w końcu zdemontowałem klocki na tylnych hamulcach ...no i jedna osłona tłoka zacisku hamulcowego była "podarta"...nic się nie lało a hamulce były normalne ... więc przygotowałem się na robotę tak aby na zimę 2006/2007 mieć zacisk naprawiony.

Wymiana gumowej osłony tłoka (to jest ta zewnętrzna chroniąca wnętrze zacisku przed wilgocią, piachem itp) wiąze się z demontażem zacisku i jego rozebraniem...stąd przy okazji wymieniłem uszczelnienia wewnętrzne.

Robotę zrobiłem w serwisie FIAT-a...
Buraczany Wóz, "Ł"opel, "Ł"A"Ł‚"di, VW ... Obrazek
aktualnie turlam się™ od lat ... KAPISZONOLOT-em 2,4LX z "heblami" BREMBO ... na Blosie ... jest i K2,0T 20V

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - hamulce tył

Post autor: Luckyy » 25 mar 2007, 19:43

jest jakos bardzo pracochlonne? potrzebne sa jakies specjalistyczne narzedzia?
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Kappa - hamulce tył

Post autor: Lewutek » 25 mar 2007, 20:11

CZE...

1-1,5 godz. ...a narzędzia ... do odkręcenia przewodu hamulcowego w sewisie mają specjalny klucz ... po za tym to zwykłe narzędzia+imadło do zamocowania zacisku poza autem ... tyle ...
Buraczany Wóz, "Ł"opel, "Ł"A"Ł‚"di, VW ... Obrazek
aktualnie turlam się™ od lat ... KAPISZONOLOT-em 2,4LX z "heblami" BREMBO ... na Blosie ... jest i K2,0T 20V

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - hamulce tył

Post autor: Bichoń » 09 kwie 2011, 9:29

Szukałem trochę zestawów naprawczych. Czy ktoś mógłby mi potwierdzić, że wszystkie Kappy mają z tyłu takie same zaciski:
Lucas
średnica tłoczka 38 mm
długość tłoczka 51 mm
numerek pod jakim występuje zestaw naprawczy: D4846C

Szukam konkretnie do mojej kappy, 2.0 16vT

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Re: Kappa - hamulce tył

Post autor: Luckyy » 12 kwie 2011, 14:33

zapytaj usera QLO z tego formum, bedzie wiedzial :-)
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
cool_r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 219
Rejestracja: 21 lip 2009, 18:13
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Kappa - hamulce tył

Post autor: cool_r » 08 cze 2017, 13:42

Czy do wymiany gumowej osłonki zewnętrznej tłoczka trzeba koniecznie rozbebeszać ten zacisk, czy nie wystarczy go maxymalnie wysunąć? Pytam bo moją osłonkę szlak tafił i czeka mnie robota
LanciA_K_2.0_vis'99+BOMBA
www.WreckedExotics.com <-----łezka w oQ jak nic

Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Kappa - hamulce tył

Post autor: fedos » 08 cze 2017, 14:15

cool_r pisze: 08 cze 2017, 13:42 Czy do wymiany gumowej osłonki zewnętrznej tłoczka trzeba koniecznie rozbebeszać ten zacisk, czy nie wystarczy go maxymalnie wysunąć? Pytam bo moją osłonkę szlak tafił i czeka mnie robota
Chcesz na ten cały syf założyć nową gumkę? Musisz to rozebrać całe wyczyścić i zobaczyć czy nie ma wżerów na tłoczku inaczej zemści sie to na Tobie szybciej niż myślisz i wtedy już bedziesz musiał wszystko tak czy siak rozebrać :D

Awatar użytkownika
matis1906
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 580
Rejestracja: 14 kwie 2014, 21:15
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Lublin

Re: Kappa - hamulce tył

Post autor: matis1906 » 08 cze 2017, 14:49

cool_r pisze: 08 cze 2017, 13:42 Czy do wymiany gumowej osłonki zewnętrznej tłoczka trzeba koniecznie rozbebeszać ten zacisk, czy nie wystarczy go maxymalnie wysunąć? Pytam bo moją osłonkę szlak tafił i czeka mnie robota
Toż to 5 minut roboty na stronę:
-Odkręcasz koło
-Odkręcasz przewód
-Odkręcasz śruby zacisku
-Ściągasz linkę ręcznego
W tej chwili zacisk masz zdjęty z auta, możesz wyczyścić cały tłok jak i powymieniać uszczelki i osłonę. Będziesz miał spokój na parę lat, sama wymiana osłony wydaje się bez sensu.

Awatar użytkownika
cool_r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 219
Rejestracja: 21 lip 2009, 18:13
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Kappa - hamulce tył

Post autor: cool_r » 08 cze 2017, 15:35

No tak może to i racja. Dziękować za rade
LanciA_K_2.0_vis'99+BOMBA
www.WreckedExotics.com <-----łezka w oQ jak nic

Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Kappa - hamulce tył

Post autor: fedos » 08 cze 2017, 15:44

matis1906 pisze: 08 cze 2017, 14:49
cool_r pisze: 08 cze 2017, 13:42 Czy do wymiany gumowej osłonki zewnętrznej tłoczka trzeba koniecznie rozbebeszać ten zacisk, czy nie wystarczy go maxymalnie wysunąć? Pytam bo moją osłonkę szlak tafił i czeka mnie robota
Toż to 5 minut roboty na stronę:
-Odkręcasz koło
-Odkręcasz przewód
-Odkręcasz śruby zacisku
-Ściągasz linkę ręcznego
W tej chwili zacisk masz zdjęty z auta, możesz wyczyścić cały tłok jak i powymieniać uszczelki i osłonę. Będziesz miał spokój na parę lat, sama wymiana osłony wydaje się bez sensu.
Pod warunkiem, że wszystko idzie zgodnie z planem :D Jak wszystko idzie źle to nawet może cały weekend auto stać, bo sie coś urwie od zapieczenia i wtedy *** z dostaniem części w sobote popołudniu :D Uważaj na odpowietrzniki, bo są bardzo delikatne i jak go ukręcisz, to może być już po ptokach...

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - hamulce tył

Post autor: volf » 08 cze 2017, 16:52

A da się w ogóle zamontować tę osłonę bez demontażu tłoczka?
Coś mi sie kołacze, ze trzeba wyjąc tłoczek by umieścić gumkę w zacisku i dopiero wkładać tłoczek ale może się mylę :?:
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
matis1906
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 580
Rejestracja: 14 kwie 2014, 21:15
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Lublin

Re: Kappa - hamulce tył

Post autor: matis1906 » 08 cze 2017, 17:40

volf pisze: 08 cze 2017, 16:52 A da się w ogóle zamontować tę osłonę bez demontażu tłoczka?
Coś mi sie kołacze, ze trzeba wyjąc tłoczek by umieścić gumkę w zacisku i dopiero wkładać tłoczek ale może się mylę :?:
Nie mylisz się, poza tym jeśli stara osłona pękła to w tym rowku została guma której nie da się usunąć bez rozbierania. Tak czy siak, trzeba wyciągnąć tłok.
Fedos- zgadza się, chociaż w Kappie zaciski tylne są super bezproblemowe i same odpowietrzniki zazwyczaj nie sprawiają kłopotów. W równoletnim audi a4,golf itp. nie jeden raz rozwiercałem :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Kappa - hamulce tył

Post autor: fedos » 08 cze 2017, 18:57

U mnie niestety tył był masakryczny i bez palnika sie nie obeszło, a i tak odpowietrznik poszedł zwiedzać przy akompaniamencie kur.... pobliskie krzaki. Miałem drugi zacisk w domu, ale bez odpowietrznika i ta auto stało od soboty do poniedziałku na podnośniku:/ teraz czeka mnie to w coupe, ale wyglada na mniej skorodowane i to dużo :)
Mówiłem sobie nigdy więcej takiego czegoś, bo zaoszczędzi sie 50zł, a nerwów straci dużo więcej, ale jakoś znowu sie za to sam bede zabierał :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”