Lybra - migająca kontrolka klocków

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - migająca kontrolka klocków

Post autor: STOD » 29 paź 2008, 9:50

Witam!
Wczoraj zauważyłem ,że na zakrętach lub podczas przejazdu przez nierówności miga mi kontrolka hamulców(chodzi o takie kółeczko jakby w nawiasie :D ).Czy trzeba już wymieniać klocki? Wiem ,że są dość zjechane ale samochod hamuje rewelacyjnie.Bedę wymieniał tarcze i klocki razem ale chciałem zapytać czy mogę trochę z tym pojeździć bez rozwalenia jakiegoś czujnika od ABSu np. Nie mam totalnie czasu gdzieś z tym podjechać.Ciągnę dwie parce na raz i autentycznie nie ma bata ,żeby wstawić samochod gdzieś i to zrobić :cry: Nie rozwale nic jak z miesiąc tak pojeźdze ??
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - migająca kontrolka klocków

Post autor: Dudi » 29 paź 2008, 10:08

Nie rozwalisz, ale najlepiej wymienień wszystko (znaczy się tarcze i klocki) jak tylko będziesz miał możliwość. I hamowanie delikatne, nie z dużych prędkości.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

harnas
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 32
Rejestracja: 07 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Lybra - migająca kontrolka klocków

Post autor: harnas » 29 paź 2008, 11:48

jak zetrzesz okladzine klockow do 0 to uslyszysz tarcie metal o metal przy hamowaniu. dluzsza jazda moze spowodowac zniszczenie totalne tarcz, ale skoro i tak sa przewidziane nowe... sugeruje czestsze hamowanie silnikiem i wspomaganie sie recznym.
sprawdz jeszcze czy przypadkiem nie masz za malo plynu hamulcowego, bo od tego wg mnie moze tez zapalac sie ta kontrolka.

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - migająca kontrolka klocków

Post autor: STOD » 29 paź 2008, 12:28

Płynu jest odpowiednia ilość, patrzyłem.Wiem ,że tarcze są totalnie cienkie już , a klocki symboliczne.Wymienie to ale kurde nawet dziś do domu wróce po 20.Zasrany miesiąc.
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

bartek42
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 28 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Łabiszyn/Bydgoszcz

Lybra - migająca kontrolka klocków

Post autor: bartek42 » 30 paź 2008, 15:27

W jednym z poprzednich aut miałem podobną przypadłość i okazało się, że był przetarty kabel od czujnika. Nie wiem jaka jest konstrukcja w tym przypadku, ale skoro kontrolka świeci się podczas jakiegoś wstrząsu a nie jazdy na wprost, może to coć z tego typu...

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Lybra - migająca kontrolka klocków

Post autor: kaeres » 30 paź 2008, 15:44

Nie rozumiem dlaczego podejrzewacie, że tarcze ma też do wymiany.
Jeżeli na nierównościach miga to oznacza, że coś nie łączy przecież, to raz.
Dwa, że jak się zjadą klocki to dlaczego ma od razu wymieniać tarcze ?

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Pawcio78 » 24 mar 2015, 15:39

Dla potomnych: przy identycznym objawie czyli miganiu kontrolki zużycia klocków przednich winien okazał się przetarty przewód owego czujnika. Wyczyszczone, zlutowane, zaizolowane koszulką termokurczliwą i na wierzch kawałek dość grubego węża gumowego. Kontrolka już nie łypie:-)

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”